Download
zabytki francji n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Zabytki Francji PowerPoint Presentation
Download Presentation
Zabytki Francji

Zabytki Francji

254 Views Download Presentation
Download Presentation

Zabytki Francji

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Zabytki Francji Sacre Coeur Panteon Le Invalides Conciergerie Kaplica Chapelle

 2. Sacre Coeur jest to Bazylika Najświętszego Serca , kościół na szczycie wzgórza Montmartre w Paryżu . Powstała dla upamiętnienia stłumienia Komuny paryskiej z 1871 roku

 3. Bazylikę Zaprojektował Paul Abadie w stylu romańsko-bizantyńskim . Jej budowa została rozpoczęta w roku 1876 i trwała przez 43 lata • Ze szczytu kopuły można podziwiać panoramę Paryża i widok na tereny oddalone o 30 km .

 4. Panteon – to budowla w dzielnicy Łacińskiej. W krajobrazie Paryża Panteon zajmuje ważne miejsce, wzniesiony na Wzgórzu Św. Genowefy, dominuje nad miastem.

 5. Panteon nocą :

 6. Les Invalides - wybudowany z inicjatywy Ludwika 16 w latach 1670-74 wielki kompleks budynków w Paryżu na lewym brzegu Sekwany. Od początku istnienia służył jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych. W swoich salach mógł pomieścić około cztery tysiące chorych i rannych.

 7. Conciergerie - budowla o charakterze obronnym, która znajduje się na wyspie Cite - w centrum starego Paryża. Współcześnie jest jednym ze skrzydeł Pałacu Sprawiedliwości.

 8. Średniowieczna Wielka Sala na parterze Conciergerie :

 9. Zabytkowy zegar na Conciergerie

 10. Kaplica Chapelle – zbudowana na wyspie Cite w Paryżu . Jest jedną z najpopularniejszych miejsc na Świecie . • Jest zbudowana w stylu gotyckim .

 11. Wnętrze górnej Kaplicy .