Download
zabytki brazylii n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Zabytki Brazylii PowerPoint Presentation
Download Presentation
Zabytki Brazylii

Zabytki Brazylii

142 Views Download Presentation
Download Presentation

Zabytki Brazylii

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Zabytki Brazylii

  2. Juscelino Kubitschek Bridge Nowoczesny i niezwykły okazuje się też most, godny uwagi Juscelino Kubitschek Bridge, znany również jako JK Bridge, położony jest w Brazylii. Otwarty 15 grudnia w 2002 roku. Budowa mostu ma łączną długość przekraczają 1200 metrów, 24 metry szerokości i dwa pasy ruchu, każdy po trzy pasy ruchu, dwa chodniki po obu stronach do dyspozycji dla rowerzystów i pieszych, z 5 metrów szerokości i długości

  3. Pałac Prezydencki w Brasilii • Pałac Prezydencki - Jak każde miasto Ameryki zdumiewa Pałacami Prezydenckimi. W Brasilii znajduje się Kancelaria Prezydenta Brazylii. W budynku mieści się także Dom Obywateli , Sekretariat Generalny oraz Gabinet Bezpieczeństwa. Pałac jest siedzibą władzy wykonawczych z rządem federalnym Brazylii. Budynek znajduje się w Plaza, trzech mocarstwach w Brazylii i został zaprojektowany oczywiście przez Oscara Niemeyera .

  4. Metropolitan Cathedral Brasilia • Metropolitan Cathedral Brasilia jest wyrazem serdeczności architekta Oscara Niemeyera. W 1960 roku struktura katedry została zakończona, a tylko 70 m średnicy okręgu i 16 betonowych kolumn były widoczne. Owe kolumny, o parabolicznym przekroju i ogromnej masie 90 t, reprezentują dwoje rąk wyciągniętych ku górze do nieba. Katedra została poświęcona dniu 31 maja 1970 roku. Imponujące jest to, że jest zewnętrznie przezroczysta. Zbliżając się ku wejściu napotkamy cztery rzeźby z brązu 3 metrów wysokości.

  5. Brasilia JK Muzeum i pomnik • Brasilia JK Muzeum i pomnik został zbudowany w 1980 na cześć Juscelino Kubitschek, który tak naprawdę był założycielem Brasilia. Brasilia jest wyjątkowym miastem, dlaczego można tak powiedzieć? Ponieważ zostało stworzone z wizją. Juscelino Kubitschek był człowiekiem, który stworzył podwaliny dla miasta i jego kadencji jako prezydent Brazylii.

  6. Brazylia - Zoo Brazylijskie ZOO, Brasilia Zoo zajmuje powierzchnię 139,75 ha, w sąsiedztwie Wildlife Sanctuary of Riacho Fundo, z 440 ha, park ptaków z 110 hektarów.

  7. Muzeum w Brazylii

  8. Świątynia/Kościół/Grobowiec

  9. Pałac - Fortress Monte Serrat

  10. Przygotowała Justyna Sławińska kl. II.A Źródło: wikipedia.pl Dziękujemy za uwagę!