יוזמות מגוונות
Download
1 / 17

?????? ??????? ???? ????? ???? ?? - PowerPoint PPT Presentation


  • 145 Views
  • Uploaded on

יוזמות מגוונות בגני ילדים ברמת גן. קשר - בין הממלכות בית גן. ביקור הגננת אצל הילד בביתו מאפשר לה להכירו לעומק מנקודות מבט נוספות. הביקור יוצר אצל הילד התרגשות וצורך לתכנן את מהלך הביקור. במסגרת יוזמה זו יצרנו מצע חינוכי לצמיחה אישית של הילד הצעיר במסגרת הגן והבית כאחד. גננת: עפרה פרידמן

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' ?????? ??????? ???? ????? ???? ??' - julian-zamora


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
6933673

יוזמות מגוונות

בגני ילדים

ברמת גן


6933673

קשר - בין הממלכות בית גן

ביקור הגננת אצל הילד בביתו מאפשר לה להכירו לעומק מנקודות מבט נוספות. הביקור יוצר אצל הילד התרגשות וצורך לתכנן את מהלך הביקור. במסגרת יוזמה זו יצרנו מצע חינוכי לצמיחה אישית של הילד הצעיר במסגרת הגן והבית כאחד.

גננת: עפרה פרידמן

סייעת: נטע בר

המפקחת: דורית קוך


6933673

מקוליות מטופחת לאווירה משובחת

סביבה מוסיקלית עשירה ומגוונת, המאופיינת באסתטיקה קולית, ושימוש נכון במיתרי הקול בשירה ובדיבור מחוללים שינוי באווירת הגן ובהתנהגותם של הילדים. בכוחה של המוזיקה:

לשפר את הקשב והריכוז של הילדים, לווסת התנהגות תוקפנית, להשפיע על ההבעה הרגשית של הילדים, לפתח את הכישורים החברתיים, הקשבה וסובלנות, לפתח את היצירתיות, הסדר והארגון.

גננות: עדינה שטרק וברוריה ג'ימאני

סייעות: עליזה רודה ורחל וולף

סייעת: דורית קוך


6933673

הורים שלובים

ההורים משתלבים לצוותי מעורבות הורים, לצורך ייזום פעילויות שמטרתן להעשיר את הווי הגן ויצירת אקלים מיטבי. גילינו ש"הורים שלובים" יוצרים: תקשורת בלתי אמצעית, שיתוף פעולה, נכונות, פתיחות, יוזמה, שקיפות, סובלנות. בעקבות היוזמה ההורים מגלים נכונות רבה לשיתוף, פתיחות ולקיחת יוזמה ובכך מסתמנת אצל ההורים שביעות רצון והבנה של תהליכים בעשייה החינוכית.

גננת: רחלי לב

סייעת: שולה רשלבך

מפקחת: חנה שטרסברג


6933673

מה הסיפור שלך?

הכי מיוחד... התהליך... – הקמת סביבה חינוכית לצורך הצגת היוזמות. הילד בוחר סיפור עם הוריו. – תכנון בשיתוף עם צוות הגן. – הפקה של היוזמה ע"י הילד והוריו. – הצגת היוזמה בשיתוף הילדים וההורים. – היוזמה נשארת במרכז למשך שבוע. – הילדים במרכז מתבוננים, מעיינים, קוראים ממחיזים, מציירים, כותבים ועוד... – לאחר שבוע מפנים את המוקד ליוזמה הבאה ומתלקטים את החומר שהצטבר. מה יצא מזה? הילדים וההורים: אותגרו, נרתמו, נהנו, הסתקרנו, התלהבו, נכנסו לגן, פעלו, דבר שלא ברור מאליו בשכונה בה אני עובדת. בנוסף, הילדים הרחיבו את אוצר המילים, רכשו מושגים חדשים, העשירו את השימוש בשפה, למדו להתמקד בעיקר, לתת משוב לחבריהם על היוזמות ועוד. מה עוד הרווחנו? העצמת כל השותפים לעשייה: צוות הגן, הילדים וההורים.

גננת: ורד כהן

סייעת: דינה בן טובים

מפקחת: חנה שטרסברג


6933673

גשש בלש

בחרנו בביקורים בחווה החקלאית כאמצעי המאפשר פעילות מצמיחה ו"ירוקה" בסביבה אותנטית. ו... בעקבות בגן, הילדים חוקרים ומפתחים יכולות התבוננות, הבחנה, מעקב, הסקת מסקנות, יחסי סיבה ותוצאה במערכת יחסי הגומלין בין טבע ואדם.

גננת: רמה כהן

סייעת: בתיה עומרי

מפקחת: חנה שטרסברג


6933673

בישול מהאגדות (גם סיפורים אישיים)

בחרתי בטקסט בזיקה לתכנית הלימודים המכיל פריט מזון המאפשר לקשור אותו לשעת הבישול השבועית בגן שלנו (קבוצות קטנות) חקר פריט המזון מאפשר למידה רב תחומית.

שעת הבישול מזמנת חוויה חושית, אסתטית ויצירתית.

גננת: שרה קטן

סייעת: נעמי שקד

מפקחת: טובה מאור


6933673

חלון אל החלום

"העתיד שייך לאלו הנותנים דרור לדמיונם" קורני ציוקובסקי. הגשמת "חלום" לכל ילד בגן שלנו מחזקת את ה"אני" שלו, מעצימה את הדימוי העצמי ומאפשרת לו התמודדות טובה יותר עם עולם המציאות. כל הסביבה מתגייסת להגשמת "החלום" שהילד בחר. בחרנו ליעד חדרון לצורך הצגת "החלום", שמעוצב מחדש אחת לשבוע, הלמידה מתמקדת בנושא החלום.

גננת: דורית נחום

סייעת: כוכי שרבי

מפקחת: טובה מאור


6933673

מפרקים טכנו-ל-לוגיה

העיסוק ב"טכנו-ל-לוגיה" בגן, אפשר מימוש הסקרנות לחקר התהליך: מוצר  צורך. הילדים "לומדים" את המוצר לפני הפירוק, בוחרים כלים מתאימים, מתנסים בפתרון בעיות והמצאת מוצרים חדשים לפי צורך. המציאות הטכנולוגית מחייבת עיסוק המחזק את תחושת היכולת של הילדים ומוביל להבנה טובה יותר של העולם הסובב אותנו.

גננת: נירה קידר

סייעת: שרה גפן

מפקחת: טובה מאור


6933673

ילדי אשכול הפרדס מארחים ומתארחים

לצורך הידוק הקשר בין הילדים באשכול יזמנו תכנית חדשה "ילדים מארחים ומתארחים באשכול גנים".

במטרה:

- להרחיב את הקשרים החברתיים של ילדי הגנים.

להפגיש את הילדים עם דמויות חינוכיות נוספות.

– להקל על הילדים במעבר בין מסגרות חינוכיות ולעשותו הדרגתי. במסגרת התכנית תתחלק כל כיתת גן, אחת לחודש, לשתי קבוצות כאשר קבוצה אחת תארח את הגן השכן והקבוצה השנייה תתארח בגן השכן, במגוון פעילויות.

גננות: קרן חרמון, שרית מוסקוביץ ורותי דרור

סייעות: טובה גווטה, נעמי מולכו וזמירה צבי

מפקחת: טובה מאור


6933673

"תיאטרון במסדרון"

מאז שפתחנו את ה"תיאטרון במסדרון" השיתוף בין שני הגנים "הולך שיגוען". את סיפור המחזה בגן אנו לומדים צעירים ובוגרים יחדיו תפאורה יוצרים. תלבושות לדמויות מתאימים נותר לפרסם, להכין ולמכור כרטיסים, בפני כולם מציגים – וכולנו מרוצים!

גננות: הדס שמעון ומזל כהן

סייעות: רותי שרעבי וסיגל ג'ורג'י

מפקחת: עליזה בדרשי


6933673

"לנצח כל יום מחדש"

שילוב ילדת CP במסגרת רגילה

הכנה – לקראת בואה של אלה לגן, צפו הילדים בסרטון של איל"ן. ראו עיתונים, כתבות תצלומים ותיאור הקשיים כמובן. תחילת הדרך – אלה אפופת אהבה, הצטרפה לגננו גן 74. יצירה וחוגים, מסיבות וחגים, חיש קל על כולם התחבבה. תקשורת דרך – מצלמת אינטרנט. התגעגעו בגן הילדים, לצחוקה ולפניה החמודים. להקמת הגשר, ושמירת הקשר, מצלמה ברשת זה מדהים. יציאה לבית חולים – יום חמישי כבר הגיע, תאריך הניתוח הופיע. גובסו הרגלים, לא אחת אלה שתיים, בהחלמה מהירה היא הפתיעה. תקשורת דוא"ל – בעוד חודש אלה חוזרת, למייל היא מחוברת. הילדים מתכתבים, שולחים מכתבים, והתקופה מהר עוברת. חזרה לשגרת הגן – אלה אלינו חזרה, שבה במהירות לשיגרה. שש חגגה, נרות ועוגה ותודה לספיבק שעזרה.

גננת: אתי סלומון

סייעות: ימי שייבס ואתי מורד (משלבת)

מפקחת: עליזה בדרשי


6933673

גן וירטואלי - למידה מרחוק כערוץ תקשורת

דיוור ישיר בדואר אלקטרוני מאפשר שקיפות ושיתוף פעולה אינטראקטיבי בנושאים הנלמדים, בין ילדי והורי הגן לגננת. הגננת כותבת, מקבצת, מעצבת ושולחת מקורות מידע מגוונים ומשימות המבוצעות בבית ומוחזרות לעיון ודיון בגן.

גננת: אורלי בן נחום

סייעת: בת שבע אדג'ואן

מפקחת: רוחה לזניק


6933673

"עיתון כוכבי גן תקשורת62"

יוזמה זו היוותה כלי להעצמת ייחודיותו של כל ילד וילד, תוך מענה לקידום ופיתוח תחום האוריינות ונושא התקשורת, אשר מהווים חלק מתחומי הליבה במסגרת תוכנית הלימודים לגין הרך. כמו כן, יוזמה זו שימשה כמנוף להיכרות מעמיקה של ילדי הגן והוריהם, ליצירת אינטראקציה ביניהם וכן, ללמידת תכנים ונושאים שונים, אשר תרמו להעשרתם ויצרו הפריה הדדית.

גננת: לילך שם טוב

סייעת: הדס אדלר

מפקחת: רוחה לזניק


6933673

גב' נהדרת השבוע בכותרת תקשורת

היוזמה נולדה מתוך רצון להתחדש ומתוך האהבה שלנו למספרי ה"מר"ים המקוריים". ספרי ה"מרי"ים" עוסקים בהצגת תכונות אופי שוונת בדרך הומוריסטית והדבר נותן לגיטימציה לשונות, ומכאן להכרת וקבלת ילדים עם תכונות אופי שונות.

גננות: ניבה ציטיאת ומיטל מלכה

מפקחת: מירי צנג


6933673

בתנועה תקשורתובתזמור

לילדים בני שלוש – ארבע, קל להביע את עצמם בתנועה תוך העשרת אוצר המילים. כאן מתגלה מלוא תרומתה של המוסיקה, המאחדת שילוב משמעותי של שפות ההבעה השונות. כל שפה גדושה במרכיבים מוסיקליים צרופים כמו מקצבים עם הטעמות, חריזה, פסוק וחזרה שעיקרן בצלצול המוסיקלי שלהן. בגיל זה הילדים מסוגלים להבחין בגוניהם השונים של כלים והם מתנסים בהקשות חופשיות או על פי הוראות פשוטות וברורות.

גננות: זהבה סקורי

סייעת: מזל בוגנים

מפקחת: דורית קוך


6933673

רגע מתוק תקשורת

ילדי הגן בני השלוש נחשפו לסוגי טעמים... בצורה חוויתי... ומה זה עשה להם? בהתנסות ולמידה רב הילדים בחרו "מתוק". לאחר סיפור חוויה אישית של הגננת, הגיעו הילדים למסקנה: ש"רגע מתוק" הוא לאו דווקא בפה... אלא גם בלב.... בחשיבה משותפת הגדרנו למי? למה? מתי? ואיך? נעשה "רגע מתוק"...

"ואהבת לרעך כמוך..." הוא ערך עליון ומטרת היוזמה להשריש ערך זה בלב ילדינו.

גננת: מירב אנטמן

מפקחת: דורית קוך


ad