Download
czego nie lubi ksi ka n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Czego nie lubi książka? PowerPoint Presentation
Download Presentation
Czego nie lubi książka?

Czego nie lubi książka?

137 Views Download Presentation
Download Presentation

Czego nie lubi książka?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Czego nie lubi książka? Dbajmy o nie… Tak szybko je niszczymy…

  2. Prosimy: * Nie wyrywaj naszych kartek, * Nie plam naszych stronic, * Używaj zakładek, * Nie zaginaj naszych rogów, * Nie zwijaj nas w rulon, * Obłóż nas w papier, * Nie pisz po naszych kartkach i okładkach,

  3. Po co jest książka? * Książka jest po to, żeby uczyć lub dla „zabicia czasu”. Z książką w ręku możesz np. odrabiać lekcje. Czemu nie? Po co sięgać tylko „do głowy” i Internetu, jak można poczytać encyklopedię lub inną księgę? Czytaj książki. Będziesz wielki!

  4. Gdy książka zniszczy się to: * Postaraj się ją odnowić. Gdy książka jest lekko poplamiona, to jej nie wyrzucaj, ponieważ da się ją przeczytać. Przecież rodzice lub ktoś inny, na pewno wydał na książkę dużo pieniędzy. Książka ma służyć przez całe nasze życie i jeszcze dłużej.

  5. Gdy zniszczy się okładka to: Możesz zrobić ją sam/a. Wystarczy przygotować parę rzeczy takich jak: klej, nożyczki, kredki, flamastry, długopisy, taśma itp. Weź kartonik, zegnij go odpowiednio i przyklej klejem lub taśmą dwustronną do grzbietu książki. Następnie zapisz tytuł i autora księgi i ozdób okładkę. To nie jest trudne! ;)

  6. LUBI GDY: Czyta się ją, Przestrzega zasad czytania, Czyści się od czasu do czasu jej okładkę miękką ściereczką, aby nie była brudna. NIE LUBI GDY: Leży rzucona w kąt, Plami się jej kartki, Leży zakurzona i zapomniana gdzieś w pokoju. Co lubi książka, a czego nie

  7. Dobre strony książki

  8. Wiersz- „Książka” "Książka" - Tadeusz Kubiak  Od pierwszych liter już na całe życie przyjaciel wierny, dobry i mądry co opowiada dzieje twojej ziemi odkrywa piękne i nieznane lądy. Od pierwszych liter już na całe życie zawsze przy tobie kiedy ją przywołasz. Do łez cię wzruszy Jankiem Muzykantem a jak Pinokio - ubawi wesoła. Będzie cię uczyć ptaków, kwiatów i ludzi, będzie ci radzić twój wierny przyjaciel szczery. Zawsze przy tobie służyć ci gotowa od pierwszej w życiu poznanej litery.

  9. Dziękuję Dziękuje bardzo za obejrzenie tej prezentacji. Mam nadzieję, że podobała się państwu i że kiedyś się przyda. Czytaj ksiązki, będziesz wielki!!!