slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Türkçe Performans Ödevi PowerPoint Presentation
Download Presentation
Türkçe Performans Ödevi

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 8

Türkçe Performans Ödevi - PowerPoint PPT Presentation


  • 196 Views
  • Uploaded on

Türkçe Performans Ödevi. Keloğlan.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Türkçe Performans Ödevi' - renee


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Keloğlan

  • Bir varmış bir yokmuş' la Masalına başlanır. Büyük küçük, dinleyen, Hikâyenden hoşlanır. Saf temiz yüreğinle, Dağları aşıyorsun. Annen ile birlikte, Ne güzel yaşıyorsun! Yoksulsun ama gönlün, Öylesine zengin ki. Ey Keloğlan biz seni, Seviyoruz inan ki... Kötülüğün düşmanı, Dostusun iyilerin. Macerası bir başka, Devlerin cücelerin. Masallarla her gece, Konuk ol evimize. İyi, güzel, doğruyu, Katarak sevgimize. Keloğlan, Keleşoğlan, Seviyoruz biz seni! Bekliyoruz her zaman, Gülmeni, güldürmeni! 
slide3

Keloğlan İle İlgili Yazı

  • Keloğlan,orta boylu saçsız sürekli şapka takan bir karakterdir.Yoksul bir delikanlıdır. Ve bir köyde annesi ile yaşamını sürdürmektedir.Keloğlan,insanlarla ve arkadaşlarıyla iyi anlaşan yardım sever ve eğlenceli bir kişiliye sahiptir.Sorunlara akılcı ve pratik çözümler bulmayı bilir. Her hikayenin sonunda muradına eren bir kahramandır.
slide4

Keloğlan Şiiri

  • Ben bir garip keloğlanım Eşeğimin yok palanı Varım yoğum doğruluktur Hiç de sevmem ben yalanı. Bir koca karı anam var,Birkaç tavuk tavuk,bir de inekHer gün konar kel kafamaEvsiz kalmış birkaç sinekSen Bir Aysın ...sen bir aysın ben kara gece gel derim gel derim gel derim bu can senin sersebil ettim al derim al derim al derim sorsan bağın yaresini de gül derim gül derim gül derim şerbet diye zehirde versen bal derim 
slide5

Keloğlan Şiiri

  • Ben bozkırım sen yağmursun gel hadi gel hadi gel hadi kuru dalım bana da çiçek ol hadi ol hadi ol hadi ben ağlayım yeter ki sen gül gül hadi gül hadi gül hadi gitme sakın kal orda biraz kal derim kilim gibi ser beni yola ser beni ser beni ser beni garip çiğdem gibi de dağdan der beni de beni der beni bir kerem'den bir köroğlu'ndan sor beni sor beni sor beni anlatsınlar şu kel oğlanı bil derim