Skromný človek
Download
1 / 8

- PowerPoint PPT Presentation


  • 70 Views
  • Uploaded on

Skromný človek. Jeden nízky, 9 1 ročný muž, sa pekne učesal, oholil, obliekol a ráno o ôsmej odišiel do domova dôchodcov. Jeho 85 ročná manželka mu nedávno zomrela. Vníma, že kvôli finančnému nedostatku musí opustiť svoj postavený dom.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - hyacinth-battle


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Skromn lovek

Jeden nízky, 91ročný muž, sa pekne učesal, oholil, obliekol a ráno o ôsmej odišiel do domova dôchodcov.

Jeho 85 ročná manželka mu nedávno zomrela.

Vníma, že kvôli finančnému nedostatku musí opustiť svoj postavený dom.

Ticho čaká na chodbe domova na zavolanie. Milo sa usmeje, keď mu povedia, že má pripravenú izbu.


Skromn lovek

Idúc k výťahu mu sestrička v krátkosti opíše jednoduchosť jeho malej izby. Rozpráva mu o farbe záclony a o materiály prikrývky na posteľ. Opis je krátky pretože izbička je vskutku útla a skromná.

-“Veľmi sa mi páči", rozžiaria sa mu oči, ako 8 ročnému chlapcovi, ktorý prvý krát v živote dostane svoju vlastnú izbičku.

-“Pane, neunáhlite sa! Veď ste ešte ani nevideli svoju malú izbu."


Skromn lovek

jednoduchosť jeho malej izby. Rozpráva mu o farbe záclony a o materiály prikrývky na posteľ. Opis je krátky pretože izbička je vskutku útla a skromná.To nevadí", povedal.

“Moje štastie nezávisí od mnohosti vecí. Štastie si totiž volím nezávisle od toho. To, či izba sa mi páči nezávisí od nábytku, alebo od doplnkov. Dôležité je, ako ja chcem pozerať na skutočnosť.

“Ja som si už vybavil vo svojej hlave, že izba sa mi bude páčiť.O svojich každodenných rozhodnutiach už vždy ráno pri vstávaní popremýšľam."


Skromn lovek

jednoduchosť jeho malej izby. Rozpráva mu o farbe záclony a o materiály prikrývky na posteľ. Opis je krátky pretože izbička je vskutku útla a skromná.Rozhodnúť sa môžem aj tak, že svoj deň strávim v posteli a budem vypočítavať koľko orgánov mi v tele nefunguje, ktoré časti tela ma bolia…

Alebo môžem poďakovať Pánu Bohu za aký-taký pohyb, čistú myseľ a zrak, ktoré ešte dobre fungujú."


Skromn lovek

jednoduchosť jeho malej izby. Rozpráva mu o farbe záclony a o materiály prikrývky na posteľ. Opis je krátky pretože izbička je vskutku útla a skromná.Každý deň je ako dar - veď môžem otvoriť oči. Darom je, že sa na nový deň môžem sústrediť, pripomenúť si pekné spomienky, ktoré som počas svojho života nazhromažďoval.”

“ Staroba je ako účet v banke...

Len to si vyberieš, čo si si tam predtým vložil.”


Skromn lovek

Preto moja rada je: jednoduchosť jeho malej izby. Rozpráva mu o farbe záclony a o materiály prikrývky na posteľ. Opis je krátky pretože izbička je vskutku útla a skromná.

Odkladaj si nabok všetky krásne spomienky, zhromažďuj dobré skutky a skromnosťou okrášli večné konto – dušu.

Ďakujem aj Tebe, že si sa už pričinil

o rast a obohatenie môjho života.


Skromn lovek

Pekný deň jednoduchosť jeho malej izby. Rozpráva mu o farbe záclony a o materiály prikrývky na posteľ. Opis je krátky pretože izbička je vskutku útla a skromná.

www.modlitba.sk

Hudba-L’Amour rêve

(André Gagnon)


ad