Vücut Zırhı
Download
1 / 1

- PowerPoint PPT Presentation


  • 96 Views
  • Uploaded on

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - hardshellturkey


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
V cut z rh mutlak g venli i sa lamada yard mc olur

Vücut Zırhı Mutlak Güvenliği Sağlamada YardımcıOlur

Vücudun üst kısmını korumak savaşçılar iöin asırlardır en öncelikli olmuştur;ve

bunu sağlamak için de, savaşçılar kendilerini muharebe alanında korumak için sürekli yollar aramışlardır. Kıyafetlerin üzerine koruyucu bir katman giymek, savaşa meydanına koruyucu katmanlarla kaplı olarak yürüyen askerlerin büyük bir gurur kaynağıolmuştur.

Asırlaroyunca,

Vücut Zırhı olarak kullanılan materyaller asırlar içerisinde dramatik olarak değişmiştir; eskiçağlarda,

insanlar hayvan derilerini kullanırlar ve ava çıktıklarında kendilerini korumak için saklarlardı. Zaman geçtikçe, ham derinin yerini işlenmiş deri altında saklanmak aldı. Asırlar boyunca, mucitler tarafından yapılan yenilikler yeni metodlar getirdi ve Vücut Zırhları, kralın ordularının en değerli varlıklarını korumak üzereyapıldılar.

Bazı ordular, Vücut Korumak için metal plakalı zırh bile geliştirdiler – Roma orduları tarafından kullanılanlar gibi. Dahası milenyum başında, silahların ve topların icadıyla, tercihler hızlı seyahat eden mermiler ve parçalanmalar gibi değişti ve askerleri daha savunmasız kıldı. Bu harekete geçen ordular, vücudun üst kısmının korumasını yeniden derinden düşündüler ve koruyucu kabuk teknolojisinde önemli değişikliklergetirdiler.

Ancak son tanıtımlar taşımak için çok ağırdı, ve sahadaki askerlerin hareketlerini engelliyorlardı. Doğru çözümde buluşmak için yapılan çalışmalar, Yumuşak Vücut Zırhının icadıyla sonlandı, ancak bu ağır metal plakalardan kurtulma anlamında değil, kullacılar için hareketlilik ve taşıma kolaylığıbaşlattı.

Yenilikçi konsept, başka yumuşak kumaş bileşenlerine kolaylıkla entegre edilebilen teknoloji harikası özel dokuma kumaşlar kullanır. Teknoloji harikası dokuma kumaş teknolojisi, gerçekten kurşunları, şarapnelleri ve serbestçe uçan parçaları saptırmak yerine uzaklaştıran yenilikçi konsepti takipeder.

Modern Vücut Zırhı normal savaş üniformaları veya kıyafetleriyle beraber giyilebilir. Çağdaş vücut zırhı tipleri, Üniformada açık ve görülebilen ve normal kıyafeti, ekipmanın altında gizli ve görülemez olanı içerir.

Vücut Zırhı, tekstil dokumayı, kaplamayı, boyamayı ve son montajı içeren ileri teknolojiler kullanılarak türetilmiş ve monte edilmiş olarak Mutlak Güvenlik’i sağlamaya yardımcıolur.

Yaralanma riskini, hatta ölümcül olanı bile, azaltmak için yeterli ekipman sağlanması, insan sermayesin korumak çok yüksek derecede önemlidir. Vücut Zırhı, ileri teknolojiler ve materyaller kullanılarak türetilmiş ve monte edilmiş olarak Mutlak Güvenlik’i sağlamaya yardımcıolur.

Hard Shell, zırhlı koruma başlıklarında geniş olarak açığa çıkardığı çözüm olanaklarıyla çok iyi bilinenbir

zırh ekipmanüreticisidir.

Resource[Hard ShellTurkiye]