Pomys y na postanowienia noworoczne dla ca ej rodziny uczni w klasy 1b
Download
1 / 18

Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b . - PowerPoint PPT Presentation


 • 114 Views
 • Uploaded on

Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b. Wspólne działania.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b .' - tejano


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Pomys y na postanowienia noworoczne dla ca ej rodziny uczni w klasy 1b

Pomysłynapostanowienianoworocznedlacałejrodzinyuczniów klasy1b.


Wsp lne dzia ania
Wspólne działania

 • Zapomnijcie o żmudnych ćwiczeniach w klubie fitness (karnet wykupiony, zapomniany, wyrzuty sumienia aktualne), drakońskich dietach (przygnębienie, irytacja i poczucie przegranej, do tego nieustanny głód czekolady) czy comiesięcznym odkładaniu pieniędzy (konto świeci pustkami, a nowa para butów w związku z powyższym cieszy mniej niż powinna). Początek roku rozbudza pewne nadzieje na zmiany i sprzyja podejmowaniu różnego rodzaju zobowiązań, o których zapominamy najczęściej w okolicy Dnia Kobiet. W tym roku proponujemy porzucenie pomysłu indywidualnych postanowień noworocznych, a w zamian postulujemy podjęcie wysiłków rodzinnych - bo w grupie jest prościej, raźniej i łatwiej o mobilizację!

 • Pierwszy pomysł na postanowienie noworoczne dla całej rodziny to znalezienie sobie wspólnego hobby, zamiast siedzenia przed ekranem telewizora czy komputera: mogą to być cotygodniowe wyjścia na basen, comiesięczna wizyta w kinie, rodzinne gotowanie, nauka gry na instrumencie... Co tylko w Waszej rodzinnej duszy gra - byle razem i dobrowolnie!


B d cie eko

Bądźcie eko!

Może w tym roku postawić na ekologię? Nauczcie się segregowania śmieci, wkręćcie w to dzieciaki. Zbierajcie makulaturę, wybierajcie zdrową żywność, nakłaniajcie dzieci do rysowania z obu stron kartek, oszczędzajcie wodę. Żarówki już wymienione?


Rusz aj cie si
Rusz(aj)cie się

 • Spróbujcie spędzać jak najwięcej czasu na dworze. Postanówcie na przykład, że w soboty musicie obowiązkowo wybrać się do parku. Latem róbcie sobie pikniki, zimą szalejcie na sankach (to zadziwiające ile frajdy daje dorosłym szusowanie w dół pagórka na małym plastikowym "jabłuszku"! Sprawdzone!). Warto pomyśleć o wspólnym sporcie - może pływanie, narty albo wycieczki rowerowe? W towarzystwie łatwiej zmobilizować się do regularnych ćwiczeń.


Zdrowa ywno
Zdrowa żywność

 • Zamiast głodzić się w samotności lub odmawiać sobie słodyczy, postanówcie jako rodzina, że w tym roku będziecie zdrowiej się odżywiać. Warto zaangażować dzieci we wspólne wybieranie warzyw i owoców na targu czy w lokalnym warzywniaku, przygotowywanie owocowych sałatek i deserów oraz planowanie menu. Może niezłym pomysłem byłoby zainwestowanie w sokowirówkę i sumienne - rodzinne! - wypijanie szklanki zdrowego soku dziennie?


Dbanie o wsp ln przestrze
Dbanie o wspólną przestrzeń

W tym roku koniec z samotnym nakrywaniem do stołu, odkurzaniem dywanów i szorowaniem łazienek! Zamieniamy domowe obowiązki we wspólną sprawę - niech stanie się to nawykiem, a jednocześnie może okazać się niezłym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Kolacja zjedzona przy stole nakrytym przy pomocy wszystkich członków rodziny, po prostu smakuje lepiej, prawda?


Czytamy codziennie
Czytamy codziennie

 • Nie ma, że zmęczenie, że jeszcze zadanie domowe do odrobienia, śmieci do wyniesienia, kolacja do przygotowania - w tym roku czytamy codziennie. Dzieci naprawdę mogą pokochać książki, jeśli rodzice będą regularnie czytać im na głos. Nie martwmy się cenami książek, nie wszystkie musimy mieć na własność - od czego są biblioteki? Dla dziecka wypożyczenie książki w prawdziwej bibliotece to nie lada przeżycie i przygoda, a przy okazji my możemy wybrać też coś dla siebie w części z literaturą dla dorosłych.


B dziemy dla siebie milsi

Będziemy dla siebie milsi

Pytani o noworoczne postanowienia, rodzice często wymieniają cierpliwość: "Będę bardziej cierpliwy", "Nie będę tyle krzyczeć", "Nie będę się tak łatwo denerwować". Może dobrym pomysłem byłoby podjąć wspólny wysiłek, żeby być miłym dla siebie wzajemnie? Odbyć rodzinną naradę, porozmawiać o tym, jakich zachowań każde z nas chciałoby widzieć mniej i spróbować chociaż trochę je kontrolować: mniej się kłócić, być bardziej elastycznym, okazywać sobie więcej zrozumienia i miłości?


Popo udnie bez technologii
Popołudnie bez technologii

 • Lubicie gry planszowe? Jeśli dawno nie graliście, spróbujcie wybrać taką, w którą można zagrać z całą rodziną. To fantastyczny sposób na zacieśnianie więzi z dziećmi, a przy okazji niezła lekcja współpracy, zdrowej rywalizacji, nauka przegrywania i wygrywania. Rozgrywkom zwykle towarzyszy sporo śmiechu, a czasem także trochę łez - zanim młodsi gracze nauczą się akceptować to, że nie zawsze można wygrać. Świetnym pomysłem jest ustalenie, że taki wieczór lub popołudnie w wersji "retro" - bez nowoczesnej technologii - to stały punkt naszego tygodnia. Rodzinne postanowienia mają ogromną przewagę nad tymi podjętymi indywidualnie: pozwalają robić coś wspólnie z osobami, które kochamy najbardziej.

  Życzę Wam roku pełnego miłości!

  Bożena Kukułka


ad