gmail google mail hesab a ma n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Gmail(Google Mail) Hesabı Açma PowerPoint Presentation
Download Presentation
Gmail(Google Mail) Hesabı Açma

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

Gmail(Google Mail) Hesabı Açma - PowerPoint PPT Presentation


  • 176 Views
  • Uploaded on

Gmail(Google Mail) Hesabı Açma. MART 2011. Hazırlayan:Cafer DOĞAN (Buca Eğitici Bilişim Tek.Formatörü). Yeni bir Gmail hesabı açmak(almak) için İnternet Explorer gezgininde www.google.com.tr adresine ya da doğrudan www.gmail.com adresine girilir.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Gmail(Google Mail) Hesabı Açma


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
gmail google mail hesab a ma

Gmail(Google Mail)Hesabı Açma

MART 2011

Hazırlayan:Cafer DOĞAN (Buca Eğitici Bilişim Tek.Formatörü)

slide2

Yeni bir Gmail hesabı açmak(almak) için İnternet Explorer gezgininde www.google.com.tr adresine ya da doğrudan www.gmail.com adresine girilir.

Burada “Gmail” bağlantısını(Linki) tıklayıp Gmail sayfasına gidiyoruz.

slide4

Ad,soyad bilgilerini girdikten sonra almak istediğimiz mail kullanıcı adını yazıyoruz.Örneğin ben “uyduruk” adıyla bir mail adresi almak istedim.Daha önceden başkaları tarafından alınmış olduğu için uygun olmadığı mesajı(kırmızı renkli) verdi.Başka öneriler sundu.Ama ben o önerileri kabul etmedim.Başka bir adres deneyeceğim.

slide5

“Uydurukmailadresim” daha önceden başkaları tarafından alınmadığı için uygun olduğu mesajını aldım.Yani mail adresim uydurukmailadresim@gmail.com olacak.

slide6

En az 8 karakterden oluşan, unutmayacağımız kolay tahmin edilemeyecek (harf-rakam karışımından oluşması daha iyi olur)bir şifre yazıyoruz.Alttaki 3 kutucuktaki onay çentiklerini kaldırabiliriz.(İsteğe bağlı)

slide7

Güvenlik sorusu açılır liste kutusundan bir soru seçiyoruz.Ya da en attaki “Kendi Sorumu yazayım” seçeneğini seçip özel bir soru da yazabiliriz.İlerde Şifremizi unutursak şifremizi sıfırlama için bu güvenlik sorusu bize sorulacaktır.Bu nedenle “Cevap” kısmına yazacağınız cevabı unutmamanız önemlidir.

slide8

Örneğin,ben İlkokul Öğretmenimin adını soran soruyu seçtim.”Cevap” kısmına Öğretmenimin adını yazdım.Tabi ki bu soruyu ve cevabı başkaları bilmemesi gerekiyor.Eğer başkaları bilirse bizim e-postamızın şifresini onlar da sıfırlayıp,yeni şifre oluşturabilirler.

Kurtarma e-postası; eğer başka bir posta adresiniz varsa buraya yazarsanız sıfırlama işleminde doğrulama postası bu postaya gelecektir.Eğer başka bir e-postanız yoksa boş geçebilirsiniz.

slide9

Resimde gördüğümüz karakterleri alttaki kutucuğa giriyoruz.Hatalı olursa, formu onaylama aşamasında hata verecek. Yeni bir doğrulama kodu üretecektir.(Mail adresleri robot yazılımlar tarafından otomatik olarak alınmasın diye bu doğrulama kodu kullanılıyor.

Tüm alanları doldurduktan sonra;sözleşme şartlarını okuyup, bu butonu tıklıyoruz.

slide10

Eğer “Tebrikler” mesajını aldıysanız e-posta hesabını aldınız demektir.

“Hesabımı göster” butonunu tıklayarak artık mail hesabınıza girebilirsiniz.

slide11

Artık e-posta hesabımızın “Gelen kutusu”na girmiş bulunuyoruz.İlk olarak Gmail ekibinden 3 adet bilgilendirme mesajı gelmiş durumda.Artık yeni e-posta hesabını kullanabilirim.Bu posta hesabını örnek olması açısından aldım.