slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
Masa uszczelniająca SKD

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 30

Masa uszczelniająca SKD - PowerPoint PPT Presentation


  • 112 Views
  • Uploaded on

Masa uszczelniająca SKD. Masa SKD składa się z dostarczonej w worku zaprawy z wypełniaczem, oraz dodanej w odpowiedniej ilości wody.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Masa uszczelniająca SKD' - yanni


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2
Masa SKD składa się z dostarczonej w worku zaprawy z wypełniaczem, oraz dodanej w odpowiedniej ilości wody.

Przygotowanie polega na uzyskaniu z mieszanki SKD i wody masy o urabialnej konsystencji oraz wymieszaniu przy pomocy mieszadła ręcznego lub elektrycznego. Masą dokładnie wymieszać z wodą w ilości około 6-7l/25kg rnasy.

Istniejące otwory w ściankach komina należy zamknąć przy pomocy gąbek uszczelniających. Następnie wewnętrzną ściankę przewodu kominowego wstępnie zwilżyć przy pomocy wody.

Nanoszenie prowadzi się przy pomocy urządzeń powlekających z tworzywa piankowego z umieszczonymi powyżej i poniżej płytkami gumowymi. Urządzenie to podnoszone jest od wyczystki przewodu kominowego w górę przy pomocy ręcznej windy linowej.

Przekrój końcówki powlekającej powinien być większy o 2-5cm od przekroju przewodu komina. Powoduje to powstanie odpowiedniej siły docisku do wewnętrznej ścianki przewodu

Szybkość podnoszenia zależy od przekroju i szorstkości konkretnego przewodu kominowego. Jako wartość orientacyjną można podać ok. 0,1 do 0,5 m/min.

Podczas procesu podnoszenia, od strony wejścia stale uzupełniany jest materiał uszczelniający. Zależnie od warunków proces ten musi być powtarzany 2-3 razy.

slide3
OPIS TECHNOLOGII

W oczyszczonym z grubych zanieczyszczeń przewodzie kominowym nakładane są przy pomocy specjalnego urządzenia powlekającego przynajmniej dwie warstwy masy uszczelniającej.

charakterystyka masy skd
Charakterystyka masy SKD

Masa uszczelniająca SKD jest silikatową masą odporną na wysokie temperatury i wytrzymałą na ścieranie, służy do uszczelniania od wewnątrz istniejących przewodów dymowych i wentylacyjnych, które utraciły szczelność.

slide6
W pierwszej kolejności z przewodu kominowego należy usunąć grube zanieczyszczenia takie jak zaprawa, kawałki cegieł i gruzu a następnie sadzą. Prace te należy wykonywać przez odspajanie przy pomocy odpowiednich urządzeń, ręczne czyszczenie przy pomocy szczotek a nie usuniętą przez szczotkowanie sadzą wypalić w sposób kontrolowany. Następnie należy dokonać kontroli przekroju poprzez opuszczenie próbnika, który zlokalizuje ewentualne zwężenia, podlegające dalszej korekcie.
slide11
Masa SKD nakładana jest przy pomocy specjalnego urządzenia powlekającego składającego się z dwóch warstw gąbki skręconych śrubą. Aby opisany tłok posiadał większą zdolność dociskania masy na boki kanału dymowego, stosowane są dodatkowo podkładki gumowe w dolnej części tłoka. Przekrój tłoka powlekającego powinien być większy o około 50% od przekroju przewodu komina. Powoduje to powstanie odpowiedniej siły docisku do wewnętrznej ścianki przewodu
slide14
Masę dokładnie wymieszać przy pomocy mieszadła elektrycznego z wodą w ilości około 8-9 l/25kg masy, aż do uzyskania konsystencji ciekłej
slide15
Za pomocą windy spuszczamy linkę z obciążeniem aby zaczepić tłok powlekający poprzez otwór przyłącza wyczystkowego.
slide16
i zaczepiamy tłok. Należy uważać na poprawność zamocowania – gumowa uszczelka dociskowa musi znajdować się w dolnej części tłoka.
slide17
Przed przystąpieniem do szlamowania komina przyłącze wyczystkowe zabezpieczamy przed wypłynięciem masy.
slide20
Kiedy tłok zbliża się do wylotu komina zaprzestajemy dolewania masy, a jej nadmiar wlewamy do naczynia. Masa ta może być jeszcze raz użyta po uprzednim mechanicznym wymieszaniu
slide22
Natychmiast po każdym szlamowaniu należy czynność powtórzyć już bez dolewania masy SKD, w celu wyrównania powierzchni wewnętrznej komina.
slide25
Drugą warstwę masy SKD nakładamy w zależności od temperatury otoczenia. Przy temperaturze około 20 oC po około 4-5h, a w temperaturze 10 oC po 15h. Do kolejnego szlamowania przygotowujemy nowy tłok powlekający już o mniejszych wymiarach (około 2cm).
slide26
Następnie drugą i trzecią warstwę masy SKD (w zależności od stanu technicznego komina) nakładamy w podobny sposób jak opisane wyżej.
slide27
Pozostałości masy SKD można wykorzystać do wzmocnienia części zewnętrznej komina. Tak przygotowany komin można oddać do użytku po około 2-3 dniach.
slide28
PODSUMOWANIE

Podstawowe cechy

  • silikatowa
  • odporna na wysokie temperatury
  • wytrzymała na ścieranie
  • do kotłów na węgiel i koks
  • do kanałów wentylacyjnych

Uwaga.

Nie stosować przy spalinach mokrych.

slide30
Dopuszczenie:

Aprobata Techniczna nr AT-15-3144/98

aneks do aprobaty

ad