1 / 7

Videvik

Videvik. Stephenie Meyer koostaja: Kevin Sults Tõrva Gümnaasium. Peategelased. Tähtsamad tegelased olid: Edward, Bella, Alice, James, Victoria, Mike, Laurent, Jacob, Jasper, Emmet, Rosalie, Charlie, Carlisle, Esme. Videviku autor Stephnie Meyer.

warrick
Download Presentation

Videvik

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


  1. Videvik Stephenie Meyerkoostaja: Kevin SultsTõrva Gümnaasium

  2. Peategelased Tähtsamad tegelased olid: Edward, Bella, Alice, James, Victoria, Mike, Laurent, Jacob, Jasper, Emmet, Rosalie, Charlie, Carlisle, Esme

  3. Videviku autor Stephnie Meyer • Stephenie Meyer (sünninimi Stephenie Morgan; sündinud 24. detsembril 1973 Hartfordis) on Ameerika Ühendriikide kirjanik. • Stephenie Meyeri esimene teos oli vampiiriromaan "Videvik", mis ilmus 2005. aastal ja tegi autori kohe tuntuks. Järgnevatel aastatel kujunes selle põhjal välja romaanisari "Videvik". • Meyer kasvas üles Arizonas kuuelapselises perekonnas. Ta lõpetas keskkooli Arizonas ja astus Brigham Youngi ülikooliUtah's, mille lõpetas bakalaureusena inglise kirjanduses.

  4. Autorist • Ta kohtus oma mehe Christian Meyeriga ajal, mil ta Arizonas elas, ja abiellus temaga 1994, kui nad mõlemad olid 21-aastased. Christian oli audiitor, kuid loobus oma ametist, et pere eest hoolitseda. Neil on kolm poega ja nad elavad Arizonas Glendale'is. • Enne kirjanikuks hakkamist oli Meyeri ainus töökogémus kinnisvaraettevõttes külastajate vastuvõtjana. Ning enne "Videviku" seeriat polnud ta üldse midagi kirjutanud, isegi lühijutte mitte. • Meyer on mormoonide kiriku liige. Ta on teatanud, et on oma vaadetelt kitsarinnaline, ta ei joo alkoholi ega suitseta. • 2008. aastal linastus romaani "Videvik" põhjal vändatud film "Videvik".

  5. Cullenid-head vampiirid • Cullenid olid: Jasper, Edward, Emmet, Carlisle, Alice, Rosalie, Esme. Nad olid ühtlasi ka vampiirid ja keegi ei teadnud seda, kuni Bella selle välja uuris. Jacob teadis ka seda. Nad olid ülitugevad, kiired ja jõid ainult verd. Nende keha oli kivikõva. Neid sai tappa ainult nende keha juppideks rebides ja jupid ära põletada.

  6. Pahad vampiirid • James-Victoria ja Laurendi isand. Ta oli ka elukutseline jahikütt. Ta võis igalt poolt jälje üles võtta.Victoria- talle meeldis James ja ta oli väga õel.Laurent-ta mängis Jamesi ja Victoria isandat kui nad nägid Culleneid ja Bellat pesapalli mängimas.

  7. Kokkuvõte raamatust • Isabella Swan (Bella) saabub väiksesse linna oma isa juurde elama. Ta läheb sealsesse kohalikku kooli ja leiab seal endale sõpru. Teda pannakse tunnis Edward Culleni kõrvale istuma. Nad saavad sõpradeks. Kord kui Bella kõnnib kooli parklas, siis sõidab üks poiss liiga kiiresti ja Bella oleks peaaegu auto alla jäänud. Edward päästab ta ära, kuigi ta oli parkla teises otsas. Bella tahab teada kuidas Edward seda tegi, aga Edward ei ütle ja Bella otsustab selle kohta järgi uurida. Ta läheb teise linna ja ostab seal ühe raamatu. Seal ta saab teada kõike Cullenite kohta. Ta teatab sellest Edwardile, et ta teab et ta on vampiir. Kord kui Bella läheb pesapalli mängima Cullenitega, siis näevad Bellat ja Bella saab endale vihavaenlase Jamesi. James jahib teda ja Bella peab koos Cullenitega ta ära tapma.

More Related