gimnazjum w abim rogu n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Gimnazjum w Żabim Rogu

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

Gimnazjum w Żabim Rogu - PowerPoint PPT Presentation


  • 106 Views
  • Uploaded on

Gimnazjum w Żabim Rogu. „20 lat zmian, by żyło się lepiej!”. Samorząd Terytorialny Gminy Morąg. „20 lat zmian, by żyło się lepiej!”.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Gimnazjum w Żabim Rogu' - toshi


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
gimnazjum w abim rogu

Gimnazjum w Żabim Rogu

„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Samorząd Terytorialny Gminy Morąg

20 lat zmian by y o si lepiej
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Najważniejszym przekształceniem była budowa szkoły. Pomysłodawcą jej stworzenia był ówczesny sołtys Pan Przeździecki. Pierwotnie szkoła miała powstać na gruncie, który zaoferował Przeździecki, rozważano też możliwość adaptacji hali na „Fabryce Domów” (osiedlu Żabiego Rogu). Większość mieszkańców opowiedziała się jednak za wybudowaniem nowej szkoły. Do budowy szkoły nie wykorzystano terytorium proponowanego przez sołtysa. Obszarem, na którym powstał budynek był sad państwa Sawerów. Fundusze na powstanie szkoły, pochodziły z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Urzędu Gminy Morąg. W 1997 roku nowa szkoła została oddana do użytku. W 2006 roku do użytku została oddana hala sportowa, znajdująca się obok szkoły.

Wieś Żabi Róg powstała w 1340 r. Położona jest na terenie gminy Morąg, w powiecie ostródzkim, w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie zamieszkuje ją 1224 mieszkańców. Sołtysem wsi jest Mirosława Mała, wybrana w roku 2007.

Od czasu wprowadzenia samorządu terytorialnego, w Żabim Rogu zaszły duże zmiany, które znacznie poprawiły jakość życia na wsi.

Sołtys Żabiego Rogu Mirosława Mała, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu

20 lat zmian by y o si lepiej1
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Szkoła podczas budowy, otwarcie szkoły, hala sportowa.

20 lat zmian by y o si lepiej2
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Kolejnym niezbędnym przedsięwzięciem było oświetlenie wsi. Pomysł zainstalowania lamp powstał w roku 1998. Z inicjatywy radnego Stefana Małyja i ówczesnego sołtysa Romana Sawery w roku 1999 stworzono pierwszy projekt. Oświetlenie wsi zostało sfinansowane przez Urząd Gminy.

Sołtys Żabiego Rogu Mirosława Mała

W 2008 roku powstał chodnik koło kaplicy w Żabim Rogu. Dzięki, któremu dotarcie do kościoła jest bardziej bezpieczne. Wykonanie chodnika było czynem społecznym mieszkańców wsi. Fundusze na zrealizowanie inwestycji pochodziły z Urzędu Gminy w Morągu.

20 lat zmian by y o si lepiej3
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Lampa, budowa chodnika, mieszkanki Żabiego Rogu ożywiające szarość powstałego chodnika, sadząc obok niego kolorowe kwiaty.

20 lat zmian by y o si lepiej4
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Świetlica wiejska to miejsce, w którym mieszkańcy Żabiego Rogu mogą miło spędzić czas. Organizowane są w niej imprezy integracyjne, przedstawienia i różne uroczystości świąteczne. Można ją nazwać „kulturowym centrum” Żabiego Rogu.

Sołtys Żabiego Rogu Mirosława Mała

W 2006 roku została wyremontowana świetlica wiejska i 10 listopada tego samego roku oddana do użytku. Budynek został wyposażony w sprzęt multimedialny, Internet oraz sprzęty do gier i zabaw. Fundusze na wyposażenie i odnowienie świetlicy pochodzą z Unii Europejskiej i Urzędu Gminy w Morągu.

20 lat zmian by y o si lepiej5
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Świetlica wiejska, zabawa mikołajkowa na świetlicy, uroczyste zakończenie projektu „Pociąg do przeszłości – Stacja Żabi Róg” na świetlicy wiejskiej.

20 lat zmian by y o si lepiej6
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Pani sołtys nie zapomniała również o bezpieczeństwie mieszkańców. Razem z Panem Pawelczykiem i Panem Lettkowskim zamocowała barierki oddzielające ulicę plaży.

Sołtys Żabiego Rogu Mirosława Mała

W 2008 roku powstała plaża i molo. Pomysłodawcą była obecna sołtys Mirosława Mała. Było to pierwsze poważne przedsięwzięcie podczas kadencji Małej. Budowę plaży zawdzięczamy mieszkańcom, którzy z chęcią pracowali na jej powstanie. Fundusze pochodziły z morąskiej gminy.

20 lat zmian by y o si lepiej7
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Budowa mola, otwarcie plaży, barierki, widok z plaży.

20 lat zmian by y o si lepiej8
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Sołtys Żabiego Rogu Mirosława Mała

W roku 2008 odnowiono stary niemiecki cmentarz. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była fundacja ADSUM. Przy robieniu porządków pomocni byli członkowie fundacji, harcerze, mniejszość niemiecka oraz uczniowie Gimnazjum w Żabim Rogu.

20 lat zmian by y o si lepiej10
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Boisko na Fabryce Domów

Duże zmiany zaszły również na osiedlu Żabiego Rogu „Fabryce Domów”.

Przedsięwzięciem zauważalnym nie tylko dla mieszkańców wsi była budowa stadionu, na którym odbywają się mecze piłki nożnej, przyciągające rzesze kibiców. Inicjatorem jego budowy był radny Gminy Morąga Stefan Małyj. Pomysł powstał w 1999 roku, od razu zabrano się do pracy. Do powstania stadionu przyczyniło się wiele osób. Olsztyńska Kopalnia Surowców Mineralnych, zapewniła wyrównanie terenu. Stefan Ostach (mieszkaniec wsi) zasponsorował trawę, a Zbigniew Plichta (mieszkaniec wsi) ufundował ogrodzenie stadionu. Zaangażowanie mieszkańców Żabiego Rogu była bardzo widoczne, nawet dzieci w zasięgu swoich możliwości pomagały oczyszczać miejsce powstania stadionu. W 2000 roku odbył się na nim pierwszy mecz.

Stefan Małyj

20 lat zmian by y o si lepiej11
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Mieszkańcy „Fabryki” mogą się cieszyć wspaniałą świetlicą i placem zabaw. Niewątpliwie były to potrzebne inwestycje, gdyż są to miejsca, gdzie dzieci i młodzież mogą w ciekawy i bezpieczny sposób spędzać czas. Powstanie świetlicy zostało zainicjowane i sponsorowane przez Pana Małyja. Duży wkład w jej budowę mieli także mieszkańcy wsi, pracujący w czynie społecznym. Po ukończeniu prac, świetlica została przekazana gminie, dzięki czemu uzyskano dotację z Unii Europejskiej na zakup sprzętu i różne wykończenia. Pierwsze podanie o budowę placu zabaw złożyła mieszkanka wsi Róża Gotwald. Stefan Małyj wyznaczył miejsce budowy i dopilnował wszystkich prac związanych z jego powstaniem. Pieniądze na stworzenie placu zabaw pochodziły z Funduszu Unii Europejskiej.

Plac zabaw

Świetlica

Oświetlenie i budowa wjazdu asfaltowego do osiedla to projekty, których inicjatorem był Stefan Małyj i Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski. Fundusze na zainstalowanie lamp i budowę asfaltu pochodziły z Urzędu Gminy Morąg.

Lampa

Stefan Małyj

20 lat zmian by y o si lepiej12
„20 lat zmian, by żyło się lepiej!”

Nagranie przedstawiające przekształcenia dokonane na terenie wsi, z punktu widzenia

mieszkanki Żabiego Rogu Angeliki Cheńskiej.

(Kliknąć dwukrotnie w głośnik)

Świetlica

Boisko

Otwarcie szkoły w Żabim Rogu

Cmentarz

Plac zabaw

slide15

W skład Zespołu Projektowego wchodzą:

Aleksandra Onaszkiewicz

1994, 500861549, 3a

Elżbieta Mazurowska1994, 504323844, 3a

Joanna Węglewska1994, 518974108, 3a

Gimnazjum w Żabim Rogu

(089)7571468

Joanna Szulc

Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.