licz i baw si gry z tabliczk mno enia n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia PowerPoint Presentation
Download Presentation
Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia - PowerPoint PPT Presentation


  • 232 Views
  • Uploaded on

Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia' - paki-estes


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia jest umiejętnością niezbędną w nauce matematyki. Jednak wiele dzieci ma kłopoty z nauczeniem się tabliczki mnożenia i jej utrwaleniem. Karty matematyczne „Tabliczka mnożenia” są cenną pomocą dydaktyczną, która wychodzi naprzeciw tym trudnościom. Gry i zabawy z wykorzystaniem kart matematycznych pozwalają dziecku opanować tę ważną umiejętność w sposób przyjemny i atrakcyjny.

co to s karty matematyczne tabliczka mno enia
Co to są karty matematyczne „Tabliczka mnożenia”?

Karty „Tabliczka mnożenia” są podobne do kart, którymi grają dorośli. Dzięki temu dzieci chętnie po nie sięgają, a naukę traktują jak zabawę.

Gry i zabawy ułatwiające zapamiętywanie tabliczki mnożenia mają dużo wspólnego z grami w tradycyjne karty.

slide4

Komplet kart składa się ze 110 kart: 55 czarnych i 55 czerwonych. Na czarnych kartach napisane jest mnożenie dwóch liczb, a na czerwonych – wynik mnożenia.

Producentem kart jest Andrzej Grabowski. Informacje o kartach i opisy gier można znaleźć na stronie internetowej www.wkmrachmistrz.pl

nasza praca z kartami
Nasza praca z kartami

W naszej szkole wykorzystujemy karty „Tabliczka mnożenia” od 2009r. Uczniowie klas III i IV uczestniczą w zajęciach organizowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki. Podczas tych zajęć uczniowie ćwiczą pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia, rozwijają umiejętności coraz szybszego liczenia. W pracy z uczniami wykorzystujemy gry: „Krzyżak”, „Olimpijczyk”, „Superprymus”, „Królowa skakanki”, „Piłkarz – matematyk”, „Ekspres”. Dla dzieci atrakcyjne jest połączenie nauki nie tylko z zabawą, ale z rywalizacją sportową, ponieważ w dwóch ostatnich z tych konkurencji, wykorzystuje się skakankę i piłkę. W każdej konkurencji mierzy się czas stoperem i dzieci rywalizują, które z nich uzyska jak najlepszy wynik.

szkolne mistrzostwa klas iv w tabliczce mno enia
Szkolne Mistrzostwa Klas IV w Tabliczce Mnożenia

Od 2009r. nauczyciele matematyki organizują w hali sportowej dla uczniów klas IV szkolne mistrzostwa. Sami zajmują się przygotowaniem stanowisk do poszczególnych gier, opracowują materiały potrzebne do przeprowadzenia mistrzostw. Najlepsi uczniowie otrzymują medale i dyplomy. Mają okazję stanąć na najwyższym stopniu prawdziwego podium. Uczniowie klas VI, którzy sami brali udział w mistrzostwach w poprzednich latach, chętnie pomagają w pracy jury.

slide11

W bieżącym roku szkolnym nasze mistrzostwa były jednym z punktów programu „Dnia Promocji Talentów”. Spośród najlepszych zawodników wybierana jest drużyna, która reprezentuje szkołę na Wojewódzkich Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia organizowanych w Kraśniku Fabrycznym przez Szkołę Społeczną im.24 Pułku Ułanów KTE .

osi gni cia naszych uczni w
Osiągnięcia naszych uczniów

W tym roku szkolnym nasi uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej XII Wojewódzkich Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia oraz odnieśli znaczące sukcesy w konkurencjach indywidualnych. Do obecnej chwili jeden z naszych uczniów jest rekordzistą w konkurencji „Superprymus”.

Wśród uczniów, którzy w klasach IV-VI odnoszą sukcesy w różnych konkursach matematycznych, są ci, którzy będąc w klasie III albo IV brali udział w prowadzonych w szkole zajęciach.

slide15

Prezentację opracowali nauczyciele matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim.