Problemy współczesnego świata!!!
Download
1 / 14

Problemy współczesnego świata!!! - PowerPoint PPT Presentation


 • 491 Views
 • Uploaded on

Problemy współczesnego świata!!!. Ogólnie….

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Problemy współczesnego świata!!!' - nuala


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Og lnie
Ogólnie…

 • Problemy współczesnego świata to bardzo rozszerzone pojęcie w dzisiejszym świecie. Postaramy się scharakteryzować rzeczy które są najbardziej bliskie ludziom. Problemy dotyczą nas wszystkich, jedne przysparzają więcej trudności drugie mniej, lecz niezmienne jest to że każdy z ogromną determinacją próbuje się z nimi zmierzyć.


Terroryzm
Terroryzm

W dzisiejszym świecie to bardzo powszechne zjawisko. Najbardziej jego skutki są odczuwalne w:

-Stanach Zjednoczonych

-Meksyku

W Stanach Zjednoczonych wciąż wzrasta liczba napadów na banki, centra handlowe w tych sytuacjach bezbronni, niczemu niewinni ludzie stają się zakładnikami porywaczy. W większości tych przypadków udaje się ich ocalić, lecz nie zawsze wszyscy „mają tyle szczęścia”.


Głód

Trudna sytuacja żywieniowa na świecie polega głównie na niedoborze spożywanego jedzenia czyli na głodzie. Rocznie z głodu umiera od 13 do 18mln ludzi. W ciągu jednego dnia około 75 tysięcy, w ciągu jednej minuty około 35 osób. My nie zdajemy sobie sprawy że w krajach afrykańskich społeczeństwo jest ubogie, nie mają oni co zjeść. Pożywienie jest dla nas czymś normalnym dla tych ludzi to coś dzięki czemu mogą przeżyć kolejny dzień. Poprzez ubogie rolnictwo i uprawy jedzenie w tych krajach jest drogie i nie stać na nie najniższych warstw społecznych


Wojny
Wojny

 • Wojna– zorganizowany konflikt zbrojny między państwami, narodami lub grupami etnicznymi i społecznymi.

 • Wojna jest zjawiskiem społeczno-politycznym i jako takie jest obecna w historii człowieka od początków jego społecznej organizacji. Zasięg wojny jest zależny od stopnia rozwoju technologicznego.

 • Codziennie na wojnach setki tysięcy żołnierzy ginie w obronie kraju .Najczęściej są to zamachy, strzelaniny, podłożone miny na drogach. Żołnierze bronią tamtejszej ludności , która często pada ofiarą terrorystów!!!Przemoc
Przemoc

 • Przemoc , inaczej agresja najczęściej to znęcanie się psychiczne lub fizyczne nad młodszymi bądź rówieśnikami. To coraz bardziej powszechne zjawisko w dzisiejszym świecie. Ofiarami najczęściej padają osoby: spokojne, ciche, małomówne, to właśnie w takich sytuacjach agresatorzyczują się bezkarni, myśląc że mogą wszystko. Do czasu !!!, gdyż powstaje coraz więcej instytucji, kampanii które właśnie pomagają takim osobom. Przykładem takiej organizacji jest amerykańska kampania ,,Be a star”


Amerykańska kampania zajmująca się zminimalizowaniem przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło : ,, Don't be a bully, be a STAR… Show Tolerance And Respect” w tłumaczeniu ,,Nie bądź tyranem bądź GWIAZDĄ … Okaż Tolerancje I Szacunek”

Kampania ta zyskała bardzo duży rozgłos ,i osiągnęła ogromną popularność. Została wypromowana przez takie gwiazdy jak :

min. JordinSparks, MichelleTractenberg, Michael Phelps, gwiazdy WWE w tym min: John Cena, Eve Torres, Rey Mysterio


Promotorzy
Promotorzy przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło :


Uzale nienia
Uzależnienia przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło :

 • Uzależnienia-to silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności, bądź zażywania konkretnych środków. Ludzie najczęściej są uzależnieni od:

 • Alkoholu

 • Narkotyków

 • Palenia tytoniu

 • Korzystania z Internetu

 • Hazardu

 • Pracy


Choroby
Choroby przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło :

 • Choroba- to bardzo rozszerzone pojęcie. Mamy na myśli choroby :

 • Nieuleczalne

 • Zakaźne

 • Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że są chorzy.

  Wiadomość o tym posiadają często za późno, wtedy gdy choroba jest w stadium zaawansowanym i nie można już z tym nic zrobić. Ludzie nie zdają sobie sprawy że, badania kontrolne mogą uratować im życie. Ludzka myśl o tym że ,,gdy nic nam nie dolega to znaczy że jesteśmy zdrowi” – często jest błędna.


Podsumowuj c
Podsumowując… przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło :

 • Problemy były, są i będą. Jest to nierozłączna część naszego życia, batalie z nimi toczymy niemal codziennie, nie patrząc na przeciwności losu.

  Na wiele problemów nie mamy wpływu ale mamy wpływ na pomoc w ich rozwiązaniu. Nie czekajmy z założonymi rękami , nie przechodźmy obojętnie obok ludzi borykających się z nimi!!!


Autorzy
Autorzy przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło :

 • Klaudia Sajda

 • Dominika Sajda

 • Karolina Kućma

 • Adrianna Zając


Koniec

Koniec… przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło :


ad