„
Download
1 / 18

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzie - PowerPoint PPT Presentation


  • 143 Views
  • Uploaded on

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi .” ~Jan Paweł II.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzie' - nituna


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” ~Jan Paweł II


W poniższej prezentacji pragniemy przedstawić kilka pomysłów na efektywne działania wolontariuszy. Chcemy swoją prezentacją zachęcić innych do działania. Nasze pomysły są łatwe do zorganizowania i mamy nadzieję, że chętnie zaangażuje się w nie wiele osób.

W naszej szkole od 2005r. działa Szkolny Klub Wolontariusza „Serduszko”, który z powodzeniem realizuje zawarte w prezentacji akcje oraz wiele innych.


Działania pomysłów na efektywne działania wolontariuszy. Chcemy swoją prezentacją zachęcić innych do działania. Nasze pomysły są łatwe do zorganizowania i mamy nadzieję, że chętnie zaangażuje się w nie wiele osób.:1.Kiermasze ciast, pisanek wielkanocnych itp.2. Udział w akcji ‘Twój Dar Serca dla Hospicjum’.3. Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.4. Opieka nad osobami potrzebującymi pomocy .5.Festyn z okazji beatyfikacji Jana Pawła II


1 kiermasze ciast pisanek wielkanocnych itp
1. Kiermasze ciast, pisanek wielkanocnych itp. pomysłów na efektywne działania wolontariuszy. Chcemy swoją prezentacją zachęcić innych do działania. Nasze pomysły są łatwe do zorganizowania i mamy nadzieję, że chętnie zaangażuje się w nie wiele osób.


Do akcji angażowana jest cała społeczność szkolna. Ich zadanie polega na upieczeniu ciasta czy zrobieniu pisanek.

Po przygotowaniu produktów, są one sprzedawane, a dochód przeznaczamy na cele charytatywne, np. opłacenie obiadów dla najuboższych uczniów naszej szkoły.


Jak wida kiermasz to przyjemny i efektywny spos b pomocy innym
Jak widać, kiermasz to przyjemny zadanie polega na upieczeniu ciasta czy zrobieniu pisanek. i efektywny sposób pomocy innym!

Jak widać, kiermasz to przyjemny

efektywny sposób pomocy innym!


2 udzia w akcji tw j dar serca dla hospicjum
2. Udział w akcji ‘Twój Dar Serca dla Hospicjum’. zadanie polega na upieczeniu ciasta czy zrobieniu pisanek.

Wolontariusze zorganizowali loterię fantową, koncert

piosenki młodzieżowej oraz kiermasz ciast. Dzięki tym

działaniom, w I edycji, udało nam się zebrać 3642,55 zł.


Każdy ma w domu niepotrzebne zabawki, gry planszowe, czy filmy. Wystarczy przynieść je do szkoły, aby uszczęśliwić uczestników zabawy, a jednocześnie zebrać pieniądze na Hospicjum.


3 filmy. Wystarczy przynieść je do szkoły, aby uszczęśliwić uczestników zabawy, . Akcja ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Młynarskiej w Rykach poprzez udział w kweście 1 i 2 listopada.


Choć nie zawsze sprzyja nam pogoda, filmy. Wystarczy przynieść je do szkoły, aby uszczęśliwić uczestników zabawy, warto poświęcić czas na ratowanie zabytków, gdyż dzięki nim stale pamiętamy o naszych przodkach.


4 opieka nad osobami potrzebuj cymi pomocy
4. Opieka nad filmy. Wystarczy przynieść je do szkoły, aby uszczęśliwić uczestników zabawy, osobami potrzebującymi pomocy:

  • Pomoc osobom starszym w wykonywaniu drobnych prac domowych, robieniu zakupów;

  • Pomoc uczniom z problemami w nauce;

  • Dyżury w świetlicy środowiskowej.5 festyn z okazji beatyfikacji jana paw a ii
5. Festyn z okazji beatyfikacji będziesz jej potrzebował;)Jana Pawła II

Odbędzie się przy ZSO nr 2 im. Jana Pawła II

w Rykach. W trakcie przygotowań jest wiele atrakcji, takich jak: kiermasz kwiatów, konkurs wiedzy o papieżu Polaku, pokaz talentów, taekwondo, przedstawienie przygotowane przez koło teatralne, konkursy rodzinne, występ zespołu muzycznego, w którym wokalistką jest uczennica naszego gimnazjum. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.


Festyn to doskonała okazja do przyjemnego spędzania czasu i poszerzania wiedzy oraz wsparcia finansowego szkoły, a także zaprezentowania swoich telnetów i umiejętności.


Prezentację wykonały uczennice i poszerzania wiedzy oraz wsparcia finansowego szkoły, a także zaprezentowania swoich telnetów i umiejętności.klasy III a gimnazjum:Katarzyna Niewczas Emilia Polakw ramach projektu „XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży –wolontariat na rzecz aktywności społecznej”Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2ul.15 Pułku Piechoty „Wilków” AK 508-500 Ryki


ad