Český jazyk - Čteme s písmenem h, H - 1. ročník - PowerPoint PPT Presentation

jeslyn
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Český jazyk - Čteme s písmenem h, H - 1. ročník PowerPoint Presentation
Download Presentation
Český jazyk - Čteme s písmenem h, H - 1. ročník

play fullscreen
1 / 12
Download Presentation
Český jazyk - Čteme s písmenem h, H - 1. ročník
99 Views
Download Presentation

Český jazyk - Čteme s písmenem h, H - 1. ročník

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod TřemšínemInovace a zkvalitnění výukyprojekt v rámci Operačního programuVZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOSTEU Peníze školám Český jazyk - Čteme s písmenem h, H - 1. ročník

 2. Název: Český jazyk - Čteme s písmenem h, H – 1. ročník Anotace: Poznávání písmene h, H v jednotlivých slovech a v textu. Nácvik správného čtení slabik a slov na dané písmeno v řádcích a sloupcích. Postupné čtení víceslabičných slov a jednoduchých textů na dané písmeno. Orientace v textu. Vypracoval: Mgr. Eva Hocková Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace, Český jazyk a literatura Metodika práce s materiálem: výkladová prezentace, lze využít : • nácvik hledání slov s písmenem h, H – začátek, prostředek i konec slova • čtení slabik s daným písmenem v řádcích a sloupcích • čtení slov s otevřenými a zavřenými slabikami • tvoření vět na tato slova • orientace v textu, domýšlení a dovyprávění textu • využití k nácviku čtení jednotlivců i celé třídy Druh učebního materiálu: Prezentace PowerPoint Ročník: 1. ročník Datum vytvoření: leden 2012

 3. h H hroch husa had holub

 4. Čti slabiky hi Ho he Ha hu há Hý Hů hó Hé

 5. Čti slabiky - slova roh bůh had líh hup hůl hod hra hák jih

 6. Čti slova rohy hole hody hodí pihy rýhy duha hala Hana nohy

 7. Čti slova hrad hluk hlad hokej hotel záhon Honza hlína hrana

 8. Čti slova hlava – hraje - hodný lehký – hodit - kalhoty hotovo – housata - hedvábí

 9. Čti slova hádanka – hokejista - hlavička harmonika – horolezec - hlasivky hořlavina – hladomorna - hromobití

 10. Hra Honza hledá Hanu. Hana si hraje s Helou. Hledají houby, hlavně hřiby. Druhý den pomáhají. Čistí houby a vaří houbovou polévku.

 11. Praha Praha je naše hlavní město. Praha má mnoho kostelů a hotelů. Má také hodně historických památek. Známý je Pražský hrad. Nádherný pohled je na Hradčany.

 12. Téma: Český jazyk - Čteme s písmenem h, H – 1. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional PowerPoint Zdroje: Slabikář pro 1. ročník ZŠ, kol. autorů, Didaktis 2005 http://www.clker.com/clipart-hippopotamus-3.html http://www.clker.com/clipart-goose-4.html http://www.clker.com/clipart-10621.html http://www.clker.com/clipart-snake-colour.html http://us.123rf.com/400wm/400/400/clairev/clairev0908/clairev090800046/5337486-hedgehog-with-book--vector-illustration.jpg http://static.desktopnexus.com/thumbnails/224354-bigthumbnail.jpg http://images.inmagine.com/img/fstop/fs762/fs762039.jpg http://www.clker.com/clipart-reading-brown-squirrel.html http://images.clipartof.com/thumbnails/1090422-Clipart-Cute-Bear-Sitting-And-Reading-A-Book-Royalty-Free-Vector-Illustration.jpg http://www.clker.com/clipart-4110.html http://www.clker.com/clipart-blue-sweet.html http://www.clker.com/clipart-tingy-1.html http://www.clker.com/clipart-candy-26.html http://thumb1.shutterstock.com/thumb_small/498883/498883,1280501655,8/stock-vector-cartoon-mushroom-58132552.jpg http://www.avantgarde-prague.cz/media/gallery/original/1-prague-chateau-prague.jpg Autor: Mgr. Eva Hocková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.(www.zsrozmital.cz)