II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec - PowerPoint PPT Presentation

ii wojna wiatowa kamienie na szaniec n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec PowerPoint Presentation
Download Presentation
II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec

play fullscreen
1 / 10
II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec
411 Views
Download Presentation
galena
Download Presentation

II WOJNA ŚWIATOWA & Kamienie na szaniec

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. II WOJNA ŚWIATOWA &Kamienie na szaniec

  2. II Wojna Światowa II Wojna Światowa wybuchła we wrześniu 1939r. Skończyła się września 1945 roku (w Europie 8 maja 1945).

  3. Aleksander Kamiński – opiekun bohaterów Aleksander Kamiński, przybrane nazwisko: Aleksander Kędzierski .Autor „Kamieni na Szaniec” Urodził się 28 stycznia 1903, zm. 15 marca 1978 w Warszawie. Instruktor harcerski, harcmistrz, żołnierz Armii Krajowej oraz jeden z ideowych przywódców Szarych Szeregów.

  4. „Kamienie na szaniec” Akcja „Kamieni na Szaniec” rozpoczyna się w sierpniu 1939r. gdy chłopcy kończą swoją szkołę . Przeżywają razem trudne chwile , związane z wojną .

  5. Aleksy "Alek" Dawidowski Jeden z trzech głównych bohaterów książki . Był on wysokim, szczupłym chłopcem o jasnej czuprynie. Nie dbał zbyt o siebie, co przejawiało się choćby nieleczonymi zębami. Posiadał wysportowaną sylwetkę. Jego wadami były: niecierpliwość, skłonność do ryzyka oraz brawura.

  6. Tadeusz Zawadzki „Zośka” Chłopak o delikatnej cerze, regularnych rysach jasnoniebieskich oczach jego uśmiech był zupełnie dziewczęcy. Był powściągliwy. Miał talent przywódczy .

  7. Jan Bytnar „Rudy” Podporucznik Armii Krajowej, bojownik Szarych Szeregów, harcmistrz. Miał rudawe włosy i piegowatą buzię . Był on uparty .

  8. Szalone podsumowanie :) W piątek 22.03.13r nasza klasa zrobiła podsumowanie „Kamieni na Szaniec” . Robiliśmy plakaty związane z akcjami Małego Sabotażu .

  9. Nasze dzieła :)

  10. Koniec :D Dziękujemy : Natalia Rogala Aleksandra Celej