slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLO LIETU PĀRVALDE

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 44

DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLO LIETU PĀRVALDE - PowerPoint PPT Presentation


 • 251 Views
 • Uploaded on

DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLO LIETU PĀRVALDE.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLO LIETU PĀRVALDE' - fritz


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Februārī pie pilsētas mēra Ž.Kulakovasnotika-_Sociālo lietu pārvaldes stuktūrvienību vadītāju darba sapulce, kur tika izskatītas un apspriestas EG (2012.g .) darba programmas aktivitātes-Pilsētas NVO darba apspriede par EG (2012.g .) izvirzītajām prioritātēm

slide3

Sociālo lietu pārvalde organizēja 1x kvartālā pilsētas NVO informatīvās sapulces., kurās tika popularizēts EG (2012.), kopīgi apspriesti jautājumi, kas skar EG prioritātes.NVO biedri aktīvi līdzdarbojās Sociālo lietu pārvalde EG darba plāna tapšanā.

slide6

-Sociālo lietu pārvaldē ar vecāko klientu paaudzi strādā 22 sociālā darba speciālisti vecuma līdz 30 gadiem- Programmas ietvaros “Jauniešu vasaras nodarbinātības pasākumu īstenošana Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ,Sociālo lietu pārvaldes stuktūrvienībās strādā 56 jaunieši

slide7
Notikušas tikšanās ar dažādu konfesiju pārstāvjiem par paaudžu saišu nozīmi ģimenes vērtību saglabāšanā , nostiprināšanā
slide9

Programmas “Cilvecības prezumpcija” ietvaros , Dienas aprūpes centrā personām ar garīga rakstura traucējumiem , notika Daugavpils 11.vidusskolas,15. vidusskolas , 3. vidusskolas vecāko klašu skolēnu tikšanās ar centra klientiem,kas dot iespēju Daugavpils skolēniem saņemt vērtīgu informāciju,pieredzi ,formē labvelīgu attiesksmi pret personām-senioriem ar īpašām vajadzībām. Senioriem tas sniedz komunikatīvo barjeru pārvarēšanu,integrēšanos sabiedrībā.

slide11

Sociālās mājas jaunajai paaudzei ir iespēja saņemt vērtīgus padomus no senioriem, kuri viņus apciemojot, apmāca kulinārijas gudrībām un citām dzīvē noderīgām lietām

slide12

Sociālo lietu pārvaldes speciālisti regulāri rīko izbraukuma informatīvās dienas -Daugavpils mikrorajonu vecākajai paaudzei-Invalīdu biedrībā-Nedzirdīgo biedrībāLīdzi tika aizvesti un izskanēja junioru sagatavotie koncerti

slide13

Sociālo lietu pārvaldes nodaļas veciem ļaudīm un personām ar invaliditāti speciālisti organizē invalīdiem ekskursijas un tikšanās ar pašvaldības iestādēm un to darbiniekiem.

slide14

Sociālo lietu pārvaldes Sociālo pakalpojumu nodaļas pilngadīgam personām sociālā darbiniece tikās ar Daugavpils Celtnieku profesionālas vidusskolas , Daugavpils Valsts tehnikuma audzēkņiem -sniedza informāciju par iespējām saņemt sociālās garantijas

slide15

Bērnu namā “Priedīte” telpās darbu uzsāka Sociālās rehabilitācijas centrs Avolina Daugavpilī. Sociālo lietu pārvalde ir ciešs sadarbības partneris.

slide16
Sporta veterāni bērnu nama “Priedīte” audzēkņiem organizēja šaušanas apmācības. Apmācību beigās bērni em tika noorganizētas sacensības.
slide17

No 3. līdz 9.februārim Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā bija skatāma Šveices biroja Daugavpilī un Tirdzniecības skolas audzēkņu ceļojošā foto izstāde „Pie galda”. Izstādes fotogrāfijasTirdzniecības skolas jaunā paaudze bijasavākusi no vecāku, vecvecāku, radu, Latgales iedzīvotāju foto albumiem un aptvera periodu 100 gadu garumā. Interesantā doma radās ar nolūku parādīt cilvēkiem to, kas vijas cauri visām dzīvēm un likteņiem-kopā būšana pie galda svētkos, pasākumos, priekos, bēdās.

slide18

23.02. Projektu nedēļas ietvaros Sociālās rehabilitācijas un aprūpes dienas centra mākslinieku darbu izstādi apmeklēja Daugavpils Logopēdiskās internātpamatskolas „Attīstības centrs” 5.-6.klašu audzēkņi. Maksliniece M.Safronova pastāstīja par gleznu tapšanas tehnikām, materiāliem.Dienas Centra darbiniki iepazīstināja skolēnus ar dienas centru

slide19

Eiropas gads par aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti

FORUMS „ PAAUDŽU SAITE ”

slide20

21.03. Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldes Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā Eiropas gada ietvaros notika forums „Paaudžu saite”.Forums - Sociālo lietu pārvaldes un sociālā darba veterānu biedrības „Dzīves prieks” kopīgs Eiropas gada „Aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes” ietvaros organizēts pasākums, kurš tika veltīts Sociālā darba 20.gadei pašvaldībā, paaudžu solidaritātei ar aktivitāšu elementiem „Agrāk un tagad”. Foruma dalībnieki varēja aplūkot Sociālā darba muzeja „Vēstures krātuve” jaunos, klāt pienākušos eksponātus jaunajās plašākās telpās.

slide21

23.03.Rīgā notika konference „Sabiedrības novecošana-izaicinājumi un iespējas”.

Daugavpils pilsētas sociālo lietu pārvaldes un NVO „Varavīksne” pārstāvji piedalījās šīs konferences norisē.

Konference notika ES gada par „ Aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti” ietvaros.

Konferences atklāšanā svinīgu uzrunu teica labklājības ministre Ilze Viņķele.

Konferences darba kārtībā bija 3 paneļdiskusiju bloki:

I.„Labs darbs divus mūžus dzīvo”. Paneļdiskusiju vadīja ekonomikas ministrsDaniels Pavļuts.

II.. „Mūžu dzīvo, mūžu mācies”. Paneļdiskusiju vadīja Roberts Ķīlis izglītības un zinātnes ministrs.

III. „Dzīvo dzīvē dzīvu dzīvi”. Paneļdiskusiju vadīja Ilze Viņķele labklājības ministre.

Konferences kopsavilkums - ka jebkurš dzīves posms cilvēkam var nest jaunas iespējas un izaicinājumus. Nav jābaidās! Jādzīvo aktīvi visās paaudzēs.

slide23

Eiropas gads par aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti

Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde,

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centra klubs ”Literatūra. Māksla Cilvēks”,

NVO „Varavīkne”, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments

ielūdz uz literāri –tematisku vakaru

SENIORI,JUNIORI UN MODE

slide24

11.04.Latviešu kultūras centrā norisa izzinoši tematisks pasākums „Seniori, Juniori un mode”. Pasākums ir Eiropas gada (2012) par aktīvu/skaistu novecošanu un paaudžu solidaritāti darba programmā iekļautās prioritātes – Paaudžu solidaritāte kopīgs rezultāts. Tapis Daugavpils Sociālo lietu pārvaldes, Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centra kluba «Literatūra. Māksla. Cilvēks», NVO «Varavīksne» kopīgā sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Domes Jaunatnes departamentu.

slide25

12.04. Daugavpils pilsētas sociālo lietu pārvaldes pārstāvji piedalījās Pasaules Veslības dienai veltīta konferencē „Vesels un aktīvs Latvijā mūža garumā:  esošā situācija un nākotnes izaicinājumi”, kura notika Rīgas domes sēžu zālē Rātslaukumā 1.

Konferences mērķis –vērst pašvaldību pārstāvju, sabiedrības veselības un citu nozaru profesionāļu uzmanību uz sabiedrības novecošanas procesu un ar to saistītajiem izaicinājumiem.Konferencē prezentēja Veselības ministrijas izstrādātās vadlīnijas pašvaldībām veselības veicināšanā. Konferenci atklāja Veselības ministre Ingrīda Circene .

slide26

19.06.Daugavpils pilsētas Sociālo lietu Sociālo pakalpojumu nodaļas veciem ļaudīm un personam ar invaliditāti vadītāja L.Krasņikova un NVO “Varavīksne» priekšsēdētaja A.Cipkina piedalījās seminarā –diskusijā «Labākas ikdienas senioriem».

slide27

18.04.Sociālas aprūpes un refabilitācijas dienas centrā ar Lieldienu koncertu uzstājās 12.vidusskolas skolēni.Lieldienu dziesmas, kas sveica sauli ,pavasari ,zemes atmodu no ziemas miega mijās ar mīklu minēšanas sacensībām.Pasākums pārtapa par kātrtējo paaudžu solidaritātes piemēru, kad jaunā paaudze satiekas ar senjoru vecuma klausītajiem un visi kopīgi izdzīvoja pavasarīgus emociju bagātināšanas brīžus.

slide28

19.04. Sociālās rehabilitācijas un motivācijas programmas „Viss manās rokās” (multiplas sklerozes asociacija) dalībnieki rīkoja kopīgu Lieldienu pasākumu ar 27. bērnudārza audzēkņiem.

slide29

21. aprīlī visā Latvijā norisinājās Lielā talka. Talkā kopā ar Sociālo lietu pārvaldi piedalījās arī seniori-NVO„Varavīksne” priekšsēdētāja A.Cipkina, kā arī pārstāvji no Invalīdu biedrības „Ilgas”,” Invalīdu biedrības, sociālā darba veterānu apvienības „Dzīvesprieks”. Izsniegtie maisi atkritumu vākšanai bija Dzeltenā krāsā un tie nekur citur kā talku norises vietās nebija pieejami .

Kopīgi tika sakopta teritorija Stropu ezera krastā ar patiesu vēlmi padarīt to skaistāku un tīrāku.

Talkotājus uzlūkot un pateikties par padarīto pilsētas teritorijas uzkopšanas labā ,ieradās Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Ž.Kulakova.

slide30

20. aprīlī Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā

notikaValsts iestāžu pensionāru apvienības „Prieks” Lieldienu pasākums.Pasākumā kopā ar senioriem Lieldienu tradīcijas teatrializēti izspēlēja Križu mikrorajona Jauniešu centra bērni un jaunieši.

slide31

24.04.NVO „ Varavīksne” pārstāvji organizēja aktīvistu-senioru braucienu uz Naujenes bērnu namu .

slide32

11.05.Socialo lietu pārvaldes Eiropas gada darba programmas aktivitāšu realizācijas ietvaros, Sociālās aprūpes un rehabilitacijas dienas centra klientu ansamblis “Cerība” devās ciemos uz Daugavpils novada skolu, lai muzikālajā tikšanās pēcpudienā kopā ar Naujenes pamatskolas skolēniem starppaaudžu sadarbības ietvaros, kopīgi atzīmētu Ģimenes dienu.

slide33

14.05.Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā Eiropas gada prioritātes starppaudžu sadarbības ietvaros notika Mātes dienai veltīts pasākums.Pasākumā kopā ar dienas centra programmas „Dzīves kvalitāte” deju pulciņu „ Smaids” koncerta apmeklētājus Mātes dienā sveica 27.bērnudārza audzēkņi. Dienas centra.pulciņa „Dārzkopji” dalībnieki koncerta noslēgumā pateicās mazajiem māksliniekiem par paaudžu sadarbības piemēru,kur kopā dejas izdejoja gan seniori, gan pavisam jauni juniori.Dārzkopji bija sarūpējuši junioriem grāmatas un zīmēšnas piederumus. Dienas centra darbinieki Sociālo lietu pārvaldes vārdā izteica pateicību par šo paaudžu solidaritāti, kura ar šī dārziņa audzēkņiem jau kļuvusi par tradīciju.

slide34

17.05.Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā, tika prezents mācību gada paveiktais darbs alternatīvas sociālās rehabilitācijas un psiholoģiskās korekcijas programmā „Veselības skola” senioriem.

slide35

30.05. Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centra programmas „Dzīves kvalitāte” kluba „Literatūra. Māksla. Cilvēks ” dalībnieki( vad. Liliana Čukste) organizēja radošu vakaru par cilvēkiem, pilsētu un sevi „Viss nāk un aiziet tālumā”. Apmeklētāji varēja izdzīvot Daugavpils pilsētas notikumu vēsturi L.Čukstes atmiņu kaleidoskopā.Pasākums bija zīmīgs ar to, ka skatītāji vēsturi redzēja divu paaudžu :senioru un junioru skatījumā.

slide36

23.maijā NVO padomes „Varavīksne” pensionāru biedrības „Tirdzniecība” aktīvisti atsaucās uz Labklājības ministrijas (LM) aicinājumu Latvijas skolām iesastīties projektā „Generation@school”, kas norisinās Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei ietvaros.

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā organizēja tikšanos ar Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolēniem.Tikšanās laikā seniori un skolēni sniedza apmaiņas koncertu un skolēniem bija iespēja gūt vērtīgus senioru padomus profesionālajā tirdzniecības jomā.

slide37

01.06.NVO padomes „Varavīksne” aktīvisti piedalījās Sociālo lietu pārvaldes Sociālās mājas un krīzes centra bērniem rīkotajā Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas pasākumā .

slide38

19. jūnijā Sociālas aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā notika Jāņu dienas Ielīgošana junioriem un senioriem, bērnu nama „Priedīte” un ansambļa „Cerība” kopīgs pasākums. Pasākumā ar savu koncertu uzstājās ansambļa „Cerība” dalībnieki.Bērni tika aktīvi iesaistīti pasākuma gaitā. Juniori kopā ar senioriem dziedāja Līgo dziesmas, dejoja. Ar prieku bērni piedalījās dažādos konkursos, uzzināja daudz interesanta par Līgo tradīcijām un paražām Latvijā, par kurām pastāstīja Sociālas aprūpes un rehabilitācijas dienas centra vadītāja L.Gadzāne . Aktivitātes palīdzēja sagatavot programmas „Jauniešu vasaras nodarbinātības pasākumu īstenošana Daugavpils pilsētas pašvaldībā’’ dalībnieki J.Laskova, J.Kusiņš.

slide39

Sociālo lietu pārvaldē Eiropas gada par aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti ietvaros 2012.gadā noris daudz pasākumu, kas apvieno dažādas paaudzes. 5.jūlijā Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā notika sporta sacensības –spartakiāde «Kopā ar vecvecākiem»»,kurā piedalījās vectētiņi un vecmāmiņas, ar saviem mazbērniem un mazmazbērniem. Svētki iesākās nevis ar tradicionālo stāšanos ierindā, bet ar grāmatnīcas „Daugavpils Globuss” 15 grāmatu kastu svinīgu pasniegšanu centra bibliotēkai.

slide40

Veikta pensijas vecuma personu – SLP klientu anketēšanas par sociālo pakalpojumu pieejamību rezultātu apkopošana.

 • .Kādus pasākumu Jūs Eiropas gada ietvaros vēlētos redzēt, apmeklēt?
 •  Eiropas gada ietvaros respondenti vēlētos redzēt, apmeklēt:
 • Tikšanās ar pilsētas skolu skolēniem
 • Vairāk pasākumu organizēt Stropu estrādē
 • Organizēt tikšanās ar bērnu invalīdu vecākiem invalīdiempieejamā vidē
 • Organizēt ekskursiju uz Dāniju, apmeklēt citas valstis
 • Vairāk pasākumu veltīt paaudžu sadarbībai
 • Pensionāriem biežāk rīkot kultūras pasākumus par brīvu
 • Rīkot svētkusveltītus ģimenei
 • Uzbūvēt Križos estrādi masu pasākumiem
 • Organizēt veselības spartikiādi
 • Rīkot Lieldienu labdarības akciju
 • Organizēt trīs paaudžu tikšanos
s oci lo lietu p rvaldes darba grupa gatavojas startpautiskajam festiv lam laim ga imene 2012
Sociālo lietu pārvaldes darba grupa gatavojas startpautiskajam festivālam «Laimīga ģimene» 2012.
slide43

Ģimene – mūsu sabiedrības īpaša institūcija. No tā, kā dzīvo bērni mūsdienu ģimenēs, kādas vērtības tiem nosaka, ir atkarīga tautas, valsts, mūsu dzimtās pilsētas un katra indivīda nākotne

 • Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde
 • Organizē tradicionālo starptautisko akciju-festivālu „Laimīgā ģimene”
 • un aicina visus cilvēkus, kuri rūpējas par ģimenes vērtībām, atbalstīt šo pasākumu.
 • Sociālo lietu pārvalde organizē šo festivālu no 2007. gada, un šajā gadā pasākums tiks veltīts labsirdībai un paaudžu solidaritātei.
 • Akcija-festivāls notiks 2012. gada 26. augustā, plkst. 12.00 Daugavpils pilsētas Centrālajā parkā.
 • Aicinām Jūs atbalstīt pasākumu un ņemt dalību šajā labdarības akcijā:
 • ar Jūsu uzstāšanos (kultūras iestādes, muzejs, bibliotēka utt.);
 • ar Jūsu izstādēm (mākslinieki, amatnieki, fotomākslinieki, NVO utt.);
 • ar citām aktivitātēm (sporta spēles, atrakcijas, konkursi utt.);
 • ar Jūsu materiālo atbalstu
 • Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde
 • Vienības iela 8, Daugavpilī, LV-5401, reģ. Nr. 90001998587,
 • А/S GE MONEY Banka, коds: BATRLV2X
 • LVL Кonts: LV17BATR0051201884000
 • Sub. konts 30122006000 (ziedojumi un dāvinājumi), labdarības akcijai „Laimīgā ģimene”
 • Akcijas programmā ieplānota Vislatvijas līgavu parāde, kā arī jautras sporta sacensības, piepūšamās atrakcijas bērniem, amatnieku darbu izstādes un prezentācijas, jauniešu organizāciju radošo darbu prezentācijas un dažādi pārsteigumi bērniem, pieaugušajiem un pieredzes bagātiem vecākās paaudzes pārstāvjiem, kā arī psihologu, smilšu terapijas, specializēto darbnīcu, sociālo jautājumu informācijas punktu darbs.
 • Sociālo lietu pārvaldes vadītāja - Svetlana GAVRILOVA tālr. 20012267
 • Kontakttālrunis: 654 23700, e-pasts: soclp@soclp.lv
slide44

UZ TIKŠANOS - DAUGAVPILĪ !

 • PALDIES PAR UZMANĪBU!
 • 2012.