olympos z nc r market uygulamalari hakkinda genel b lg ler
Download
Skip this Video
Download Presentation
OLYMPOS ZİNCİR MARKET UYGULAMALARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 60

OLYMPOS ZINCIR MARKET UYGULAMALARI HAKKINDA GENEL BILGILER - PowerPoint PPT Presentation


  • 512 Views
  • Uploaded on

OLYMPOS ZİNCİR MARKET UYGULAMALARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER. Olympos Yazılımı Oracle veritabanı üzerinde Oracle Developer 2000 uygulama geliştirme araçlarıyla geliştirilmiştir.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'OLYMPOS ZINCIR MARKET UYGULAMALARI HAKKINDA GENEL BILGILER' - delu


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2
Olympos Yazılımı Oracle veritabanı üzerinde Oracle Developer 2000 uygulama geliştirme araçlarıyla geliştirilmiştir.
slide3

Olympos, Oracle veritabanının performans, veri güvenliği ve diğer özelliklerini kullanıcılarına sunmakta , Client-Server mimari sayesinde ana makinanın gücünü tüm terminallerin kullanmasını sağlamakta venetwork trafiğini minimuma indirmektedir.

slide4
Olympos merkezi veya dağıtık yapıda çalışabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı mağazalar merkezi bazıları ise dağıtık çalışabilir.
slide5
Yine dağıtık yapıda çalışan bir mağazayı ilerleyen zaman içerisinde merkezi yapıya dönüştürmek de mümkündür.
da t k yap zerinde merkez ma aza veya ma aza merkez aras ndaki veri ileti imini
Dağıtık yapı üzerinde Merkez-Mağaza veya Mağaza-Merkez arasındaki veri iletişimini;
slide7
Text File Replikasyon, Olympos Replikasyon (Veritabanı Linkleri ile) veya Oracle Raplikasyon yöntemlerini kullanarak yapabilmektedir.
slide8
Merkezi yapıda iseuzak nokta veri iletişim gereksinimi olmadığı için, mağazalarla ilgili veriler mağaza adına merkezde girilebilir,
slide9

Veya mağazalara sadece veritabanı olmaksızın programların çalışma ortamları kurulup WAN üzerinden merkeze eş zamanlı bağlanılarak verilerin mağazada girilmesi veya mağaza operayonlarının yapılabilmesi sağlanabilir.

slide11
OLYMPOSdiğer özel cihaz yazılımlarıyla haberleşebilmektedir.Yeni programlarla ilgili arabirimlerin geliştirilmesine açıktır.
slide12
OLYMPOS Perakende Mağazacılık konusunda KOMPLE bir çözüm sunmakta ve sürekli değişen isteklere cevap verebilmektedir..
slide15
Olympos’un size sunacağı uygulama avantajlarını ve diğer programlardan üstün taraflarını aşağıdaki özet maddelerde inceleyebilirsiniz
slide16

OLYMPOS zincir marketlere tek ve bütünleşik bir çözüm sunmaktadır.Şirket merkezinden şubelerinizi (mağazalarınızı ve depolarınızı) yönlendirebilir ve kontrol edebilirsiniz.

slide17

Örneğin;Mağazalarınızda veya depolarınızda bir üründen gereğinden fazla miktarda stok olduğunu düşünecek olursak program size gereğinden fazla stoklu çalıştığınızın uyarısını raporlar ile yapmakta, kaç günlük stok tutmanız gerektiğini size vermektedir.

slide19

Eğer,- bir ürünün satılmamasını,- firmaya iade edilmesini,- depodan mağazaya sevk edilmemesiniistiyorsanızmerkezden bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

slide22

Bununla birlikte;-Peşin satışa ayrı fiyat, - Nakit /Kartlı satışa ayrı fiyat, - Taksitli satışa ayrı fiyat, uygulayabilirsiniz.Satış fiyatlarını, toplu yada her ürüne kar marjı girerek sistemin otomatik oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

al ko ullar n ve al fiyatlar n z firma bazl girebilirsiniz
Alış koşullarını ve Alış fiyatlarınızıFirma bazlıgirebilirsiniz.

Aynı ürünü birden fazla firmadan alıyorsanız her firma için ayrı fiyatlar girmeniz mümkündür.

slide24
Ürün satınaldığınız firmalar ile yapmış olduğunuzsözleşme koşullarını firma kartlarına girebilir, bu koşullar değiştiğinde yeni koşulları yeni tarih ile girebilirsiniz.
slide25
Bir firma kartına girdiğinizde

1 (bir) yıl önce hangi iskontolar

ve vadeler ile çalıştığınızı görebilirsiniz.

  • Sözleşme koşullarını isterseniz

ürün bazlıdagirebilirsiniz.

slide26
Programürün bazında veya caribazlı girilmiş olan alış koşullarını sipariş ve faturaekranlarınaotomatikgetirir.
  • Faturada girilmiş olan fatura fiyatı ve iskontolar ilealış koşullarında belirlenmiş olanfiyat ve iskontoları kontrol ederek,mal aldığınız firmalaraotomatik fiyat farkı ve iskonto farkı faturalarıkesebilir,kesilen bu fark faturalarını ürünlerin alım maliyetlerine otomatik yansıtabilir.
slide28
En çok alım yaptığınız,
  • En çok ödeme yaptığınız,
  • En çok sizden alacağı olan

Firmaları raporlayabilirsiniz.

slide29

Firmalara yaptığınıziadelerin, fiyat farklarının, iskonto farklarının, hizmet bedellerinin,toplam alımlarınız içerisindeki oranlarını firma bazlı raporlayabilirsiniz.

slide30

OLYMPOS Programı,ürün vadelerine göre faturalarınızı vadelendirir ve yaşlandırma mantığı ile firmalara olan toplam borcunuzu ve ortalama vade tarihini hesaplar.

slide32
Bir fatura girildiğinde otomatik muhasebeye gider yada satış mağazalardan aktarıldığında muhasebe fişi otomatik olarak oluşur.
slide33

Bundan dolayı muhasebe fişinden faturaya yada faturadan muhasebe fişine ulaşabilirsiniz.Programda çok yönlü iç içe geçmiş bir yapı mevcuttur.

slide34
Merkezinizde yada şubelerinizde yapılmış olan tüm giderleri şube bazlı girebilir ve bunları şube karşılaştırmalı görebilirsiniz.
slide37

- firmalardan ne kadar alım yaptığı,- depolardan ne kadar alım yaptığı,- son stok miktarı, - yapmış olduğu giderler,- ne kadar peşin satış yaptığını,- ne kadar banka kartlı satış yaptığını,- toplam satışını, - kar marjı ve net karını görebilir;

olympos program nda ma aza kasalar n zdan yap lan sat lar fi bazl tutulmaktad r
OLYMPOS programında mağaza kasalarınızdan yapılan satışlar fiş bazlıtutulmaktadır.
slide40

Kasalardan kesilmiş olan fişlerin bir kopyası da OLYMPOS programının içinde tutulmaktadır. Buda zincir marketler için bir çok avantajlar sağlamaktadır.

rne in ayn fi i erisinde sat lm r nler ile birlikte iptal edilmi r nleri de g rebilmeniz m mk nd r
Örneğin;Aynı fiş içerisinde satılmış ürünler ile birlikte iptal edilmiş ürünleri de görebilmeniz mümkündür.
slide42

Bununla birlikte,aynı fiş içerisindekasiyerin müşteriden aldığı parasal değerleri ve müşteriye yaptığı para üstü ödemelerini görebilirsiniz.

slide44
Sisteme işlenen söz konusu bu detaylı satış bilgileri ile sistemde bulunan çok sayıda rapordan değişik analizler yapmanız mümkündür.
slide45
Hangi saatlerde hangi üründen yada ürün grubundan ne kadar satış yapıldığı, günlük yada aylık müşteri sayısı, sepet ortalaması.
slide46
Fiyat değişimlerine göre satışlar ve ne kadar kar edildiği,Ürünlerin satış miktarları,tutarları ve ciro payları.
slide48
Firma ve Ürün grubu bazlıen çok satılan veya en az satılanürünleri miktarsal ve tutarsal bazda sıralayarak alabilirsiniz.
slide49

Stok raporlarından verdiğiniz son tarih itibarı ile şube bazında elinizde hangi üründen miktar ve tutarsal bazda ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

slide50

Diğer stok raporlarından fifo, lifo, ortalama maliyet, son alış, son satış fiyatına göre son stok miktar ve tutarlarını, stok devir hızlarını,

slide51

Şubeler arası sevk ve iade miktarlarını, asgari azami stoğunuzun altında ve üstünde olan ürünleri, hangi firmadan ne kadar aldığınızı görebilirsiniz.

rakip firma fiyatlar n programa girerek e itli kar la t rmalar yapabilirsiniz
Rakip firma fiyatlarını programa girerek çeşitli karşılaştırmalar yapabilirsiniz.
slide53

Fiyat girişi yaparken program karşınıza bu fiyatları getirerek, fiyat değişimi sırasında rakiplerinizin fiyatlarını dikkat’e almanızı sağlar.

slide56

Kart’a farklı fiyat uygulayabilir yada iskonto yapabilirsiniz. Kartlı müşterilerinizin bilgilerini programa işleyebilir ve bu bilgilerden çeşitli analizler yapabilirsiniz.

slide57
Hangi kartlı müşteri ne almış, ne kadar indirim yapılmış bunları analiz edebilirsiniz. Kartlara puan verebilir, bu puanlar karşılığında müşterilere hediyeler dağıtabilirsiniz.
slide58
Programda bulunan rapor çıktılarınıExcel’e alabilmeniz mümkündür.Programda ön ofis ile muhasebe hareketlerinin mutabakatlarını yapan çeşitli raporlarda mevcuttur.

Kasa-Muhasebe karşılaştırması,

Cari-Muhasebe karşılaştırması gibi.

ad