Středočeská oblast. Otevřený dopis klubům středních a východních Čech. Vážení sportovní přátelé .

Download Presentation

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Středočeská oblast Otevřený dopis klubům středních a východních Čech Vážení sportovní přátelé. dovolte nám, abychom Vás touto cestou oslovili s žádostí o podporu ve snaze nastartovat nový projekt výchovy mladých rozhodčích pro střední a východní Čechy. K pokusu o realizaci tohoto projektu jsme se rozhodli po dlouhotrvajících neutuchajících debatách nad otázkou počtu a kvality rozhodčích jak celkově, tak nových mladých adeptů. Nechceme hodnotit, zda obdobné problémy nedostatku „sil“ mají i ostatní regiony, ale vzhledem k našim vztahům jsme se rozhodli „spojit“ naše sousední regiony a každý svým dílem přispět k očekávané kvalitě. K tomu však nezbytně a zejména potřebujeme pomoc Vaši, tedy klubovou. Cílem této výzvy je, abyste nám pomohli najít a vytipovat adepty rozhodcovského řemesla, neboť i když to někdy neslyšíte rádi, rozhodčí jsou nedílnou součástí naší společné, mnohdy celoživotní lásky, jménem basketbal. Mnoho z Vás oné lásce obětuje každý týden mnoho a mnoho času a přiznejme si, každý z nás občas žehrá, či žehral, jak nám to zkazili rozhodčí. Pomozte nám touto cestou ve snaze minimalizace této zkázy. My Vám nabízíme veškeré vědomosti, které jsme nabyli od zkušenějších rozhodčích a instruktorů. Od Vás očekáváme „pouze“ to, že nám pomůžete najít naše následovníky!!! Pilotním projektem by mělo být školení nových rozhodčích III. třídy 2012 pro střední a východní Čechy, které bychom chtěli uspořádat u příležitosti Brandýského poháru žactva v červnu tohoto roku. A protože jen malý si dává malé cíle, chtěli bychom zároveň zorganizovat kliniku mladých rozhodčích po vzoru věhlasných zahraničních kempů a klinik pro rozhodčí, kterých jsme se osobně účastnili v letech minulých. Další podrobnosti najdete v následujících listech tohoto dopisu. Předem děkujeme za Vaši podporu, v případě otázek nás neváhejte kontaktovat a rádi Vás uvidíme u příležitosti naší Školy mladých rozhodčí  S úctou předsedové Stanislav KUČERA Petr HRUŠA Michal ŚAFAŘÍK Středočeská ABR ABR Královéhradeckého kraje ABR Pardubického kraje

2. Návrh programu „Školy mladých rozhodčích“ 2012 • PÁTEK 08.06.2012 • 13:30 – 13:45 prezentace (T. Benda / M. Šafařík) • 14:00 – 14.15 zahájení (S. Kučera + P. Hruša) • 14:15 – 14:30 slovo předsedy STK (Dr. J. Schödlbauer) • 14:30 – 15:00 úloha rozhodčího (S. Kučera) • 15:00 – 15:10 přestávka • 15:10 – 16:00 pravidla basketbalu – I. část (P. Hruša) • 16:00 – 16:10 přestávka • 16:10 – 17:25 pravidla basketbalu – II. část (P. Hruša) • 17:25 – 17:35 přestávka • 17:35 – 18:30 pravidla basketbalu – III. část (P. Hruša) • 18:30 – 19:00 večeře • 19:00 – 20:45 sledování zápasů Brand. poháru – plnění specif.ú loh • 20:45 – 21:30 zpětná vazba z 1.dne (S. Kučera / P. Hruša) • SOBOTA 09.06.2012 • 08:00 – 08:30 snídaně • 08:30 – 09:30 pravidla basketbalu – IV. Část (P. Hruša) • 09:30 – 09:40 přestávka • 09:40 - 10:55 mechanika rozhodování – I.část (S. Kučera) • 10:55 – 11:00 přestávka • 11:00 – 11:45 pravila basketbalu V. část (P. Hruša) • 11:45 – 12:15 oběd • 12:15 – 13.45 sledování zápasů BP + plnění specif. úkolů • 13:45 – 14:45 mechanika rozhodování – II. část (S. Kučera) • 14:45 – 14:55 přestávka • 14:55 – 15:30 diskuze s hostem • 15:30 – 17:15 mechanika rozhodování – III. část (S. Kučera) • 17:15 – 17:20 přestávka • 17:20 – 18:15 video • 18:15 – 18.45 večeře • 18:45 – 22:00 zápasy BP + „show time turnaje“

3. Návrh programu „Školy mladých rozhodčích“ 2012 • NEDĚLE 10.06.2012 • 08:00 – 08:30 snídaně • 08:30 – 09:00 souhrn (P. Hruša / S. Kučera) • 09:00 – 09:20 otázky & odpovědi  (P. Hruša / S. Kučera) • 09:20 – 09:30 přestávka • 09:30 – 10:00 písemný test z pravidel (M. Šafařík) • 10:00 – 11:00 fyzický „LEGER“ test (M. Šafařík) • 11:00 – 11:45 ústní testy (PH, SK, IZ, MV, PZ, TB) • 11:45 – 12:15 oběd • 12:15 – 12:45 možnosti vybavení rozhodčího (I. Zachara) • 12:45 – 13:15 vyhodnocení školy (P. Hruša / S. Kučera) • 13:15 – 13.30 závěr (S. Kučera / P. Hruša) • LEKTOŘI ŠKOLY MLADÝCH ROZHODČÍCH: • Petr HRUŠA FIBA licence, rozhodčí Mattoni NBL, předseda ABR Královéhradeckého kraje • Stanislav KUČERA kandidát FIBA, rozhodčí Mattoni NBL, předseda Středočeské ABR • Michal ŠAFAŘÍK rozhodčí Excelsior ŽBL, předseda ABR Pardubického kraje • Tomáš BENDA rozhodčí Mattoni NBL, sekretář Středočeské ABR • Marek VONDRÁČEK rozhodčí Mattoni NBL • Petr ZNAMÍNKO rozhodčí Mattoni NBL • HOSTÉ ŠKOLY MLADÝCH ROZHODČÍCH: • Veronika VÁVROVÁ současná nejlepší žena rozhodčí • Ivan ZACHARA komisař, bývalý Euroligový rozhodčí, mentor

4. Podmínky přihlášení: • Místo konání: Brandýs nad Labem (5.ZŠ Kostelecká a blízké okolí…) • Ubytování: SOU Ornst (4-5 lůžkové pokoje) • Strava: spolu s účastníky turnaje BP v prostorách 5.ZŠ • Cena: 1.990,- Kč * • Přihlášky: do 31.03.2012 • benda-basket@seznam.cz • * CENA OBSAHUJE: pronájem studijních prostor, učební materiál, prezentační techniku, ubytování stravování dle rozpisu výše.