slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Pół roku temu kupiłeś drukarkę. Niestety nie działa. Masz gwarancję, niestety zgubiłeś paragon.

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 20

Pół roku temu kupiłeś drukarkę. Niestety nie działa. Masz gwarancję, niestety zgubiłeś paragon. - PowerPoint PPT Presentation


  • 89 Views
  • Uploaded on

1. Dwa tygodnie temu kupiłeś suszarkę do włosów. Masz paragon i gwarancję na 1 rok. Obchodziłeś się z suszarkę delikatnie, nie upuściłeś nie zalałeś wodą, a mimo to nie działa. Sprzedawca stwierdził, że to nie jego wina i poradził ci napisać do producenta. Co zrobisz w tej sytuacji?. 2.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Pół roku temu kupiłeś drukarkę. Niestety nie działa. Masz gwarancję, niestety zgubiłeś paragon.' - xenon


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1
1.

Dwa tygodnie temu kupiłeś suszarkę do włosów. Masz paragon i gwarancję na 1 rok. Obchodziłeś się z suszarkę delikatnie, nie upuściłeś nie zalałeś wodą, a mimo to nie działa. Sprzedawca stwierdził, że to nie jego wina i poradził ci napisać do producenta. Co zrobisz w tej sytuacji?

slide2
2.

Andrzej miał napisać pracę z fizyki. Wyszukał w Internecie prezentację na ten sam temat. Pomyślał, po co mam się męczyć. Skopiował ją i oddał nauczycielowi.

Oceń zachowanie Andrzeja.

slide3
3.

Rok temu kupiłeś radio z gwarancją na 6 miesięcy. Okazało się, że pękła obudowa, najprawdopodobniej z powodu wady materiału. Masz paragon i gwarancję.

Co możesz zrobić w tej sytuacji?

slide4
4.

Maciej opracowuje prezentację maturalną na temat błędów językowych. Chciałby wykorzystać fragmenty z prasy lokalnej zawierające błędy. W jaki sposób może to zrobić, aby nie naruszyć prawa autorskiego?

slide5
5.

Tydzień temu kupiłeś komórkę. Kolega potrącił cię i komórka upadła na ziemię. Od tej pory nie działa. Masz paragon i gwarancję.

Co możesz zrobić w tej sytuacji?

slide6
6.

Piotrek pożyczył od kolegi płytę z grą komputerową i zainstalował ją na swoim komputerze. Kolega wyraził na to zgodę pod warunkiem, że nie będzie jej już dalej pożyczał innym osobom. Czy takie zachowanie jest zgodne z prawem? Uzasadnij odpowiedz.

slide7
7.

Pół roku temu kupiłeś drukarkę. Niestety nie działa. Masz gwarancję, niestety zgubiłeś paragon.

Co możesz zrobić w tej sytuacji?

slide8
8.

Irena nagrała film z telewizji na płytę DVD i zaprosiła znajomych na wspólne oglądanie. Czy udostępniając film innym osobom naruszyła prawo? Uzasadnij odpowiedz.

slide9
9.

Zepsuł się telewizor, który pół roku temu kupili twoi rodzice. Masz paragon, niestety zaginęła karta gwarancyjna.

Co możesz zrobić w tej sytuacji?

slide10
10.

Właściciel pubu, kupił dekoder płatnej telewizji satelitarnej, chce wyświetlać mecze klientom. W jaki sposób może to zrobić legalnie?

slide11
11.

Zrobiłeś sobie na spodniach paskudną plamę z soku wiśniowego. Kupiłeś nowoczesny wybielacz bez instrukcji użytkowania. Po zastosowaniu okazało się, że wybielacz uszkodził tkaninę w miejscu zastosowania.

Co możesz zrobić w tej sytuacji?

slide12
12.

Marcin kupił pakiet biurowy Office i zainstalował go na swoim komputerze stacjonarnym. Kilka miesięcy później wygrał w szkolnym konkursie laptopa. Czy może zainstalować na nowym komputerze kopię pakietu biurowego? Uzasadnij odpowiedz.

slide13
13.

Do twoich drzwi puka młody człowiek, który sprzedaje krzyżówki. Twierdzi, że zdobyte w ten sposób środki przeznaczy na dom dziecka.

Jak postąpisz w tej sytuacji?

slide14
14.

Jacek spotkał na wakacjach znanego aktora i zrobił sobie z nim zdjęcie. Czy może umieścić to zdjęcie na swojej stronie internetowej? Uzasadnij odpowiedz.

slide15
15.

Kupiłeś w firmie prowadzącej sprzedaż przez Internet aparat fotograficzny. Po otrzymaniu przesyłki i wypróbowaniu zakupionego aparatu, byłeś rozczarowany i niezadowolony z zakupu.

Co możesz zrobić w tej sytuacji?

slide16
16.

Romek napisał wiersz i dał go swojej dziewczynie na walentynki. Dziewczyna opublikowała go w szkolnej gazetce nie pytając o zgodę. Czy jej zachowanie było zgodne z prawem?

slide17
17.

Otrzymałeś list z informacją, że jesteś zdobywcą głównej nagrody w loterii. Zdobywca nagrody powinien w ciągu 7 dni skontaktować się z organizatorem loterii (nr telefonu 0 700 87 44 01) w celu uzgodnienia warunków odbioru nagrody. Byłeś zdziwiony, gdyż nie brałeś udziału w żadnej loterii. Co powinieneś zrobić w tej sytuacji?

slide18
18.

Bartek robi stronę internetową o swojej ulubionej grze komputerowej. Czy może wykorzystać własnoręcznie wykonane zrzuty ekranu? Uzasadnij odpowiedz.

slide19
19.

Kupiłeś w sklepie czekoladę. Po powrocie do domu zauważyłeś, że była przeterminowana. W wróciłeś do sklepu. Sprzedawca odmówił uznania reklamacji, twierdził, że powinieneś sprawdzić termin ważności.

Czy sprzedawca postąpi słusznie?

slide20
20.

Sylwia kupiła program komputerowy i w obawie przed uszkodzeniem płyty zrobiła jej kopię. Czy jej zachowanie jest zgodne z prawem?