Zbo a zjadamy energi z nich mamy sprawozdanie publiczne przedszkole srwwio w starym waliszewie
Download
1 / 8

ZBO A ZJADAMY ENERGI Z NICH MAMY - PowerPoint PPT Presentation


  • 104 Views
  • Uploaded on

ZBOŻA ZJADAMY, ENERGIĘ Z NICH MAMY - sprawozdanie Publiczne Przedszkole SRWWiO w Starym Waliszewie. Dzieci z naszego przedszkola od października 2013 roku do stycznia 2014 roku, brały udział w akcji PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLA pod hasłem: ZBOŻA ZJADAMY ENERGIĘ Z NICH MAMY

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'ZBO A ZJADAMY ENERGI Z NICH MAMY' - tacy


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Zbo a zjadamy energi z nich mamy sprawozdanie publiczne przedszkole srwwio w starym waliszewie

ZBOŻA ZJADAMY, ENERGIĘ Z NICH MAMY - sprawozdaniePubliczne Przedszkole SRWWiO w Starym Waliszewie.

Dzieci z naszego przedszkola od października 2013 roku do stycznia 2014 roku, brały udział w akcji PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLA pod hasłem: ZBOŻA ZJADAMY ENERGIĘ Z NICH MAMY

W programie brało udział 16 dzieci w wieku trzech i czterech lat. Nasze przedszkole przystąpiło do V Edycji Ogólnopolskiego Programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka – Piramida Żywienia Przedszkolaka „ Zboża zjadamy energię z nich mamy”. Koordynatorem akcji, była Lena Kasińska.


  • W pierwszym tygodniu dzieci przypomniały sobie budowę Piramidy Żywienia Przedszkolaka. Zapoznały się także z produktami, które się na nią składają. Dowiedziały się że spożywanie produktów z wszystkich pięter gwarantuje ludziom zdrowie i odporność na choroby. Dzieci kolorowały, układały i naklejały kupony ze zdrowymi produktami tworząc własną piramidę. Miały okazję stworzyć prace plastyczną na konkurs ,,Zbożowa mandala’’. Podczas tworzenia pracy odbywały się rozmowy na temat, z czego powstają produkty zbożowe. Poznały także różnego rodzaju zboża: pszenicę, owies, kaszę, ryż, kukurydzę.


  • W drugim tygodniu dzieci uważnie słuchały bajki „ Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka - Jak powstaje chleb?”. Poznały różnego rodzaju chleb (pszenny, z ziarnami, razowy). Ten temat był okazją do przygotowania pysznych kanapek ze zdrowych produktów. Dzieci dowiedziały się , że powinny każdego dnia jeść produkty zbożowe, warzywa i pić świeże soki by zachować zdrowie. Dzieci poznały i smakowały różnego rodzaju płatki. Zrozumiały, które płatki są zdrowe ( płatki wytwarzane z pełnych ziaren), a które powinno się unikać ( płatki przemysłowe- niestety te najbardziej lubiane).


  • W trzecim tygodniu dzieci poznały różnego rodzaju kasze. Układały je na odpowiednim piętrze Piramidy Żywienia. Dzieci poznały również różne rośliny strączkowe i warzywa. Uczyły się jak je rozróżniać( ziemniaki, fasola, marchewka, buraczek czerwony itd.) Przy okazji tych zajęć powstał kącik przyrody.


  • W czwartym tygodniu dzieci poznały tłuszcze zajmujące przedostatnie piętro Piramidy Żywienia Przedszkolaka. Dzieci dowiedziały się, że tłuszcze stanowią tylko uzupełnienie diety. Prowadziły swobodne rozmowy na temat swoich ulubionych potraw z ryb, mięsa, nabiału. Rozmawiały także o zdrowych przekąskach: orzechach, nasiona np. słonecznika, sezamków itd. Dzieci zapoznały się z bajką „ Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka – Jak powstaje olej? ”. Kolorowały kolorowanki do bajki. Dowiedziały się , że olej powstaje z różnego rodzaju nasion: lnu, rzepaku, słonecznika, sezamu, winogron itd.


  • Prezentacja skierowana do rodziców zaprezentowana została na jednym z zebrań. Wszystkie informację o kolejnych modułach i ich terminie realizacji wywieszone zostały na tablicy informacyjnej dla rodziców.

  • Program m.in. miał za zadanie skupić się na zdobyciu wiedzy skąd mamy w sobie tyle energii. Wiedzę tą dzieci uzyskały poprzez wspólną zabawę i doświadczanie. Tematy poruszane w ciągu tych czterech tygodni będą owocowały w dalszym żywieniu dzieci.


ad