slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Asker, kapıkulu değil PowerPoint Presentation
Download Presentation
Asker, kapıkulu değil

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 5
Download Presentation

Asker, kapıkulu değil - PowerPoint PPT Presentation

saad
157 Views
Download Presentation

Asker, kapıkulu değil

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Asker, kapıkulu değil Genelkumay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 16 Mart 2007'de İstanbul'da Harp Akademileri'nde yaptığı konuşmada cumhurbaşkanlığı seçimine hiç değinmediği, ancak askerin üniter yapıyı ve laik sistemi korumak için 'gerektiğinde görev yapmak zorunda' olduğunu söylediği ortaya çıktı.

  2. İran konsolosluğu'na İngiliz taciz ateşi Basra Konsolosu Muhammed Rıza Nasır Bağban, "İngiliz askerleri yerel saatle sabah 10 civarında gelip konsolosluğun etrafını sardı. 20 dakika sonra değişik yönlere ateş etmeye başladılar. İngiliz askerlerinin ele geçirilmesi nedeniyle bizi rahatsız etmeye çalışıyorlar, ama bu davranış sorunu daha da ağırlaştırır" dedi.

  3. Satürn'de gizemli altıgen oluşum Satürn'ün yörüngesindeki Cassini uzay aracının görüntülediği yaklaşık 25 bin km genişliğindeki bu tuhaf geometrik şeklin etrafında, dev gezegenin atmosferinin girdaplar oluşturması dikkati çekti.

  4. Dominik'te sade bir törenle evlenecekler Daha önce tatil için geldikleri Karayipler’deki bu ülkeyi çok beğendikleri belirtilen çiftin "Düğün için en uygun yer" dediği bildirildi. Çiftin sade bir düğün töreni yapacakları öne sürüldü. Brad Pitt ise, evlenme kararı almalarında hayranlarının yaptığı baskının etkisi olduğunu belirtti

  5. Bergüzer delikanlı kızdır "Binbir Gece"nin Şehrazat'ı, son dönemin en popüler oyuncusu Bergüzar Korel'in annesi Hülya Darcan Haftasonu dergisine konuştu. Darcan, küçük kızının gördüğü kusurları yüze vurmayan, ketum ve iyi yürekli bir çocuk olduğunu belirterek, "Ama inanın gerektiğinde babasının deyimiyle çok delikanlı bir kızdır" diyor.