Znani koszalinianie
Download
1 / 18

ZNANI KOSZALINIANIE - PowerPoint PPT Presentation


  • 167 Views
  • Uploaded on

ZNANI KOSZALINIANIE . Kuba Wojewódzki. Jakub Władysław Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963 w Koszalinie) – polski dziennikarz muzyczny i radiowy, publicysta, perkusista, showman, satyryk

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'ZNANI KOSZALINIANIE' - phuong


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript


Znani koszalinianie

Jakub Władysław Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963 w Koszalinie)

– polski dziennikarz muzyczny i radiowy, publicysta, perkusista, showman, satyryk

i felietonista tygodnika "Polityka", a także osobowość telewizyjna. Popularność zdobył dzięki programowi „Idol”, gdzie był jurorem. Sędziował również w programach takich jak „Mam Talent” i „X-factor”. Znamy go także z radia Eska Rock, w którym wraz z Michałem Figurskim prowadzi audycję „Poranny WF”. Na antenie TVN możemy zobaczyć jego autorski talk-show pt. „Kuba Wojewódzki”.


Renata jusis
Renata Jusis


Znani koszalinianie

ReniJusis, właściwie Renata Jusis

(ur. 29 marca 1974 w Koninie)

– polska wokalistka, autorka tekstów, muzyki i producentka nagrań. ReniJusis dorastała w Mielnie, występując na scenie od najmłodszych lat. W wieku siedmiu lat zaczęła naukę w Zespole Szkół Muzycznych imienia Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu.

1998 r. wydała płytę pt. „Zakręcona”,

która otrzymała wyróżnienie Złotej Płyty.


Kasia cerekwicka
Kasia Cerekwicka


Znani koszalinianie

Kasia Cerekwicka–

( ur. 17 marca 1980 w Koszalinie)

polska wokalistka wykonująca muzykę

z pogranicza popu i R&B. Z zawodu jest mechanikiem samochodowym, uczęszczała do technikum samochodowego w swoim rodzinnym mieście. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie „ Szansa na sukces”. Zadebiutowała podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, występując w zespole towarzyszącym Edycie Górniak. Wydała już 4 płyty.Znani koszalinianie

Adam Sztaba (ur. 15 lutego 1975 w Koszalinie) polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny,

a także osobowość telewizyjna. Adam Sztaba zadebiutował w wieku 18 lat muzyką do musicalu "Fatamorgana" wystawionym w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w rodzimym Koszalinie. Jeden z jurorów w programie „Must Be theMusic”.Znani koszalinianie

Beata Pawlikowska (ur. 11 czerwca 1965 w Koszalinie) – polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek. Absolwentka II LO w Koszalinie. W 1990 rozpoczęła pracę w rozgłośni Polskiego Radia w Koszalinie, gdzie początkowo prowadziła radiowy kurs języka angielskiego, a następnie –

po przeniesieniu do Redakcji Muzycznej – własną audycję muzyczną. W 1999 rozpoczęła współpracę z Radiem ZET, gdzie prowadzi własną audycję poświęconą podróżom pt. "Świat według Blondynki". W latach 2007-08 wspólnie z Krzysztofem Skibą prowadziła w TVP2 program "Podróże z żartem".Znani koszalinianie

Robert Kozyra- (ur. 18 września 1968 w Koszalinie) – polski dziennikarz, menadżer

i krytyk muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Prezes Radia ZET w latach 2000-2009. Założyciel Radia Chilli ZET w 2008.

Od 2011 roku wraz z Małgorzatą Foremniak

i Agnieszką Chylińską juror show TVN „Mam Talent!”, gdzie zastąpił Kubę Wojewódzkiego. Jest jedynym Polakiem, którego wypowiedzi Madonna umieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej. W 1999 podpisał kontrakt z telewizją CNN, na mocy którego radio stało się wyłącznym partnerem radiowym CNN w Polsce. Był to pierwszy taki kontrakt w Europie Środkowej.


Edward entara
Edward Żentara


Znani koszalinianie

Edward Żentara - (ur. 18 marca 1956 w Sianowie, zm. 25 maja 2011 w Tarnowie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser. Po raz pierwszy występował na scenie Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie w benefisowym przedstawieniu Aktor (1975).

Po ukończeniu Liceum Ekonomicznego w Koszalinie w 1975, studiował na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Szkole Filmowej. Swojego czasu także dyrektor BTD. Był żonaty i miał jednego syna. Popełnił samobójstwo w swoim tarnowskim mieszkaniu. Zostawił list, w którym tłumaczył swoje postępowanie. Pochowany 30 maja 2011 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Gnieźnieńskiej w Koszalinie.


Anna maruszeczko
Anna Maruszeczko


Znani koszalinianie

Anna Maruszeczko –

polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, a także felietonistka. Obecnie na antenie TVN Style prowadzi program Miasto kobiet i Kobiety na zakręcie. Pracowała także w Radiu Koszalin.


Znani koszalinianie

Dziękuję za uwagę

~ Katarzyna Malec