jarn pr zdniny ve koln dru in 6 10 2 2012 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012 PowerPoint Presentation
Download Presentation
Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 11
Download Presentation

Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012 - PowerPoint PPT Presentation

misu
94 Views
Download Presentation

Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Jarní prázdniny ve školní družině6.-10. 2. 2012 Zdeňka Chaloupková Naďa Vaníková

  2. Ptáte se, co mají tyto zvláštní obrázky společného se školní družinou a jarními prázdninami? Patří k nim :o)Jeden den prázdnin jsme se totiž s dětmi vydali do Technického muzea. V muzeu jsme si prohlédli spoustu zajímavých expozic. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak se telefonovalo starým telefonem. Ale nejvíc jsme si užili v Technické herně. Pan průvodce nám vysvětlil jak zde vystavené exponáty fungují. A potom jsme si je mohli sami vyzkoušet, sami se rozhodnout, se kterými si budeme hrát. :o)

  3. A protože k prázdninám patří i trocha dobrodružství, další den jsme se vypravili do zimní přírody. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli náš plán vyjde, ale počasí nám přálo. Silné mrazy trochu polevily a od rána se na nás smálo sluníčko. A tak jsme mohli vyrazit. Šli jsme po stopách historie. Již ve škole jsme si prohlíželi mapy a plánovali trasu. Naší první zastávkou byly Staré Zámky. Z jejich okraje jsme zjistili, že stará hradiště se opravdu stavěla na vysokých kopcích. A také jsme viděli protější ostroh, na kterém stával Horákovský hrad. K němu směřovala naše další cesta.

  4. Pohled ze Starých Zámků směrem k Horákovskému hradu. Lze rozeznat přístupovou cestu k hradu.

  5. Podle pověsti prý byla kdysi obě hradiště spojena koženým mostem. Kdo ví, jestli to tak mohlo být… Jeho pozůstatky nikdo nenašel.My jsme ale pod Horákovským hradem našli ohniště, a tak jsme se pokusili rozdělat oheň. Povedlo se. :o)

  6. Než jsme se stihli u ohýnku posilnit, přemohla nás zima. A tak jsme upustili od dobývání hradu a raději se vydali na cestu k domovu. Jako Švédové od brněnských hradeb. :o)