jak powsta komputer
Download
Skip this Video
Download Presentation
Jak powstał komputer?

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 5

Jak powstał komputer? - PowerPoint PPT Presentation


  • 114 Views
  • Uploaded on

Jak powstał komputer?. Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Jak powstał komputer?' - mirra


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
jak powsta komputer

Jak powstał komputer?

Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?

slide2
Okazuje się, że informacje na ten temat są niezwykle interesujące. Otóż w latach 1939-42 Atanasoff i Berry podjęli się próbie zbudowania pierwszego prototypu komputera. Była to wielka maszyna, która służyła wówczas Atanasoffowi i jego uczniowi Berremu do rozwiązywania skomplikowanych układów równań algebraicznych.
slide3
W komputerze zastosowano konstruktor lamp elektronowych, dzięki temu maszyna uważana była za specjalistyczny komputer. Ogromną ciekawostką jest to, że w Wielkiej Brytanii zbudowano komputer składający się z 1500 lamp. Przeznaczono go do różnego rodzaju zastosowań w ówczesnym wojsku. Chodziło głównie o to, aby za pomocą tego urządzenia opracować sposób działania niemieckiej Maszyny Lorenza. Wszystko to odbywało się pod nadzorem Maxa H. Newmana i T.H. Flowersa. W latach 1943-46 doszło do ulepszenia i tak wspaniałego urządzenia, jakim był komputer. Wprowadzono do niego dwadzieścia liczb, które zapamiętywał.
slide4
Ciekawostką jest także to, że ważył on trzydzieści ton i składał się z pięciuset tysięcy elementów. Urządzenie to nie posiadało pamięci operacyjnej. Na początku programowane ono było za pomocą połączenia wtyków kablowych, a później wprowadzono karty perforowane. Komputera używano min. do obliczeń w balistyce, prognozowaniu pogody, a nawet w obliczeniach związanych w produkcji broni jądrowej.
ad