ptaki zimuj ce w polsce n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Ptaki zimujące w Polsce PowerPoint Presentation
Download Presentation
Ptaki zimujące w Polsce

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

Ptaki zimujące w Polsce - PowerPoint PPT Presentation


  • 204 Views
  • Uploaded on

Ptaki zimujące w Polsce. PAMIĘTAJMY O PTAKACH W CZASIE ZIMY! ZORGANIZUJMY PTASIE STOŁÓWKI, DOKARMIAJMY JE. Oto one: JEMIOŁUSZKA.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Ptaki zimujące w Polsce


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
ptaki zimuj ce w polsce

Ptaki zimujące w Polsce

PAMIĘTAJMY O PTAKACH W CZASIE ZIMY!

ZORGANIZUJMY PTASIE STOŁÓWKI,

DOKARMIAJMY JE

oto one jemio uszka
Oto one: JEMIOŁUSZKA

Jemiołuszka bardzo lubi owoce takie jak: jagody, porzeczki i winogrona. W okresie zimowym zjada owoce, które ostały się na oszronionych krzewach i drzewach. Chętnie zjada również jarzębinę.

slide3

Ptaki: SIKORA Co je sikorka? Na pewno pokarm, który zawiera sporo tłuszczu na przykład: słoninę, orzechy i drobne nasiona. Sikorkę bogatkę możemy karmić też ziarnem słonecznika lub siemieniem.

slide7

Gil

Głównie nasiona drzew i krzewów leśnych, np. dzikiej róży. Z owoców jarzębiny chętnie wydłubuje pestki. Wiosną odżywia się pączkami drzew, młodymi pędami. Bardzo rzadko zjada nasiona chwastów, ponieważ niepewnie się czuje na cienkich łodyżkach. Bardzo chętnie zjada nasiona (skrzydlaki) klonu. Po okresie lęgowym chętnie żywią się takimi suchymi i mięsistymi owocami jak jagody, owoce leśne - nasiona pokrzyw, łobody, jarzębiny, głogu, dzikiej róży, jaworu, czereśni, brzozy, olchy, dębu, buka, szczawiu i innych roślin, które ściągają je do parków i ogrodów.

slide8

Sroka

Wszystkożerna, ale przeważa pożywienie pochodzenia zwierzęcego. Skład pożywienia sroki bardzo urozmaicony: od owadów i larw owadów (sroka szczególnie lubi chrząszcze), pająków, robaków, dżdżownic, jaszczurek, żab i innych płazów, ślimaków i myszy oraz szczurów, po ziarno zbóż, nasiona chwastów, różne jagody i owoce, jaja i pisklęta ptaków (sroka plądruje gniazda innych ptaków śpiewających i łownych).

oto zi ba
Oto zięba:

Zjada głownie nasiona oraz owoce jagodowe, jabłek, śliwek, porzeczek i gruszek, nasiona chwastów, roślin zielnych, drzew i krzewów, a czasem też pąki drzew.

zimorodek mo na go wykry po charakterystycznym g osie twardym i przenikliwym gwi dzie
ZIMORODEK-można go wykryć po charakterystycznym głosie – twardym i przenikliwym gwiździe.
dzi cio
DZIĘCIOŁ

Jego pożywienie stanowią głównie owady i ich larwy wydobywane z drewna (np.: gąsienice motyli, mrówki, chrząszcze). Zimą i jesienią, przy ograniczonej dostępności pokarmu żywego, jego dieta wzbogaca się o nasiona drzew sosnowych oraz świerkowych a także owoce. Zimą chętnie pojawia się w karmnikach ze słoniną. Może żywić się także padliną. Pewną osobliwością tych dość dużych ptaków jest to, że najchętniej zjadają mszyce. Wiosną dzięcioły mogą nakłuwać korę brzóz i pić wyciekający sok roślinny. Czasem zjadają też ptasie jaja i pisklęta.

szczygie
SZCZYGIEŁ

Najczęściej zjada nasiona chwastów takich jak osty czy łopiany, którego kolce mu nie przeszkadzają i nie ranią go. Także wszelkie inne nasiona dzikich, polnych roślin oraz drzew. Wiosną i latem też drobne owady, pąki drzew w porze wiosennej. W karmniku najlepszym ich przysmakiem są nasiona.

dzi kuj z uwag

Dziękuję z uwagę

Wykonał Tomasz Gruszczyński

Korzystałem ze stron: http://ogrod.wieszjak.pl/pytania-internautow/298796,2,Ptaki-zimujace-w-Polsce--czym-je-karmic.htm

http://pl.wikipedia.org/pl l