Základní škola, Praha 13
Download
1 / 52

Plánek okolí školy - PowerPoint PPT Presentation


 • 82 Views
 • Uploaded on

Základní škola, Praha 13 Mohylová Mohylová 1963 155 00 Praha 5 tel.: 235 510 002 - 3 družina: 602 205 909 605 876 252. Plánek okolí školy. O škole.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Plánek okolí školy' - lise


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Základní škola, Praha 13Mohylová Mohylová 1963 155 00 Praha 5tel.: 235 510 002 - 3družina: 602 205 909 605 876 252O kole
O škole

 • Máme všechny předpoklady být dobrou školou rodinného typu. Úspěšná spolupráce s rodiči působí příznivě na výsledky práce dětí i jejich učitelů. Při počtu asi 180 žáků ve škole jsou vztahy mezi dětmi navzájemi mezi dětmi a učiteli velmi přátelské a otevřené. Prospěšná je i spolupráce s mateřskými školami. Některé, např. MŠ U Rumcajse, MŠ Balónek a Církevní MŠ Podpěrova, nás pravidelně navštěvují. Při těchto setkáních se děti seznamují s atmosférou ve škole a se vším, na co se mohou do budoucna těšit.


V uka
Výuka

 • Výuka probíhá již ve všech ročnících podle vlastního vzdělávacího programu „Dům stavíme od základů.“

 • Do výuky zařazujeme prvky kritického myšlení a projektového vyučování.Pedagogick sbor
Pedagogický sbor

 • Pedagogický sbor je složený z kvalifikovaných a zkušených pedagogů.

Jak u n s prob h koln rok za n me v t n m prv k
Jak u nás probíhá školní rok:Začínáme „Vítáním prvňáčků“.Koln z hrada a h i t
Školní záhrada a hřiště

 • Tyto prostory jsou využívány školou na tělocvik,v době velkých přestávek se na něm můžou děti za dozoru paní učitelek proběhnout, školní družinou na odpolední aktivity a také Radou rodičů na pořádaní některých akcí jako je zahradní slavnost, ukončení přípravného kurzu Školička, podzimní setkání táborníků. Součástí školní záhrady je i skleník, kde si děti s pani učitelkami mají možnost prakticky vyzkoušet pěstování některých plodin.V no n v stava
Vánočnívýstava

 • Zde najdete pár fotografií z poslední vánoční výstavy, na kterou žáci všech tříd společně udělali betlém. Výstava byla zahájena vystoupením žáků pátých a prvních tříd pro rodiče a veřejnost.


Koln dru ina
Školní družina

Do družiny mají možnost chodit děti1. až 5. tříd denně ráno od 6:30 do 7:45 (příchod končí v 7:15) a odpoledne po vyučování do 17:00 hod.

Se školní družinou děti navštěvují různé akce i mimo Prahu.


V r mci dru iny pracuj t i krou ky kter vedou pan vychovatelky
V rámci družiny pracují tři kroužky, které vedou paní vychovatelky

 • 1. Přírodovědný – paní vychovatelka Jelínková - pondělí2. Sportovní - paní vychovatelka Biačková - úterý3. Kroužek šikovných rukou - paní vychovatelka Baráková - pátek

 • Do těchto kroužků se můžou přihlásit žáci navštěvující školní družinu.Zimn t bor
Zimní tábor vychovatelky

 • V době jarních prázdnin ve spoluprácis rodiči je možné se zúčastnit zimního tábora.


P pravn kurz pro budouc prv ky koli ka
Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky - Školička vychovatelky

 • Cílem tohoto projektu je usnadnit dětem přestup ze školky do školy, seznámit se s prostředím naší školy, se svými případnými budoucími spolužáky, s paní učitelkami.


Velikono n v stava
Velikonoční výstava vychovatelky

 • Obdobně jako vánoční je koncipována i tato výstava.


Noc s andersenem
Noc s Andersenem vychovatelky

 • Cílem mezinárodní knihovnické akce „Noc s Andersenem„ je podpořit zájem dětí o literaturu. Letos se jí účastnilo přes dvě stě knihoven, škol a školek. Naše škola byla jednou z nich.

 • Obsahem je každoročně v různých obměnách asi toto: děti tráví v knihovně či škole celou noc. Během dlouhého večera vystřídají několik činností, hrají různé literaturou motivované hry a mohou si na internetu „povídat“s ostatními účastníky v jiných školách a knihovnácho tom, jak zorganizované to kde mají.


Brann den
Branný den vychovatelky

 • Ve spolupráci s Armádou ČR pořádáme každoročně na jaře branný den, kde mají děti možnost vidět vojenskou techniku a také si zasportovat.


D tsk rozhlas
Dětský rozhlas vychovatelky

 • Vyučování začíná od úterý do pátku dětským rozhlasem, kde žáci všech tříd informují ostatní spolužáky o svých poznatcích získaných jak z výuky tak na výletech, z přečtených knížek, návštěv různých koutů naší vlasti, případně něco zahrají nebo zazpívají.


Stravov n
Stravování vychovatelky

 •       Naše škola má vlastní jídelnu, kde vaří vždy usměvavé a milé paní kuchařky. Teď ji pro děti nově vymalovaly a nazvaly "U Brouka Pytlíka".


Splut s zavy
Splutí Sázavy vychovatelky


Zahradn slavnost
Zahradní slavnost vychovatelky


Mohyl ek
Mohyláček vychovatelky

 •       Zajímavé události ve škole zachycují žáci ve školním časopisu MOHYLÁČEK. Děti tu najdou své oblíbené rubriky, soutěže, rozhovory a ukázky z vysílání ranního dětského rozhlasu. Na vydávání mají největší zásluhu žáci 5. ročníku, ale přispívají žáci všech tříd.

 • Ukázka na www stránkách školy


Rada rodi
Rada rodičů vychovatelky

 • Rada rodičů existuje při škole již několik let. V současné době se díky dobré spolupráci s učiteli, vedením a celým technickým zázemím školy rozeběhlo několik společných projektů, jež napomáhají vzniku nového pojetí školy jako místa pro vzdělávání, ale i pro setkávání se a sbližování. Znamená to, že škola nejen pracuje na velmi dobrém systému vzdělávání svých svěřenců, ale zároveň buduje něco, co bychom mohli nazvat komunitním centrem.


Krou ky po dan radou rodi
Kroužky pořádané Radou rodičů vychovatelky

 • Seznam kroužků najdete na internetových stránkách školy.

 • Žáci pod vedením učitelů, studentů mají možnost rozvíjet své dovednostiv oblastech, které je zajímají a na které není dostatek času v době výuky.


Letn t bor
Letní tábor vychovatelky

 • Již deset let pořádá naše škola letní dětské tábory. Jezdívalo se do Sv. Kateřiny, přivítali nás Čertoryje u Hrubé Skály, předloni jsme byli v rekreačním středisku Sv. Štěpán u Zbiroha, v červenci 2005 nás hostila chata Luž vLužických horách, v roce 2006 jsme „bojovalio přežití“ na břehu Lužnice u Soběslavi.


ad