The beatles
Download
1 / 8

The Beatles - PowerPoint PPT Presentation


  • 88 Views
  • Uploaded on

The Beatles. Vznik: 1960 Rozpad:1970. Členové. John Lennon Paul McCartney George Harrison Ringo Starr. John Lennon.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'The Beatles' - lexine


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
The beatles

The Beatles

Vznik: 1960 Rozpad:1970


Lenov
Členové

John Lennon

Paul McCartney

George Harrison

Ringo Starr


John lennon
John Lennon

John Lennon, rodným jménem John Winston Lennon, se narodil 9.října roku 1940 a zemřel 8.prosince v roce 1980.Bylo mu pouhých 40 let. Dětství neměl lehké, jeho otec, Alfred Lennon, rodinu opustil velmi brzy po jeho narození, jeho matka, Julia Lennonová, svěřila malého Johna do péče své sestry, Mary Elizabeth Smithové, a tragicky zemřela při přecházení ulice, když mu bylo 17 let. Tato událost ho poznamenala na celý život. Od sedmi let vymýšlel básničky a kratičké příběhy, které doprovázel vlastními kresbami. V roce 1952 nastoupil na gymnázium Quarry Bank, začal hrát na kytaru a později s kamarádem Petem Shottonem založil první skifflovou skupinu The Quarry Men. Na pouti v anglickém Wooltonu se seznámil s Paulem McCartneym a přibral ho do své skupiny jako kytaristu.


Paul mccartney
Paul McCartney

Paul McCartney, s rodným jménem Paul James McCartney, se narodil dne 18.června v roce 1942. Měl otce jménem James McCartney a matku Mary Patriciu Mohinovou. Společně se svým bratrem Michaelem byl vychováván v katolické víře. Když mu bylo 13 let, matka mu zemřela na rakovinu prsu. Otec mu koupil jeho první kytaru a jelikož Paul dříve sám hrál na trubku a klavír v jazzové kapele, dával mu první lekce hudby sám. Na škole Liverpool Institute poznal George Harrisonaa začali se spolu učit na kytaru.


George harrison
George Harrison

George Harold Harrison, neboli George Harrison, se narodil 25.února 1943, a zemřel 29.listopadu 2001, ve věku 58 let. Vyrůstal v harmonické rodině s matkou Louisou a otcem Haroldem Harrisonovými. V jeho třinácti letech mu rodiče koupili první kytaru, přes počáteční nezájem začal George pravidelně cvičit a dělat pokroky, poslouchal nahrávky a snažil se je napodobovat. Po čase mu matka koupila pořádnou kytaru a aby jí splatil částku, již na koupi nástroje vydala, nastoupil jako poslíček u řezníka. Po absolvování gymnázia v roce 1953 postoupil George na Liverpool Institute. Školu po čase opustil a stal se elektrikářským učněm v obchodním domě. V té době založil svou první hudební skupinu The Rebels. Jeho velkým vzorem byl americký kytarista Buddy Holly.


Ringo starr
Ringo Starr

Ringo Starr se narodil se 7.července roku 1940 a jeho rodné jméno je Richard Henry Parkin Starkey Jr. Pochází z dělnického prostředí. Rodiče se rozvedli, když mu byly tři roky. V dětství prodělal řadu nemocí s dlouhodobou hospitalizací, kvůli čemuž měl časté výpadky ve školní docházce. Střední školu nedokončil. Od mládí byl manuálně zručný, hudební kariéru začal v roce 1957, kdy si pořídil bicí soupravu a se svým kamarádem Eddiem Milesem založil skifflovou skupinu The Eddie Clayton Skiffle Group.


The beatles
Alba

Featured by Tony Sheridan

PleasePleaseMe

With The Beatles

A HardDay's Night

Beatles ForSale

Help!

RubberSoul

Revolver

Sgt. Pepper's LonelyHeartsClub Band

Magical Mystery Tour

The Beatles

Yellow Submarine

Abbey Road

Let it be


The beatles

Ringo Starr v roce 2006

George Harrison, 1974

John Lennon, rok 1969

Paul McCartney v Praze 2006