r fulghum reik jo aisti mil inus burtininkus ir nyk tukus n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
R. Fulghum REIK?JO ŽAISTI MILŽINUS, BURTININKUS IR NYKŠTUKUS

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 12

R. Fulghum REIK?JO ŽAISTI MILŽINUS, BURTININKUS IR NYKŠTUKUS - PowerPoint PPT Presentation


  • 81 Views
  • Uploaded on

R. Fulghum REIKĖJO ŽAISTI MILŽINUS, BURTININKUS IR NYKŠTUKUS.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'R. Fulghum REIK?JO ŽAISTI MILŽINUS, BURTININKUS IR NYKŠTUKUS' - kerry-dean


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Turėjau prižiūrėti beveik aštuoniasdešimt vaikų nuo septynerių iki dešimties metų, kol jų tėvai buvo užsiėmę savo reikalais. Apžvelgiau bažnyčios viešojoje salėje susirinkusį vaikų būrį ir paaiškinau, kaip žaisti. Žaidimas panašus į Akmenį, Popierių, Žirkles, tik reikia mąstyti, gebėti apsispręsti. Tačiau tikrasis žaidimo tikslas – sukelti kuo daugiau triukšmo ir netvarkos bėgiojant tarp vienas kitą gaudančių vaikų, kol niekas nebežino, kuriai sto­vyklai tu priklausai ar kas laimėjo.

slide3

Iš pradžių padalinu visus vaikus į dvi komandas, paaiškinu jiems žaidimo taisykles, susitariame, kuris kuriai grupei priklauso – visa tai toli gražu ne tobula, tačiau darome tai su gera valia ir pagaliau esame pasirengę žaisti.

slide4

Gaudynių susijaudinimas jau sukėlė didžiausią netvarką. „Dabar jūs privalote apsispręsti, kas esate – „MILŽINAS, BURTININKAS ar NYKŠTUKAS!“ – surikau aš.

slide5

Kol susijaudinę mažyliai būrėsi į grupeles, pašnibždomis bandydami nuspręsti, kuo gi jie norėtų būti, kažkas truktelėjo mane už kelnių. Šalia stovėjo mažutė mergaitė ir žvelgė man tiesiai į akis. „O kur renkasi Undinėlės?“ – paklausė ji vaikišku susirūpinusiu balseliu.

slide6

Kur renkasi Undinėlės?Ilga pauzė. Labai ilga pauzė. „Kur renkasi Undinėlės?“ – vėl pakartojau aš.„Taip. Matote, aš juk Undinė.“„Mūsų žaidime nėra jokių Undinių.“„Taip, aš vienintelė!“

slide7

Ji nenorėjo būti nei Milžinė, nei Burtininkė, nei Nykštukė. Ji žinojo, kas ji. Undinėlė. Ir visiškai nenorėjo pasitraukti iš žaidimo, nueiti prie sienos ir ten prastovėti visą likusį laiką, kaip būtų pasielgęs kas nors kitas, ne toks stiprus ir savarankiškas kaip ji. Ji norėjo žaisti, tik kad žaidimo taisyklėse atsi­rastų vieta ir Undinėlėms. Neprarasdama orumo ar savo vaidmens. Ji buvo įsitikinusi, jog žaidime yra vietos ir Undinėlėms, ir aš turėčiau žinoti, kur ta vieta.

slide8

Taigi iš tikrųjų, kurgi renkasi Undinėlės? Visos „Undinėlės“ – tos, kurios yra kitokios, kurios neatitinka esamų normų, nepripažįsta narvelių ir inkilėlių?

atsakykite klausim ir j s gal site juo remdamasis pagr sti mokykl taut ar netgi pasaul
Atsakykite į šį klausimą ir jūs galėsite juo remdamasis pagrįsti mokyklą, tautą ar netgi pasaulį.
slide10

Koks gi buvo mano atsakymas tą akimirką? Netrukus aš ištariau teisingus žodžius: „Undinėlės stovi kaip tik čia, šalia Jūros Karaliaus!“ – tariau aš. (Taip, čia, šalia Kvailių Karaliaus, pridūriau mintyse.)

slide11
Taip mudu ir stovėjome vienas šalia kito, stebėdami aplinkui besiblaškančius Burtininkus, Milžinus bei Nykštukus