Programy komputerowe rys historyczny najcz ciej wykorzystywanych program w
Download
1 / 13

- PowerPoint PPT Presentation


 • 91 Views
 • Uploaded on

Programy komputerowe- rys historyczny najczęściej wykorzystywanych programów . Adobe Photoshop.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - keitha


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Adobe photoshop
Adobe wykorzystywanych programów Photoshop

 • AdobePhotoshop to jedne z najlepszych platform do tworzenia i edytowania grafiki rastrowej. Możliwe jest profilowanie projektów w zależności od potrzeb na sekcje dla Internetu, poligrafii i procesowania druku, oraz dla ogólnych zastosowań graficznych, jak i dla grafiki cyfrowej w kontekście fotografii.

 • Aplikacja umożliwia odczyt i zapis wielu formatów i typów plików. Pozwala także na dokonywanie w obrębie jednego projektu złożeń z różnych typów grafik, bez strat jakości czy rozdzielczości w stosunku do oryginałów. Posiada także system implementacji wtyczek, których ogrom można znaleźć w sieci Internet, a potrafią one dość znacząco rozszerzać możliwości programu, od modeli pędzli poczynając, a na automatyzacji częstych procesów i operacji kończąc.


Gadu gadu
Gadu-Gadu wykorzystywanych programów

 •  komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network.

 • Pomysłodawcą i twórcą Gadu-Gadu jest informatyk Łukasz Foltyn. Gadu-Gadu ma około 6 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłają do 300 milionów wiadomości dziennie.


Windows media player
Windows Media Player wykorzystywanych programów

 •  odtwarzacz multimedialny rozwijany przez VideoLAN, rozpowszechniany na licencji GPL, który może być także używany jako serwer w sieciach komputerowych o dużej przepustowości.

 • Wśród obsługiwanych formatów znajdują się: MPEG, DivX, MP3 i inne. Może również odtwarzać filmy z płyt DVD oraz VCD. Za jego pomocą można też oglądać film wraz z napisami.


Allplayer
ALLPlayer wykorzystywanych programów

 • Służy do oglądania filmów z napisami we wszelkich formatach multimedialnych, także DVD. W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy, ALLPlayer nie jest nakładką na Mediaplayera (Microsoft), ale korzysta bezpośrednio z DirectX.


Avast antivirus
avast wykorzystywanych programów ! Antivirus

 • Program antywirusowy, którego producentem jest czeska firma ALWIL Software a.s., działająca od roku 1991.Obecnie dostępny jest w 27 wersjach językowych. Skuteczność działania potwierdzają m.in. certyfikaty ICSA oraz wielokrotnie przyznawane nagrody 100% VirusBulletinAward. Program dostępny jest w trzech wersjach: FreeAntivirus, Pro Antivirus i Internet Security.


Winamp
Winamp wykorzystywanych programów

 • Program komputerowy wyprodukowany przez firmę Nullsoft (obecnie oddział AOL) służący do odtwarzania większości plików audio (w tym internetowych stacji radiowych) i wideo.

 • Winamp posiada też możliwość nagrywania i zgrywania płyt CD, bibliotekę mediów, uzupełnianie danych o utworach z internetowego serwisu CDDB.


Mozilla firefox
Mozilla wykorzystywanych programów Firefox

 • Otwarta przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, stworzona i rozwijana przez Korporację Mozilla oraz ochotników. Obecnie zajmuje trzecią pozycję (25,27% w grudniu 2011) w rankingu najpopularniejszych przeglądarek na świecie pod względem liczby użytkowników oraz pierwszą w Polsce z udziałem w wysokości 44.73%


Bearshare
BearShare wykorzystywanych programów

 • Jeden z klientów sieci P2P na licencji freeware. Pozwala na wymianę między użytkownikami plików. Zaprojektowany przez firmę FreePeers, Inc. i sprzedany firmie MusicLab, LLC.

 • Bearshare w wersji nowszej niż 5 (wszystkie legalne wersje) wg zapewnień producenta nie zawierają oprogramowania adware ani też spyware.Istnieje też wersja Lite BearShare w wersji 5 pozbawiona reklam i oprogramowania szpiegowskiego


Skype
Skype wykorzystywanych programów

 • Skype umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz obserwację rozmówcy poprzez kamerę internetową, a także płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych za pomocą technologii VoIP (Voice over IP) tzw. usługa SkypeOut. Oprócz tego Skype oferuje funkcje bezpośredniej wymiany informacji tekstowych za pomocą ręcznie wpisywanych wiadomości oraz przesył plików.


Daemon tools
DAEMON wykorzystywanych programów Tools

 • Tworzy on wirtualne dyski w których montuje obrazy płyt. Omija wiele zabezpieczeń (SafeDisc, SecuROM czy StarForce). Obsługuje formaty:cue/bin, iso, ccd, mds, mdx, bwt, cdi, b5t, b6t, nrg, pdi. Emuluje do czterech wirtualnych napędów. Posiada opcję startu razem z systemem. 


Ccleaner
CCleaner wykorzystywanych programów

 • Program do czyszczenia systemu Windows ze śmieci. CCleaner to bezpłatny program do czyszczenia systemu Windows ze zbędnych śmieci. Dzięki temu system chodzi znaczenie szybciej, efektywniej, a na dysku pojawia się więcej wolnej przestrzeni. Operacje analizy jak i czyszczenia trwają bardzo krótko. Użytkownik CCleaner do dyspozycji ma 3 zakładki (Cleaner, Problemy, Narzędzia). W każdej z nich możemy dokonywać innych operacji, które mają na celu oczyszczenie systemu z niepotrzebnych plików


Od siebie
Od siebie wykorzystywanych programów 

Z ogromnej ilości programów komputerowych wybrałam te które wydawały mi się najpopularniejsze. Uważam ze podane przeze mnie programy sa najczęściej używane wśród młodzieży jak i zarówno ludzi dorosłych.