mokini kult ros gerinimas n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Mokinių kultūros gerinimas PowerPoint Presentation
Download Presentation
Mokinių kultūros gerinimas

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 9

Mokinių kultūros gerinimas - PowerPoint PPT Presentation


  • 151 Views
  • Uploaded on

Mokinių kultūros gerinimas. Parengė: mokytoja Genovaitė Girnienė. Tarptautinių žodžių žodyne žodis ,,kultūringas“ (kultūra) – išauklėtas, išsilavinęs, apsišvietęs, mokytas, gero elgesio žmogus.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Mokinių kultūros gerinimas


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
mokini kult ros gerinimas

Mokinių kultūros gerinimas

Parengė: mokytoja Genovaitė Girnienė

slide2
Tarptautinių žodžių žodyne žodis ,,kultūringas“ (kultūra) – išauklėtas, išsilavinęs, apsišvietęs, mokytas, gero elgesio žmogus.
slide3
Pasaulis margas lyg genys, todėl mandagumas suvokiamas skirtingai: japonai gali bendrauti niekada nesakydami ,, ne ‘‘, nes tai nemandagu, švedai pirmauja pasaulyje pagal visiems piliečiams suteikiamas lygias galimybes, pvz., eilėje eiti pro duris visi lygūs, o prancūzai geba sakyti komplimentus be jokio noro ką nors gauti už juos ar įsiteikti ir už komplimentus padėkoti.
slide4
Visada malonu bendrauti su kultūringu mokiniu. Vis dėlto tokie mokiniai negimsta – jie tampa kultūringi. Kaip įskiepyti vaikui geras manieras? Visų pirma, svarbus asmeninis pavyzdys šeimoje tėvams bendraujant tarpusavyje ir su vaikais, antra, bendravimas mokykloje. Kitaip tariant, turi būti ,,ištransliuota‘‘: ,,Daryk, kaip aš darau‘‘, o ne ,,Daryk, ką sakau‘‘. Tokius paprastus dalykus: sveikinimąsi su kaimynais, mokymą sakyti ,,ačiū‘‘, ,,prašau“, ,,ačiū, nenoriu“ ir pan.- reikia išugdyti rodant pavyzdį. Tai yra elementari pagarba žmogui, kas yra visa ko pagrindas ir ko reikia mokyti vaikus šeimoje ir mokykloje.
slide5
1 – 5 klasių mokiniai stengiasi įsiteikti mokytojui, auklėtojui. Malonu buvo stebėti buvusius penktos klasės berniukus (auklėtoja D.Tauginienė ), mandagiai praleidžiančius į kabinetą mergaites, mokytoją.

Atrodytų, kad žinių, sulaukus 13-15 metų, sukaupta pakankamai: paaugliai žino, kad pertraukti kalbančiuosius nemandagu, nedera šiukšlinti, būtina galvoti, ką kalbi.

Tačiau dauguma jų viską daro atvirkščiai: kalba nemandagiai, gausiai ,,gardina“ kalbą žargonu, oetiketą laiko atgyvena.

slide6
Mokytojai stengiasi suprasti paauglio maišto motyvus: norą išplėsti savo nepriklausomybės ribas, jaustis saugiam, tačiau nevaržomam, turėti teisę reikšti savo jausmus. Teigiamus jausmus jie moka reikšti, tačiau neigiamus – pyktį, baimę, nusivylimą, nepasitenkinimą – sunkiai įveikia, o mes, suaugę, juos užgniaužiame arba nusiteikiame nepakančiai ir priešiškai.

Prie žmonių rodomas akiplėšiškumas ir grubumas beveik visada yra demonstratyvus. Tai bandymas atkreipti į save dėmesį. Be to, nemandagus elgesys ir grubumas gali būti gerai vertinamas bendraamžių. O tai yra jų nepriklausomybė nuo suaugusiųjų.

o dabar nor iau aptarti ir palyginti m s dabartini 8 t klasi mokini elgesio kult r
O dabar norėčiau aptarti ir palyginti mūsų dabartinių 8-tų klasių mokinių elgesio kultūrą.
slide9
Nuo 2011 metų Lietuvoje gegužę vykdomas projektas ,, Mandagumas – svarbus“ . Žmonės kviečiami rytais sveikinti kaimynus, sutiktus žmones. Renkama mandagiausia įžymybė, mokyklose renkami mandagiausi mokiniai. Ar mes norėtume dalyvauti?

Mandagumas – tai ne vien geranoriškumas, atidumas, jautrumas. Tai elgesio principai, kurie remiasi pagarba, santūrumu ir atsakingumu, konkrečios elgesio kasdieniame gyvenime taisyklės. Mandagumas dar niekada niekam nepakenkė.