Aktual s eismo saugumo ir organizavimo klausimai galimi sprendimai teisinio reguliavimo priemon mis
Download
1 / 19

Vilniaus miesto savivaldybė 2013-04-03 - PowerPoint PPT Presentation


  • 164 Views
  • Uploaded on

Aktualūs eismo saugumo ir organizavimo klausimai, galimi sprendimai teisinio reguliavimo priemonėmis. Vilniaus miesto savivaldybė 2013-04-03. Netvarkingas automobilių statymas. Netvarkingas automobilių statymas. Problema

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Vilniaus miesto savivaldybė 2013-04-03' - jeff


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Aktual s eismo saugumo ir organizavimo klausimai galimi sprendimai teisinio reguliavimo priemon mis
Aktualūs eismo saugumo ir organizavimo klausimai, galimi sprendimai teisinio reguliavimo priemonėmis

Vilniaus miesto savivaldybė

2013-04-03Netvarkingas automobilių statymas

Problema

Policija pagal ATPK turi visus įgaliojimus bausti už stovėjimo tvarkos pažeidimus, o savivaldybėms suteikti riboti įgaliojimai – bausti už tokius pažeidimustik gyvenamosiose zonose ir kiemuose bei stovėjimo rinkliavos pažeidimus.

Neišnaudojamas savivaldybių potencialas, nors jos turi reikiamus administracinius gebėjimus, o kai kuriose savivaldybėse net įsteigti atskiri padaliniai.

ATPK 124¹ str. 4 d. išvardinus konkrečius pažeidimus savivaldybių pareigūnai negali taikyti atsakomybės už automobilių statymą stadionuose, sporto ir vaikų žaidimų aikštelėse ir pan.

Status Quo: mažai tikėtina, jog situacija gerės.Netvarkingas automobilių statymas

Siūlymai

Suteikti teisę savivaldybių vykdomųjų institucijų pareigūnams surašyti ATP protokolus už stovėjimo tvarkos pažeidimus visoje savivaldybės teritorijoje (ne tik gyvenamosios zonose ir kiemuose).

Tam reikalingi ATPK 222 str. ir 260² str. 1 d. pakeitimai.

Tobulinti ATPK 124¹ 4 d. numatant atsakomybę už įstatymų ir KET nustatytos transporto priemonių sustojimo ir stovėjimo tvarkos pažeidimus, atsisakant konkrečių pažeidimų vardijimo.

Pakeitimai KET:

155.5. Ant vejos, šaligatvio ir kitose vietose, nenumatytose traktoriams, motorinėms ar savaeigėms transporto priemonėms sustoti ar stovėti [...]Neeksploatuojami automobiliai

Problema

Pagal ATPK 51¹¹ str. savivaldybės gali tik surašyti raštišką įspėjimą savininkui, kad jis pasirūpintų neeksploatuojama transporto priemone.

Nutempti negali

Jei automobilis be numerių – nebėra galimybės net nustatyti savininką, todėl byla stringa

Protokolo surašyti negali, medžiagą tenka perduoti policijai


Siūlymai

Suteikti teisę savivaldybių pareigūnams surašyti protokolus dėl neeksploatuojamų transporto priemonių laikymo - ATPK 51¹¹ str. pažeidimų.

Pirmoje dalyje nurodytus pažeidimus nagrinėtų savivaldybių pareigūnai, o antroje dalyje, kaip iki šiol – policijos pareigūnai. Tam reikia papildyti ATPK 222 straipsnį ir 260² straipsnio 1 dalį

Uždrausti viešuose keliuose laikyti transporto priemones be numerių, o tokias radus – numatyti automatišką nutempimą į saugomas aikšteles, kol atsiras savininkas arba saugojimo kaina viršys TP vertę.Pažeidimų fiksavimo sistemos

Problema

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose savivaldybių iniciatyva ir lėšomis buvo įrengti ir eksploatuojami greičio matuokliai, kurie

fiksuoja ATPK ir KET pažeidimus, veikia prevenciškai, pakeičia policijos pareigūnus.

2012 m. Saugaus eismo komisijos posėdyje Susisiekimo ministerijoje buvo pavesta Vilniaus ir Kauno savivaldybėms įdiegti daugiau greičio matuoklių.

Greičio matuokliai tapo našta savivaldybių biudžetams – nuo 2012m. sausio 1 d. į savivaldybių biudžetus nepatenka jokia baudų, gautų už savivaldybių greičio matuokliais nustatytus nusižengimus, dalis.


Pažeidimų fiksavimo sistemos

Siūlymai

Suteikti teisę savivaldybių pareigūnams surašyti ATP protokolus už visus pažeidimų fiksavimo sistemomis nustatytus pažeidimus.

Tam reikia pakeisti LR ATPK 222 ir 259¹ straipsnius.

Sudaryti galimybę pareigūnams surašyti administracinių teisės pažeidimo protokolus asmeniui nedalyvaujant už pažeidimus, nurodytus LR ATPK 51¹¹ straipsnyje, 124¹ straipsnio pirmojoje dalyje, 161-162 straipsniuose (kai pažeidimai padaryti transporto priemone), taip pat ir tais atvejais, kai į protokolą administracinis nurodymas nėra įrašomas.

Tam būtina papildyti LR ATPK 260² straipsnįPažeidimų fiksavimo sistemos

Siūlymai

Suteikti teisę savivaldybių vykdomųjų institucijų pareigūnams stabdyti transporto priemones, kontroliuoti 302-310 ženklus.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 2 straipsnio 51 dalyje į tikrinančių pareigūnų sąvoką įtraukti ir savivaldybių pareigūnus.

Vietos savivaldos įstatyme reglamentuoti savivaldybių padalinių, kuriems suteikti įgaliojimai viešosios tvarkos užtikrinimo srityje, statusą bei įgaliojimus, juos suderinant su kitais teisės aktais (pvz., nešioti nustatyto pavyzdžio uniformą ir skiriamuosius ženklus, aptarti teisę kviesti asmenis į savivaldybės, seniūnijos patalpas ATP protokolui surašyti ir reikalauti, kad šie asmenys pateiktų asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus).


Kiti pasiūlymai KET

Grąžinti ankstesnę redakciją:

155.8. Sankryžoje važiuojamųjų kelio dalių sankirtojeir arčiau kaip 5 m atstumu nuo jos, išskyrus atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo vietą nurodantys kelio ženklai;


Kiti pasiūlymai KET

Siūlymai

Skiriamoji kelio juosta (toliau – skiriamoji juosta) – konstrukcinis kelio elementas (apželdintas veja, želdiniais arba su kelio danga, kurioje įrengti apsauginiai atitvarai), skiriantis gretimas važiuojamąsias dalis ir nenumatytas transporto priemonėms važiuoti arba sustoti (stovėti).

Papildyti Kelių eismo taisyklių 1 priedą „KELIO ŽENKLAI“

557. Prekių pristatymo vieta. Stovėjimo vieta, kurioje specialius leidimus turinčioms transporto priemonėms leidžiama stovėti tik pakraunant arba iškraunant krovinius.


Kiti pasiūlymai

ATPK perėmimas savivaldų žinion, t.y. kad kuo daugiau baudų galėtų skirti ir policija, ir didmiesčių savivalda. Gal ir kelių direkcija. Pvz. greitis, 303 ženklai, A juostos, stovėjimo tvarka.

Baudų už greitį miestuose skyrimas nuo 5 km/val. viršijimo.

Bauda už purvinus ar apgadintus numerius galėtų būti skiriama net ir stovinčio automobilio savininkui. Dabar tai nekontroliuojama, baudos neskiriamos, nes ATPK nėra numatyta nuobauda. Tai tik deklaracija KET 4 priede.


Valstybinio numerio ženklo standarto keitimas, kad atitiktų KET reikalavimą dėl matomumo iš 40 metrų. Dabartiniai JAV mašinoms skirti numeriai neįskaitomi net iš 20 metrų. Fiksavimo sistemoms jie irgi neįskaitomi, todėl kai kas juos tvirtina net automobilio priekyje, nors toks numeris numatytas tik tvirtinimui gale


Licencijų atėmimas iš vairavimo mokyklų, kurių automobiliai chroniškai pažeidinėja KET


Ačiū už dėmesį automobiliai chroniškai pažeidinėja KET


ad