slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Nasz dom- EUROPA PowerPoint Presentation
Download Presentation
Nasz dom- EUROPA

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

Nasz dom- EUROPA - PowerPoint PPT Presentation


  • 143 Views
  • Uploaded on

Nasz dom- EUROPA. W każdym państwie jest coś ciekawego do zwiedzenia czy obejrzenia. Ta prezentacja będzie małym przewodnikiem po niektórych państwach. *Polska. *Wielka Brytania. *Grecja. *Niemcy. *Belgia. *Portugalia. *Francja. *Dania. *Hiszpania. *Rosja. *Szwecja. *Holandia.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Nasz dom- EUROPA' - haracha


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Nasz dom-

EUROPA

slide2

W każdym państwie jest coś ciekawego do zwiedzenia czy obejrzenia. Ta prezentacja będzie małym przewodnikiem po niektórych państwach.

*Polska

*Wielka Brytania

*Grecja

*Niemcy

*Belgia

*Portugalia

*Francja

*Dania

*Hiszpania

*Rosja

*Szwecja

*Holandia

slide3

StolicąPolskijestWarszawa.

Warszawa jest ważnym europejskim ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu (Sejmu i Senatu), Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

powrót

slide4

Stolicą Niemiec jest Berlin.

Berlin leży w północno-wschodniej części Niemiec. Położony jest nad rzeką Szprewą i Hawelą oraz ich dopływami. Rzeka Szprewa w dzielnicy Spandau wpada do Haweli, prawego dopływu Łaby. Berlin znajduje się między płaskowyżami Barnim i Teltow. Leży około 70 kilometrów od granicy z Polską.

powrót

slide5

Stolicą Francji jest Paryż.

Paryż (fr. Paris) - stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, jedno z 10 największych w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez wiele milionów turystów.

powrót

slide6

Stolicą Rosji jest Moskwa.

Moskwa – stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Najważniejszy ośrodek gospodarczy i kulturalny Rosji. Siedziba najwyższych władz państwowych w tym prezydenta Rosji. Jeden z najciekawszych ośrodków turystycznych Europy, jednocześnie symbol imperium radzieckiego.

Moskwa

powrót

slide7

Stolicą Wielkiej Brytanii jest Londyn.

Londyn – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest drugim największym miastem Europy (po Moskwie, przed Paryżem), jest także jednym z większych miast świata .

powrót

slide8

Stolicą Belgii jest Bruksela.

Bruksela - miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.

powrót

slide9

Stolicą Danii jest Kopenhaga.

Kopenhaga – stolica i największe miasto Królestwa Danii. Położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager.

powrót

slide10

Stolicą Szwecji jest Sztokholm.

Sztokholm – największe miasto i stolica Szwecji. Siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej. Miasto zamieszkuje 788 269 osób, ale cały zespół miejski - 1 641 800

powrót

slide11

Stolicą Grecji są Ateny.

Ateny – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej.

powrót

slide12

Stolicą Portugalii jest Lizbona.

Lizbona jest stolicą Portugalii. Położona jest na wybrzeżu Atlantyku nad ujściem Tagu. W granicach administracyjnych Lizbony mieszka około 600 000 mieszkańców.

powrót

slide13

Stolicą Hiszpanii jest Madryt.

Madryt – stolica Hiszpanii, położona w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.

powrót

slide14

Stolicą Holandii jest Amsterdam.

Amsterdam - największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze

koniec

slide15

Prezentację wykonała Aleksandra Rutkowska – Osyf

Klasa VI a Rok szkolny 2007/2008

Podczas tworzenia prezentacji korzystałam z zasobów Internetu.