asterix 12 v gitegu n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Asterix 12 vägitegu PowerPoint Presentation
Download Presentation
Asterix 12 vägitegu

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 12

Asterix 12 vägitegu - PowerPoint PPT Presentation


  • 166 Views
  • Uploaded on

Asterix 12 vägitegu. Rene Goscinny Albert Uderzo. Koostanud: Kristopher Aljaste 8c.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Asterix 12 vägitegu' - efuru


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
asterix 12 v gitegu

Asterix12 vägitegu

Rene Goscinny

Albert Uderzo

Koostanud: KristopherAljaste 8c

slide2

On aasta 50 eKr. Roomlased on vallutanud juba peaaegu kogu Gallia. Ainult üks pisike Gallialaste küla, kus on väga vähe elanike , suudab osutada visa vastupanu suurele ja võimsale Rooma armeele.

slide3

Asterix on küla parim sõdalane, raamatuid tema võidukatest lahingutest on tõlgitud 27 eri keelde. Ta on tark ja väga andekas sõdur.

Küla kivsammaste hankija Obelix kukkus väiksena võlujoogi katlasse ja on pidevalt nõiajoogi mõju all.

slide4

Tekib küsimus kuidas suudab nii väike küla nii väheste sõdalastega vastu panna suurele ja võimsale Rooma armeele?

See kõik on tänu nõia joogile, mida valmistab nende druiid Getafix.

slide5

Caesar hakkas juba tüdinema sellest et tema armee pahatihti mingisugustelt Gallia talupoegadelt lüüa sai. Ta hakkas juba arvama et need Gallialased on jumalad.

Ta otsustas oma nõunike abiga valmistada neile sellised ülesanded, mida suudavad tõita vaid jumalad ja lubas et kui Gallialased need ülesanded täidavad, vannub ta alla.

slide6

Asterix on külas kõige targem ja Obelix kõige tugevam, vaid nemad suudaksid need katsumused läbida.

slide7

Caesar andis neile kaasa oma kõige ustavama mehe, Gaibilliuse. Gaibillius on väga aus inimene, Caesar ei usalda kedagi rohkem kui teda. Tema pidi kinnitama, et Gallialased kõik ülesanded korralikult täidavad.

slide8

Esimene ülesanne: võita olümpiavõitjat jooksus. See mees jookseb kiiremini kui tormituul ja kiiremini kui metsas hulkuv hobune. Obelix jätab selle ülesande asterixile ja sõnab: sina jooksed ju kiiremini kui metsas hulkuv tormituul.

slide9

Vahepeal läbivad nad veel mitmeid katsumusi, siis jõuavad nad ülesandeni, kus peavad nad võitma Germaani Cilindricut. Seni pole ükski sõdalane ega gladiaator seda veel suutnud. Obelix ütleb Asterixile, et ta läheb ja klaarib temaga asjad ära, et nad saaksid järgmise ülesannde juurde minna. Aga asi ei olnud nii lihtne kui paistis. Cilindric lennutas ja loopis Obelixi igasse ilmakaarde.

AsterixküsisiCilindricu käest et kus ta õppis niimoodi võitlema. Ta hakkas seda õppima ja tegi neid võtteid Cilindricu peal. Lõpuks lausus Cilindric et Asterix on temast võitu saanud. Nii läksid nad edasi.

slide10

Nad jõudsid katsumuseni kus tuli neil küsida luba A38 järgmise ülesande täitmiseks. See koht kus nad seda küsisid ajas kõik eelnevad inimesed hulluks kes olid seda luba küsinud. Nad hakkasid juba hulluma, kui Asterix tuli ideele et kasutaks nende enda meetodit ja küsida luba A39. Keegi polnud sellisest loast midagi kuulnud ja hakkasid seda otsima. Terve majatäis töötajaid olid juba hulluks läinud ja lõpuks küsisid Asterix ja Obelix omaniku käest luba A38. Omanik andis selle neile ja ütles et nad kaoksid.

slide11

Nad olid läbinud kõik 11 katsumust ja viimase ülesande täitmiseks pidid nad minema Rooma. Nende külarahvas ootas neid juba seal. Viimaseks katsumuseks oli võita kõiki Rooma parimaid gladiaatoreid. Neil õnnestus see täna druiid Getafixi nõiajoogile.

slide12

Sõnapidaja mehena, loovutas Caesar oma trooni ja gallialased valitsesid nüüd kogu Rooma.

Caesaril lubasid armulikud gallialased elada oma suvekodus kuni tema elupäevade lõpuni. Rooma keskuseks sai pisike Gallia külake.