slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
LUTY

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 26

LUTY - PowerPoint PPT Presentation


  • 154 Views
  • Uploaded on

LUTY. 3-LATKI Ul. Hallera. Ferie to jest super sprawa, odpoczynek i zabawa.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'LUTY' - donny


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

LUTY

3-LATKI

Ul. Hallera

ferie to jest super sprawa odpoczynek i zabawa
Ferie to jest super sprawa, odpoczynek i zabawa

W pierwszym tygodniu lutego rozmawialiśmy o sposobach spędzania czasu podczas ferii zimowych. Rozmawialiśmy na temat zabaw zimowych ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo. Prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze, badaliśmy dotykiem śnieg, oberwaliśmy płatki śniegu, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami. Prowadziliśmy przegląd garderoby odpowiedniej do przebywania zimą na dworze, ćwiczyliśmy prawidłowe zakładanie.

miejska biblioteka publiczna
Miejska Biblioteka Publiczna

W dniu 5 lutego 2014 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki miały możliwość zapoznania się ze zbiorami wypożyczalni i czytelni, a także z zasadami korzystania i obowiązkami czytelnika. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z pomieszczeniami biblioteki, do czego służą i co można w nich robić, i co ważne wskazała regały na których znajdują się książki przeznaczone właśnie dla dzieci.

W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały z zaciekawieniem bajki o „Śnieżyce” a także odpowiedziały na kilka pytań dotyczących jej treści. Na zakończenie tego wspaniałego dnia przedszkolaki z uśmiechem na twarzy rysowały, kolorowały, naklejały watę, folię aluminiową i plastelinę na zimowy obrazek przedstawiający chłopca z kula śniegową. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, a przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami.

do sklep w wyruszamy gdy zakupy robi mamy
Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy robić mamy

W drugim tygodniu lutego poznawaliśmy różne placówki handlowe i ich asortyment. Ustalaliśmy miejsce zakupów różnych towarów, zapoznaliśmy się z nazwami sklepów np. kwiaty - kwiaciarnia, książki - księgarnia, buty - sklep obuwniczy, meble - sklep meblowy itd. Ustalaliśmy listę produktów dostępnych w sklepie spożywczym, bawiliśmy się w sklep kształtując umiejętność wymiany jeden do jednego, jeden do wielu w sytuacji zabawy.

walentynki
Walentynki

W dniu 14 lutego świętowaliśmy w przedszkolu „Walentynki”. Każde dziecko wymieniło swoje ukochane osoby oraz uczyło się składania życzeń dla swoich sympatii i przekazywania im z tej okazji upominków. Dzieci same wykonały serca, które miały przekazać swoim bliskim. Wszystkie przedszkolaki chciały aby serduszka wykonane przez nie były najpiękniejsze, aby później mogły je podarować np. mamie i tacie. Walentynki upłynęły nam w miłej atmosferze, a wszyscy w tym dniu byli dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi.

podr owa ka dy mo e na rowerze na motorze
Podróżować każdy może: na rowerze, na motorze

W trzecim tygodniu lutego rozróżnialiśmy pojazdy poruszające się na lądzie, na wodzie, w powietrzu.

dzie kota
Dzień kota

W dniu 17 lutego odbyły się zajęcia związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota. Zajęcia rozpoczęły się powitaniem dzieci piosenką „Dzień Kota” i przybliżeniem celu spotkania. Każde dziecko otrzymało również opaskę z uszami kota. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i wysłuchaniu piosenki przyszedł czas na głośne czytanie opowiadania E. Lachowicz pt. „Skąd się wzięły koty” i kocie zabawy do piosenki „Kotki dwa”. W dalszej części zajęć dzieci pomalowały brązową farbą kontur kota, który odłożyliśmy do wyschnięcia, aby później na zakończenie zajęć nakleić na pomalowane kotki brązową włóczkę. Między czasie bawiliśmy się w zabawy ruchowo- naśladowcze połączone z ćwiczeniami ortofonicznymi „Naśladujemy koty”, rozwiązywaliśmy zagadki o kotach, poznaliśmy nową zabawę „Chodzi sobie kotek w koło”. I tak oto Dzień Kota minął nam z kotem w tle.

taki nastr j jest w teatrze e zachwycam si gdy patrz
Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę

W ostatnim tygodniu lutego rozmawialiśmy o teatrze, zapoznawaliśmy się ze słowami związanymi z teatrem: scena, widownia, kurtyna, przedstawienie, dekoracje, aktorzy. Poznawaliśmy teksty bajek. o „Czerwonym Kapturku”, „Trzech Świnkach”, „Pinokiu” , „Różowym Ryjku”, dostrzegaliśmy podobieństwa między nimi.

teatr lalek
Teatr lalek

W dniu 26 lutego wyszliśmy do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. „Księżniczka na Ziarnku grochu”. Celem wyjścia było podniesienie kompetencji kulturalnych przedszkolaków w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu. Rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami, zapoznanie dzieci z adaptacją baśni oraz obejrzenie scenografii jako ważnego elementu każdego przedstawienia teatralnego.

dzie dinozaura
Dzień Dinozaura

W dniu 27 lutego obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”. Święto to rozpoczęliśmy od rozwiązania zagadki, której rozwiązaniem było słowo „Dinozaury”. Następnie rozmawialiśmy na temat dinozaurów. Dzieci odpowiadały na pytania: Czym są dinozaury?, Jakie znają nazwy dinozaurów?, Czym się żywiły?, Skąd się brały małe dinozaury? itp. W dalszej części zajęć układaliśmy dinozaury względem siebie: dzieci kładły dinozaury z tyłu, z przodu, pomiędzy stopami, pod kolanami, przed sobą, z lewej ręce, w prawej ręce itd. Następnie bawiliśmy się w przeliczanie: dzieci pokazywały tyle dinozaurów ile dinozaur ma ogonów, oczu, nóg, szyi, głów. Pokazywaliśmy dinozaury małe i duże, latające i nie latające z długimi i krótkimi ogonami bawiliśmy się w zabawę ruchową pt. „Dinozaury”. W kolejnej części zajęć pokolorowaliśmy różne rodzaje dinozaurów i ułożyliśmy z nich puzzle. Na zakończenie pomalowaliśmy farbami akwarelowymi dinozaury różnych gatunków nakleiliśmy trawkę z zielonej bibuły i żółte słoneczko nad dinozaurem.

t usty czwartek
Tłusty Czwartek

W dniu 27 lutego obchodziliśmy w przedszkolu również „Tłusty Czwartek”. W ten słodki dzień łasuchowaliśmy, głośno mlaskaliśmy i oblizywaliśmy się ze smakiem zjadając z apetytem pyszne pączki.

ad