Vincentas van gogas
Download
1 / 40

Vincentas van Gogas - PowerPoint PPT Presentation


  • 97 Views
  • Uploaded on

Vincentas van Gogas. ( 1853 - 1890). O landų  tapytojas, postimpresionistas, grafikas. Gimė pastoriaus Teodoro van Gogo ir Anos Kornelios Karbentus šeimoje. 1862 m. rasti pirmieji Vincento piešiniai.  1869–1876 m. jis buvo dailės kūrinių parduotuvių tarnautojas Hagoje, Londone, Paryžiuje.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Vincentas van Gogas' - dieter


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Vincentas van gogas

Vincentas van Gogas

(1853- 1890)


O land tapytojas postimpresionistas grafikas

Olandų tapytojas, postimpresionistas, grafikas.


Gimė pastoriaus Teodoro van Gogo ir Anos Kornelios Karbentus šeimoje. 1862 m. rasti pirmieji Vincento piešiniai


1869 1876 m jis buvo dail s k rini parduotuvi tarnautojas hagoje londone pary iuje
 1869–1876 m. jis buvo dailės kūrinių parduotuvių tarnautojas Hagoje, Londone, Paryžiuje.


 1880–1881 m. privačiai mokėsi Briuselyje, po metų – Hagoje pas A. Mauve, o 1885–1886 m. dar ir Antverpeno dailės akademijoje.


Ankstyvajai Vincento van Gogo kūrybai būdingi vargingų žmonių gyvenimo. Nutapė nemažai peizažų, natiurmortų. Šie Vincento van Gogo paveikslai realistiniai, tamsaus kolorito.


Vėliau, jau 1886–1888 m., Vincentas van Gogas apsigyveno Paryžiuje, kur susipažino su P. Gogenu, H. de Tulūzu-Lotreku, P. Signaku.


Čia tapė šviesaus kolorito miesto vaizdų, peizažų, portretų. Šiuose darbuose žymi impresionistų, P. Sezano kūrybos, japoniškų medžio raižinių įtaka.


Pagrindinę meninės išraiškos priemonę – šviesias, nepaprastai ryškias spalvas – atrado tik 1888 m., persikėlęs gyventi į nedidelį pietų Prancūzijos miestelįArlį, kur prasidėjo brandžiausias Vincento van Gogo kūrybos periodas


Svarbus Vincento van Gogo kūrybos šaltinis – gamta nepaprastai ryškias spalvas – atrado tik 1888 m., persikėlęs gyventi į nedidelį pietų Prancūzijos .Jo kūrybos tikslas – spalvomis ir išraiškingais potėpiais perteikti daiktų ir reiškinių esmę, įamžinti ne tai, kas atsitinka, o tai, kas tipiška.


Tame pa iame arlyje apimtas depresijos 1888 m vincentas van gogas nusipjov savo kair aus
Tame pačiame Arlyje, apimtas depresijos, 1888 m. Vincentas van Gogas nusipjovė savo kairę ausį.


Iki pat savo mirties, 1890 m., tapytojas buvo gydomas Saint-Remy, kur kopijavo Rembrandto, E. Delacroix, H.-V. Daumier raižinius. Dailininko mirties priežastis – savižudybė.


Vincentas van Gogas sukūrė apie 800 šimtus drobių, bet tik vieną iš jų – „Raudonieji Arlio vynuogynai“ – pardavė būdamas gyvas.


 1973 m tik vieną iš jų – „Raudonieji Arlio vynuogynai“ – pardavė būdamas gyvas..AmsterdameatidarytasVincento van Gogomuziejus.Nuolatinė muziejaus ekspozicija pasakoja apie Vincento van Gogo gyvenimą ir jo kūrybą.


Lietuvių architektas ir tik vieną iš jų – „Raudonieji Arlio vynuogynai“ – pardavė būdamas gyvas.fotografasTadas Černiauskas norėjo tai išsiaiškinti – tad skaitmeniškai perkūrė vieną iš žinomiausių autoportretų į modernų portretą. 


Nuorodos http www youtube com watch v sg 8sx4knru
Nuorodos tik vieną iš jų – „Raudonieji Arlio vynuogynai“ – pardavė būdamas gyvas.: http://www.youtube.com/watch?v=Sg_8sX4knRU


Tas kuris myli gyvena o kuris gyvena dirba

Tas, kuris myli, gyvena, o kuris gyvena, dirba. tik vieną iš jų – „Raudonieji Arlio vynuogynai“ – pardavė būdamas gyvas.

Vincentas van Gogas


ad