Download
microsoft windows vista n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Microsoft Windows Vista PowerPoint Presentation
Download Presentation
Microsoft Windows Vista

Microsoft Windows Vista

146 Views Download Presentation
Download Presentation

Microsoft Windows Vista

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Microsoft Windows Vista Autor: Justyna Wajda i Zuzia Didyk Rok 2007/2008

  2. Trochę o systemie… Windows Vista pozwala uzyskać nowy, wyraźniejszy widok wykonywanych zadań i szybko przełączać się między oknami lub zadaniami przy użyciu funkcji Przerzucanie okien 3W oraz miniatur wyświetlanych na żywo. Użytkownik może szybko i bez trudu wyszukać potrzebne informacje, korzystając z funkcji Wyszukiwanie błyskawiczne i ikon z podglądem na żywo, które pokazują podgląd zawartości plików. Po ich odnalezieniu można zaś znacznie podnieść wydajność pracy dzięki możliwości natychmiastowego dostępu do ważnych informacji przy użyciu Paska bocznego systemu Windows i gadżetów. Łatwe w użyciu i dostosowaniu miniaturowe aplikacje mogą zostać umieszczone na pulpicie, zapewniając szybki dostęp do poszukiwanych informacji.

  3. Co do tej pory wyszło:

  4. Wymagania… • Konfiguracja minimalna, na której można będzie korzystać wyłącznie z podstawowych funkcji systemu Windows Vista i podstawowego interfejsu użytkownika, według informacji producenta: • procesor 32- lub 64-bitowy o częstotliwości 800 MHz, • 512 MB pamięci operacyjnej, • karta graficzna SVGA (o rozdzielczości 800×600), • dysk twardy o pojemności 20 GB i 15 GB wolnego miejsca, • napęd CD-ROM.

  5. Konfiguracja minimalna dla systemu Premium: procesor 32- lub 64-bitowy o częstotliwości 1 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej, karta graficzna spełniająca wymagania Windows Aero i posiadająca 128 MB pamięci, dysk twardy o pojemności 40 GB i 15 GB wolnego miejsca, napęd DVD-ROM, karta dźwiękowa, dostęp do sieci Internet. .

  6. Od innej strony… • Niektóre z rozwiązań Visty były krytykowane czy wzbudziły kontrowersje. Niektórzy krytycy zarzucają skopiowanie wielu rozwiązań z Mac OS X. Krytykowane jest również napisanie wielu kluczowych elementów systemu w .NET . Sam menedżer okien Aero również okazał się problematyczny, ponieważ jego wymagania sprzętowe są o wiele większe od np. Beryla, który oferuje dużo więcej możliwości i efektów . W efekcie, w sytuacji, kiedy zażyczy sobie tego twórca mediów, Windows Vista wykrywając niezaufane elementy systemu, znacząco obniży jakość odtwarzania aby uniknąć przechwycenia mediów w wysokiej jakości. Właściwość ta budzi często kontrowersje, tak jak niemal wszystkie technologie DRM . Innym krytykowanym rozwiązaniem jest fakt, że DirectX 10 jest dostępne tylko w Windows Vista, ponieważ według oficjalnej pozycji Microsoftu "DirectX 10 oferuje funkcje, którym nie podoła środowisko Windows XP„.

  7. Pulpit z programem Windows Vista

  8. Niedługo… • Wielkimi krokami zbliża się wydanie kolejnej wersji beta pierwszego dodatku Service Pack do systemu Windows Vista. We wrześniu Windows umożliwił pobranie wybranym beta-testerom dodatku SP1 za pomocą Windows Update - aby usługa "zauważyła" dodatek, konieczne było dodanie specjalnego klucza rejestru. Jak nietrudno się domyślić, klucz ten bardzo szybko wyciekł na zewnątrz i dzięki temu praktycznie każdy mógł zainstalować SP1. Teraz Microsoft miał naprawić ten błąd, ale okazało się, że zamiast pobierać starą wersję, klucz po niewielkich modyfikacjach umożliwia pobranie nowej... • Nowa wersja SP1, która w ten sposób ujrzała światło dzienne to kompilacja oznaczona numerem 6001.17036 v652. Póki co nie zalecamy jednak jej instalacji, ponieważ trudno określić stan tej wersji i to, czy jej upublicznienie jest planowane, czy nie. Data wygaśnięcia systemu z taką wersją beta SP1 przypada na 30 czerwca 2008 roku. • W witrynie Microsoft Connect jeszcze nie pojawiło się oficjalne uaktualnienie, choć wśród testerów wrze już dyskusja na ten temat - niestety na razie bez komentarza ze strony Microsoftu. Wydania nowej wersji SP1 można jednak najprawdopodobniej spodziewać się w każdej chwili. Czy program beta zostanie otwarty właśnie w momencie wydania wersji Release Candidate? Tego na razie również nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę niedawne omyłkowe wypuszczenie wersji RC w witrynie MSDN, można tak podejrzewać.

  9. Koniec… Dziękujemy: Zuzia z Justyną.