hlavn d vod p echodu na zimn pneumatiky n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky PowerPoint Presentation
Download Presentation
Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 7

Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky - PowerPoint PPT Presentation


  • 4 Views
  • Uploaded on

Hlavním důvodem ke změně zimních pneumatik je vždy bezpečnost. Je velmi nebezpečné řídit auto s letními pneumatikami v zimních podmínkách. Letní pneumatika bude velmi ztuhlá, když teplota klesne pod bod mrazu. Většina zemí a států tak v zimě zakázala jízdu bez schválených zimních pneumatik. To má zajistit, aby to lidé brali vážně a měnili pneumatiky.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
hlavn d vod p echodu na zimn pneumatiky 1
Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky
  • Hlavním důvodem ke změně zimních pneumatik je vždy bezpečnost. Je velmi nebezpečné řídit auto s letními pneumatikami v zimních podmínkách. Letní pneumatika bude velmi ztuhlá, když teplota klesne pod bod mrazu. Většina zemí a států tak v zimě zakázala jízdu bez schválených zimních pneumatik. To má zajistit, aby to lidé brali vážně a měnili pneumatiky.
hlavn d vod p echodu na zimn pneumatiky 2
Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky
  • Gumová směs v letních pneumatikách je navržena tak, aby byla během letních teplot měkká, aby zajistila vynikající přilnavost a pocit při jízdě v letních podmínkách. Tato optimalizace pro letní podmínky je pro zimní podmínky velmi špatná, protože budou velmi ztuhlé, a proto nebudou schopny se přizpůsobit zimním povrchům. Zimní pneumatiky mají zcela odlišnou pryžovou směs, která je navržena tak, aby zůstala měkká a pružná, a to i při velmi nízkých teplotách, aby bylo zajištěno, že v těchto extrémních podmínkách budete mít přilnavost.
hlavn d vod p echodu na zimn pneumatiky 3
Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky
  • Pro zimní pneumatiky, které jsou navrženy pro optimální manipulaci s mokrou cestou, ledem a sněhem, je design dezénu odlišný. Drážky zimních pneumatik jsou navrženy tak, aby nedošlo k uvolnění kontaktu s vozovkou. Mají také schopnost zvýšit tření na sněhu, abyste měli lepší trakci. Návrh běhounu bude ovlivněn také tím, zda budete mít hrotové pneumatiky, protože ty budou mít kovové hroty integrované do běhounu. Tyto kovové hroty dokáží vytvořit vynikající trakci na ledě, abyste mohli snížit brzdnou dráhu, udržet trakci v zatáčkách a být schopni zrychlit.
hlavn d vod p echodu na zimn pneumatiky 4
Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky
  • Pneumatiky bez hrotů používají design dezénu a pryžovou směs, aby zajistily dobrou přilnavost. Na ledu používají lamely, které se chovají jako malé přísavky, které vytvářejí úchyt na kluzkém ledu. Na sněhu mají dezén a pryžové směsi dobrou trakci stejně jako pneumatiky s hroty. Takže hlavním důvodem pro výměnu pneumatik je bezpečnost. Máte spoustu možností, a proto si vyberte na základě toho, co je nejvhodnější pro povětrnostní podmínky, které se vyskytují ve vaší oblasti.
hlavn d vod p echodu na zimn pneumatiky 5
Hlavní Důvod Přechodu Na Zimní Pneumatiky
  • Další informace o hrotových pneumatikách najdete na stránce: www.nokiantyres.cz