slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D. PowerPoint Presentation
Download Presentation
Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D.

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 5

Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D. - PowerPoint PPT Presentation


  • 136 Views
  • Uploaded on

Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D. VUT-FSI Ústav konstruování, tel. 54114 3232, fany00@centrum.cz.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D.


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Presentation Transcript
    1. Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D. VUT-FSI Ústav konstruování, tel. 54114 3232, fany00@centrum.cz Smyslem projektu bylo pořizování vstupů do systémů virtual prototyping. Většina experimentů byla zaměřena na bantamový typ pneumatiky. Tento typ pneumatiky se používá u zemědělské techniky, přívěsů nebo letadel. Podobné konstrukce se rovněž využívají u malých motocyklů. V rámci tohoto projektu byl navržen a vyroben tester k měření dynamické radiální tuhosti pneumatiky. Kolo pevně uchycené v rámu testeru je stlačované plošinou s možností aplikace různorodých materiálů a tím tak simulovat různé povrchy vozovky. Síla zatěžující pneumatiku je monitorovaná siloměrem umístněným mezi rámem testeru a vidlicí kola. nahuštění pneumatiky 0.5 atm siloměr Se zvyšující se rychlostí stlačování pneumatika tzv. tvrdne. V porovnání se staticky změřenou charakteristikou má dynamicky naměřená charakteristika hysterezní charakter. Vliv na dynamickou tuhost pneumatiky má tlak v pneumatice. nahuštění pneumatiky 3 atm dynamické stlačování pneumatiky Tlak v pneumatice ovlivňuje výslednou charakteristiku, především její hysterezní charakter se s vyšším tlakem zvyšuje. Třecí plocha bantamové pneumatiky se značně liší od předpokládaného elipsovitého tvaru. Tento projekt vznikl za podpory grantu BD 1363031.

    2. Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D. VUT-FSI Ústav konstruování, tel. 54114 3232, fany00@centrum.cz Smyslem projektu bylo pořizování vstupů do systémů virtual prototyping. Většina experimentů byla zaměřena na bantamový typ pneumatiky. Tento typ pneumatiky se používá u zemědělské techniky, přívěsů nebo letadel. Podobné konstrukce se rovněž využívají u malých motocyklů. V rámci tohoto projektu byl navržen a vyroben tester k měření dynamické radiální tuhosti pneumatiky. Kolo pevně uchycené v rámu testeru je stlačované plošinou s možností aplikace různorodých materiálů a tím tak simulovat různé povrchy vozovky. Síla zatěžující pneumatiku je monitorovaná siloměrem umístněným mezi rámem testeru a vidlicí kola. nahuštění pneumatiky 0.5 atm siloměr Se zvyšující se rychlostí stlačování pneumatika tzv. tvrdne. V porovnání se staticky změřenou charakteristikou má dynamicky naměřená charakteristika hysterezní charakter. Vliv na dynamickou tuhost pneumatiky má tlak v pneumatice. nahuštění pneumatiky 3 atm dynamické stlačování pneumatiky Tlak v pneumatice ovlivňuje výslednou charakteristiku, především její hysterezní charakter se s vyšším tlakem zvyšuje. Třecí plocha bantamové pneumatiky se značně liší od předpokládaného elipsovitého tvaru. Tento projekt vznikl za podpory grantu BD 1363031.

    3. nahuštění pneumatiky 0.5 atm siloměr nahuštění pneumatiky 3 atm dynamické stlačování pneumatiky Dynamická tuhost pneumatiky Ing. František Pražák Ph.D. VUT-FSI Ústav konstruování, tel. 54114 3232, fany00@centrum.cz Popis problematiky Smyslem projektu bylo pořizování vstupů do systémů virtual prototyping. Většina experimentů byla zaměřena na bantamový typ pneumatiky. Tento typ pneumatiky se používá u zemědělské techniky, přívěsů nebo letadel. Podobné konstrukce se rovněž využívají u malých motocyklů. Popis problematiky: Při porovnání dat závěsu kola automobilu získaných z matematického modelování a experimentálních testů se ukázali jisté neshody. Po analýze dat jsme usoudil, že problémovým prvkem je nedostatečné popsání chování pneumatiky. Smyslem projektu bylo pořizování vstupů do systémů virtual prototyping. Většina experimentů byla zaměřena na bantamový typ pneumatiky. Tento typ pneumatiky se používá u zemědělské techniky, přívěsů nebo letadel. Podobné konstrukce se rovněž využívají u malých motocyklů. Cíl projektu Popis řešení V rámci tohoto projektu byl navržen a vyroben tester k měření dynamické radiální tuhosti pneumatiky. Kolo pevně uchycené v rámu testeru je stlačované plošinou s možností aplikace různorodých materiálů a tím tak simulovat různé povrchy vozovky. Síla zatěžující pneumatiku je monitorovaná siloměrem umístněným mezi rámem testeru a vidlicí kola. Způsob vlastního řešení V rámci tohoto projektu byl navržen a vyroben tester k měření dynamické radiální tuhosti pneumatiky. Kolo pevně uchycené v rámu testeru je stlačované plošinou s možností aplikace různorodých materiálů a tím tak simulovat různé povrchy vozovky. Síla zatěžující pneumatiku je monitorovaná siloměrem umístněným mezi rámem testeru a vidlicí kola. Zjištěné poznatky, naměřené vlastnosti Se zvyšující se rychlostí stlačování pneumatika tzv. tvrdne. V porovnání se staticky změřenou charakteristikou má dynamicky naměřená charakteristika hysterezní charakter. Vliv na dynamickou tuhost pneumatiky má tlak v pneumatice. Tlak v pneumatice ovlivňuje výslednou charakteristiku, především její hysterezní charakter se s vyšším tlakem zvyšuje. Třecí plocha bantamové pneumatiky se značně liší od předpokládaného elipsovitého tvaru. Tlak v pneumatice ovlivňuje výslednou charakteristiku, především její hysterezní charakter se s vyšším tlakem zvyšuje. Závěr Třecí plocha bantamové pneumatiky se značně liší od předpokládaného elipsovitého tvaru. Závěr Se zvyšující se rychlostí stlačování pneumatika tzv. tvrdne. V porovnání se staticky změřenou charakteristikou má dynamicky naměřená charakteristika hysterezní charakter. Vliv na dynamickou tuhost pneumatiky má tlak v pneumatice. Tento projekt vznikl za podpory grantu BD 1363031.