Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNO Ś CI BOŻYJ 3 PowerPoint Presentation
Download Presentation
JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNO Ś CI BOŻYJ 3

JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNO Ś CI BOŻYJ 3

150 Views Download Presentation
Download Presentation

JAPONIA- 日本 SIOSTRY OPATRZNO Ś CI BOŻYJ 3

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. JAPONIA-日本 SIOSTRYOPATRZNOŚCI BOŻYJ 3

  2. POCZĄTKI CHRZEŚCIJAŃSTWA W JAPONII Początki ewangelizacji datują się od czasów św. Franciszka Ksawerego 15 sierpnia 1549 roku. Nastąpił jednak okres 300-letniej izolacji państwa od wszelkich wpływów z zewnątrz.

  3. MAME MAKI- czyli rzucanie fasoli. Wieczorem dzieci razem z domownikami zakładają zrobione wcześniej maski a potem rzucają małą, parowaną fasolą. Maski to symbol zła, które trzeba wyrzucić z domu i serca. Fasola ma przypominać o oczyszczeniu serca ze złych czynów, myśli i pragnień.

  4. SOBOTNIA SZKOŁA-土曜学校 Cieszy nas to, że jest sporo takich dzieci, które mimo iż skończyło przedszkole, przychodzą nadal na lekcje religii. Prosimy o modlitwę, aby w ich sercu obudziło się pragnienie poznania i umiłowanie Boga.

  5. BUDDYZM-仏教 Buddyzm dotarł do Japonii w połowie 6 wieku i dostosował się do szyntoizmu, asymilując bóstwa japońskie. Życie duchowe, literatura, sztuka, zwyczaje japońskie są tak przesiągnięte buddyzmem, że nie można ich zrozumieć bez niego.

  6. NOWY ROK-正月 Kadamatsu symbol zdrowia i siły rodziny. Sosna oznacza moc, a bambus lekkość i piękno, życie długie, zdrowie i szczęście. Do stolu podaje się potrawy z tłuczonego parzonego ryżu w zupie z jarzyn lub przypiekanego na gorącym ogniu z cukrem albo z sosem z grochu.

  7. SZYNTOIZM Szyntoizm (droga bogów) istniał jako religia narodowa, aż do końca drugiej wojny światowej. Religią tubylczą Japonii jest kult natury, antropololatria, idolatria, i fetyszyzm, ubóstwienie rzeczy i osob.

  8. TRZĘSIENIA ZIEMIー地震 To co przeżywa naród japoński po trzęsieniu ziemi i tsunami jest trudne do wyrażenia w słowach. Japonia serdecznie dziękuje, wszystkim Polakom za wyrazy solidarności i wsparcia po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca 2011 roku.

  9. NOWY ROK SZKOLNY-入園式 Rok szkolny w Japonii rozpoczyna się w kwietniu. To miesiąc, kiedy przepięknie kwitnie wiśnia. W dzień rozpoczęcia roku szkolnego mamy ubierają tradycyjny strój japoński – kimono i razem z dzieckiem idą do szkoły.

  10. PARKI W JAPONII-お庭 Japończycy kochają przyrodę, widać to szczególnie w okolicznych parkach, które są atrakcyjne o każdej porze roku. Ukształtowanie i rożnorodność terenu z mostkami, górkami, jeziorami i strumieniami tworzą niezapomnianą atmosferę dawnej Japonii.