evropsk nej n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Evropská nej… PowerPoint Presentation
Download Presentation
Evropská nej…

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

Evropská nej… - PowerPoint PPT Presentation


  • 166 Views
  • Uploaded on

Evropská nej…. Největší město Evropy. Moskva (Rusko) 10 400 000 obyv. Moskva je hlavním městem Ruska s celkem asi 10 504 718 obyvateli (2008), žijícími na ploše o rozloze 1 085 km². Největší jezero Evropy. Ladožské jezero (Rusko) 18135km2.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Evropská nej…' - bradley-sheppard


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
nejv t m sto evropy
Největší město Evropy

Moskva (Rusko) 10 400 000 obyv.

Moskva je hlavním městem Ruska s celkem asi 10 504 718 obyvateli (2008), žijícími na ploše o rozloze 1 085 km².

nejv t jezero evropy
Největší jezero Evropy

Ladožské jezero (Rusko) 18135km2

Ladožské jezero je jezero na severozápadě evropské části Ruska. Rozkládá se v Karelské republice a v Leningradské oblasti.

nejv t ostrov evropy
Největší ostrov Evropy

Velká Británie (Britské souostroví, Velká Británie) 216325km2

Velká Británie největší ostrov ze souostroví Britských ostrovů na severozápadě Evropy.

nejvy hora
Nejvyšší hora

Mont Blanc (Francie) 4807m

Mont Blanc (italsky Monte Bianco, v překladu bílá hora) je nejvyšší hora Alp a států EU, vypínající se v Montblanckém masivu na francouzsko-italském pomezí do výšky 4 810 m n. m.

nejdel evropsk eka
Nejdelší evropská řeka

Volha 3531 km

Volha je řeka ve východní části evropského Ruska. S délkou 3534 km to je nejdelší a nejvodnatější řeka Evropy. Na Volze bylo vybudováno několik velkých přehrad a plavební kanály ji spojují s Baltským, Bílým, Azovským i Černým mořem. Před stavbou přehrad činila její délka 3690 km.

nejdel jeskyn
Nejdelší jeskyně

Hollöch (Švýcarsko, 78km)

Jeskyně Hölloch se nachází ve Švýcarsku v údolí řeky Muotha. Délka známých prostor v jeskyni je přes 194 km známých chodeb, hloubka jeskyně dosahuje skoro 950 m. V minulosti byla jeskyně považována za nejdelší jeskyni světa, než byla předstižena Mamutí jeskyní.

nejv t poloostrov
Největší poloostrov

Skandinávský poloostrov (760000km2)

Skandinávský poloostrov je poloostrov položený v severozápadní části Evropy. Na severu vychází z Ruska a Finska a na jihu je velmi blízko od Dánska. Na Skandinávském poloostrově se nachází Norsko a Švédsko, jež rozděluje dlouhý pás hor. Je to největší poloostrov v Evropě.

nejni bod
Nejnižší bod

Kaspická nížina (-28 m.n.m)

rusky Prikaspijskaja nizmennosť – rozlehlá plochá nížina při severním břehu Kaspického moře na území Ruska a Kazachstánu. Výšky –26 až +100 m n. m. Převažují pouště a polopouště, slaná jezera a močály; široká a mělká údolí Volhy a Uralu. Podnebí mírně kontinentální, suché. Ložiska ropy, zemního plynu a soli.

nejv t m sto
Největší město

Londýn 7 355 400 obyvatel, rozloha:1577 km²

je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Produkuje 20 % HDP Spojeného království a londýnská City je jedno z největších světových obchodních center . Londýn je společně s městy New York a Tokio jedním z nejdůležitějších měst na světě . Pojem Londýn se používá pro území vymezené jako jeden z anglických regionů – Velký Londýn.

konec
Konec
  • Vytvořil Petr Smítka