Szkoły, biblioteki oraz muzeum dwadzieścia lat temu a dziś...
Download
1 / 16

Szkoły, biblioteki oraz muzeum dwadzieścia lat temu a dziś... - PowerPoint PPT Presentation


  • 112 Views
  • Uploaded on

Szkoły, biblioteki oraz muzeum dwadzieścia lat temu a dziś... Zmiany tych obiektów w Gminie Nakło nad Notecią. Wywiady z osobą, która wypowiada się na temat zmian w gminie Nakło, w ciągu 20 lat:.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Szkoły, biblioteki oraz muzeum dwadzieścia lat temu a dziś...' - biana


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Szkoły, biblioteki oraz muzeum dwadzieścia lat temu a dziś...

Zmiany tych obiektów w Gminie Nakło nad Notecią.1.Czy chodziła pani/pan do podstawówki, gimnazjum lub liceum w Nakle nad Notecią ?-Tak, do podstawówki 2.Jeżeli tak to do której ?-Do Szkoły Podstawowej nr2.3.Co według pani/pana zmieniło się na lepsze w szkołach do których pani/pan uczęszczał/a ?-Brak przemocy nauczycieli wobec uczniów, jest więcej kółek zainteresowań4.Co według pani/pana zmieniło się na gorsze w szkołach pani/pan uczęszczał/a ?-Dzieci są bezczelne wobec nauczycieli ,zbyt frywolny ubiór w szkołach, zastraszanie rówieśników.5.Jak pani/pan myśli, która szkoła miała najwyższy poziom nauczania 20 lat temu ?-Moim zdaniem liceum ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego.6.Jak pani/pan sądzi jaka szkoła ma teraz najwyższy poziom nauczania ?-Nie za bardzo orientuje się, ale myślę, że cały czas ta sama.7.Czy teraz jest większy wybór profilów, w liceum do którego pan/pani uczęszczał/a ? -Ja nie uczęszczałam do liceum tylko do technikum w Bydgoszczy, ale z pewnością było mniej kierunków w liceach niż jest teraz. 8.Jak wizualnie zmieniły się szkoły do których pani/pan uczęszczał/a ?-Odkąd skończyłam swoją szkołę nigdy w niej nie byłam i nie wiem, jakie zmiany tam nastąpiły.9.Czy poprawiło się wyposażenie szkół ?-Tak poprawiło się, chociażby powstały sale komputerowe, stan sal gimnastycznych się poprawił.10.Jak pani/pan sądzi czy podział na podst. i gimnazjum jest lepszy niż podział na 8 klas ?-Nie, ponieważ są przez to dodatkowe stresy przez zmianę klasy, nauczycieli, kolegów, zmiany miejsca, niepotrzebne egzaminy, powtarzanie tego samego materiału.


11.Czy w czasie pana/pani nauki noszono na przykład Mundurki szkolne lub fartuszki ?-Tak noszono fartuszki w szkole podstawowej.12.Czy sądzi pan/pani czy uczniowie powinni nosić mundurki ?-Tak, ponieważ wtedy nie było by rewii mody w szkołach. 13.Czy w pani/pan okolicy były szkoły z podziałem na męskie i żeńskie? -Nie, nie było takich szkół.14.Czy pan/pani sądzi, że ten podział był dobry ?-Oczywiście, że nie ponieważ powinniśmy się uzupełniać, integrować w otoczeniu odmiennej płci.15.Czy wizualnie po 20 latach zmieniło się Muzeum Ziemi Krajeńskie ?-Nie pamiętam muzeum sprzed 20 lat, ponieważ nigdy tam nie chodziłam. 16.Kiedy ostatnio pan/pani była na wystawie w naszym muzeum?-W grudniu na wystawie p.t. ,,Inwazja aniołów".17.Czy jest pan/pani użytkownikiem biblioteki w Nakle ?-Tak, jestem.18.Czy jest pan/pani zadowolona ze swojej biblioteki ?-Bardzo.19.Czy księgozbiór spełnia pani/pana oczekiwania ?-Tak, ponieważ znajduje tam pozycje które mnie interesują oraz jest dużo nowości.20.Czy odpowiadają panu/pani godziny otwarcia ?-Tak, zawsze potrafię się dostosować do godzin otwarcia.21.Jak pan/pani ocenia obsługę w bibliotece ?-Jest bardzo miła i kompetentna.22.Czy może pan/pani korzysta z bibliotek wirtualnych ?-Nie.


23.Jak zmieniły się wizualnie w przeciągu 20 lat nasze biblioteki ?-Niewiele się zmieniło, nawet ułożenie książek według tematyki jest takie samo jak sprzed 20 lat, ewentualnie dochodzą nowości.24.Jak pani/pan ocenia 20 lat w gminie Nakło pod względem rozwoju edukacji i kultury ?-Rozszerzyły się profile w szkołach, mamy program integracji narodowej w szkołach przez co poznajemy kulturę innych krajów również ludzi którzy tam mieszkają. 25.Jaki udział i czy jest on wystarczający mają gminy w funkcjonowaniu szkół ?-Gmina daje dotacje na rozwój kultury w szkołach, ale są one niewystarczające.Wywiad z Panią Małgorzatą GrzybekSzko a podstawowa nr 1 w nakle nad noteci

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nakle nad Notecią biblioteki ?

Obecnie nie ma tam już szkoły, lecz znajduje się tam siedziba Powiatu nakielskiego.


Wygl d szko y 20lat temu
Wygląd szkoły 20lat temu. biblioteki ?

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią

Obecny wygląd szkoły


Jeszcze dwadzie cia lat temu szko a ta by a szko podstawow o mioklasow
Jeszcze dwadzieścia lat temu szkoła ta była szkołą podstawową ośmioklasową.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Konstytucji 3 Maja oraz Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią

Dziś jest to budynek, w którym mieści się podstawówka i gimnazjum.


Dawny wygl d szko y
Dawny wygląd szkoły. podstawową ośmioklasową.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Krajowej oraz  Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią

Szkoła dziś, widok od strony gimnazjum.


Dawne lo
Dawne LO. podstawową ośmioklasową.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Liceum dziś.


Wygl d szko y sprzed dwudziestu lat
Wygląd szkoły sprzed dwudziestu lat. podstawową ośmioklasową.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

Szkoła dziś.


Dawny wygl d szko y1
Dawny wygląd szkoły. podstawową ośmioklasową.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowejim. kmdr. B. Romanowskiego

Obecny jej wygląd.


Najwa niejsza biblioteka powsta a w nakle w ci gu dwudziestu lat
Najważniejsza biblioteka powstała w Nakle, w ciągu dwudziestu lat:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią.

Dzieci nie przychodzą do biblioteki jedynie wypożyczać książki, mają też możliwość korzystania z komputerów.

Tak wygląda czytelnia w tej bibliotece.


Muzeum ziemi kraje skiej w nakle nad noteci
Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. dwudziestu lat:

Dawny wygląd muzeum.

Dziś muzeum jest odnowione wewnątrz i odmalowane zewnątrz.


Osoby realizuj ce projekt

Osoby realizujące projekt: dwudziestu lat:

-Justyna Jabłońska- Katarzyna Kwiatkowska-Roksana Grzybek-Agnieszka Niedźwiecka Gimnazjum nr 4 w Nakle nad NoteciąOpiekun: Beata Taczyńska- Milczarek


ad