Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
ZŠ a MŠ Olšovec, přísp . org . Autor : Zuzana Klumparová PowerPoint Presentation
Download Presentation
ZŠ a MŠ Olšovec, přísp . org . Autor : Zuzana Klumparová

ZŠ a MŠ Olšovec, přísp . org . Autor : Zuzana Klumparová

126 Views Download Presentation
Download Presentation

ZŠ a MŠ Olšovec, přísp . org . Autor : Zuzana Klumparová

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. ZŠ a MŠ Olšovec, přísp. org. Autor : Zuzana Klumparová ZKOUŠÍM, BÁDÁM, VYRÁBÍM ROSTLINY VY_32_INOVACE_15

  2. Ahoj kluci a holky. Jmenuji se Amálka a dnes si povíme něco o rostlinách a jejich členění. Hodně zdaru, právě začínáme !!!

  3. ROSTLINY: 3) okrasné rostliny (zahradní a pokojové) Všechny rostliny rostly volně v přírodě. Člověk začal některé z nich šlechtit a pěstovat pro okrasu. Těmto rostlinám říkáme okrasné. Okrasné rostliny pěstujeme na zahradě – zahradní rostliny, nebo doma – pokojové rostliny.

  4. ZAHRADNÍ ROSTLINY růže tulipán narcis

  5. POKOJOVÉ ROSTLINY dracena vánoční kaktus africká fialka

  6. Znáš nějaké zahradní rostliny? Napiš je do tabulky.

  7. Obr. tulipán: [cit. 2011-08-17]. Dostupný pod licencí CreativeCommons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tulip%C3%A1n_28.jpg Obr. narcis: [cit. 2011-08-17]. Dostupný pod licencí CreativeCommons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Narcis.jpg Obr. růže: [cit. 2011-08-17]. Dostupný pod licencí CreativeCommons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:R%C5%AF%C5%BEe.jpg Obr. vánoční kaktus: [cit. 2011-08-17]. Dostupný pod licencí CreativeCommons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:V%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD_kaktus.jpeg Obr. dracena: [cit. 2011-08-17]. Dostupný pod licencí CreativeCommons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pol_dracena_sanderiana.jpg Obr. africká fialka: [cit. 2011-08-17]. Dostupný pod licencí CreativeCommons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2007-04-20Saintpaulia_ionantha04.jpg

  8. Číslo sady: 3Číslo DUM v sadě: 15Téma sady: Zkouším, bádám, vyrábímNázev DUM: Rostliny Autorka: Klumparová Zuzana Vytvořeno: srpen 2011DUM slouží žákům k seznámení se se skupinou rostlinné říše a jejím členěním. Žáci se seznámí se skupinou okrasných rostlin a rozdělí je na zahradní a pokojové.

  9. Popis prezentace: Kliknutím myší na obláček se objeví text (list č. 2, 3) Kliknutím myší na obrázek se objeví název rostliny (list č. 4, 5) K listu č. 6 je třeba použít interaktivní tabuli. Kliknutím myší na šipku v pravém dolním rohu se vrátíte zpět