Download
influencer marketing nedir n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
influencer uygulamaları PowerPoint Presentation
Download Presentation
influencer uygulamaları

influencer uygulamaları

2 Views Download Presentation
Download Presentation

influencer uygulamaları

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Influencer Marketing Nedir? Influencer Marketing'de Gerçeklerle Yüzleşmeye Hazır Mısınız ? Influencer marketing nedir sorusunun yanıtı gerçekte çok basit. Dilimize çarpıcı pazarlama olarak çevrilebilir. Teknik anlamda influencer marketing, Instagram, Youtube gibi büyük kitlelere ulaşmış sosyal medya araçları üstünde natural pazarlama stratejisi meydana getirmektır. ​ Influencer’lar değişik şekilde isimlendirilebilir. Bunlara numune olarak blogger, Youtuber, traveller, fenomen ve Youtube vlogger gibi şeklinde tanımlarla kendilerini ifade etmektedirler. Kendi yetenekleri kapsamında sadık bir takipçi kitlesi yaratan influencerlar, bu kitle üstünde ikna becerisi sahiptir. Kitle üstünde itimat oluştururlar. Bir nevi kitlelerin yeni dijital dostu olarak nitelendirilebilir. Influencerlar gönderi başına ücret almakta ve bu ücret ölçütü onların sahip oldukları beğeni ve takipçi sayılarıyla doğru oranlılı olarak artış göstermektedir. Influencerlar gelirlerini artırabilmek amacıyla kimi vakit natural olmayan yollardan takipçi ve beğeni satın alma yolunu tercih edebilirler. Mevcut yapının saydamlığının olmaması onları bu yönde teşvik etmektedir. Aynı sürete düzmece hesaplar instagram üstünde varlıklarını sürdürebilmek ve kitleyi inandırabilmek amacıyla influencer hesaplarını takip etmektedir. Mevcut sistem üstünde % 15'e kadar düzmece takipçi kabul edilebilir konumdadır. ​ Ancak oluşturulan analizlerde büyük markaların tercih ettiği influencerların kimi vakit yalnızca % 6'ları bulan gerçek takipçi civarlarına sahip influencelara ödeme yaptığını biliyor muydunuz ? Sahte Hesaplar Influencer Marketing Kampanyanızı Nasıl Etkiler ? Sahte erişimlerle kuvvetli gösterilen hesaplarla oluşturulan kampanyalar ilk olarak markanızın itimat endeksini düşürecektir. Bu hesaplarla oluşturulan kampanyalar filtrelerden ve seçicilikten uzaktır. Bu amaçla eriştiğiniz kitle amacıyladeki muhasli alıcı üstünde dahi itimat kayıbı hayata olsılığı vardır. 500K 'lık kitle amacıyla ödeme ardından yalnızca 50K 'lık bir kitleye ulaşabilmek muhasli sonuçlardır. Bu erişim sosyal medya sağlayıcısı doğrulusunda tekrar de 500K olarak gösterilecektir. Instagram ve başka sosyal medya araçları şimdilik dahili düzmece hesaplarını temizleyemişlerdir. Instagram yalnızca son güncellemesinde 10 Milyon @instagram hesabı takipcisini kaybetmiştir. Bu da bizlere influencerlarda olabilecek düzmece hesap adedi ile ilgili bilgi vermektedir.

  2. Influencer Marketing Kampanyanızı Nasıl Sağlam Temellere Oturtabilirsiniz ? Fraud-Detection analizi yapılmamış kitlelerle kampanya başlatmanız markanıza değer kazandırmaz. Sadece gönderi iletişim ölçümü, markanızın gerçek kitleye ulaştığını ifade etmez. ​ Etkileşimler 3.part yazılımlarla yükseltilebilir. Sadece influencer doğrulusunda sağlanan data üstünden değil, teknolojile ve gerçek-vakitlı verilerle sosyal medyayı şeffaflaştırıyoruz. influencer-marketing-gercekler influencer-marketing-düzmece-hesap influencer-marketing-micro-influencer Influencer Marketing'in Markanıza Katkısı Influencer Marketing'in Gücü Nereden Geliyor ? Dijital dünyanın yeni düşünce önderleri influencer’lar da aynı markanızın amaç kitlesinin davranışlarını değiştirme ve düşüncelerini tekrardan oluşturulandırma yetisine sahiptir. Influencer marketing stratejisinde dijital dünyanın yeni düşünce önderlerinin gücünden faydalanılarak, markanızın amaç kitlesinin istenilen tüketim davranışlarını gerçekleştirmesi sağlanabilir. ​ Güven ve samimiyet üstüne kurulmuş bu ilişki, bilhassa sosyal medya üstünde süre yaşamış Z kuşağı amacıyla, geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha kalıcı ve satışa merkezli tesirli yaratacaktır. ​ Influncer marketing gücünü 3 asli kaynaktan alır: ​ Bunlardan ilki sosyal erişimdir. Günlük hayatınıza dost çevrenizden biriymiş gibi dahil olurlar. Sizler gibi sosyal medya araçları yardımıyla ile milyonlarca bireye erişebilirler. ​ İkinci faktör faktör, orijinal içerik yapımcıları olmalarıdır. Influencer'lar, tesir yaratan, yaratıcı ve pazarlama merkezli orijinal içerik yapımcıları olmak zorundadır. ​​ Son ve en mühim faktör ise tüketici itimati edinmiş olmalarıdır. Daha evvelce bahsetmiş olduğumuz gibi influencer'lar yaşamımızda dijital dost olarak yer alır. Onların kullandığı mamüller kullanıcı gözünde filtrelenmiş ve kaliteli olarak sınıflandırılabilecek şekilde tesir etmektedir. Influencer'lar bu amaçla bir fikri ya da ürünü geleneksel yöntemlere göre daha süratli benimsetebilir.

  3. ​​ Influencer Marketing'de Dikkat Edilmesi Gerekenler Influencer Marketing kampanyasında başarıyı yakalamak amacıyla ilgi edilmesi gereken asli hususlar var. İlk evvelceliğimiz tanıtım yapılacak influencer seçimidir. İkinci mihenk taşı, oluşturulacak içeriğin kalitesidir. Oluşturulacak içerik geleneksel yöntemlerden uzak olmalı ve kitlenin ilgisini çekebilmesi amacıyla özenle hazırlanmalıdır. Burada büyük firmalar numune alınabilir. Dehemmiyetsel olarak hazırlanmış ses getiren reklam stratejileri sizler amacıyla iyi birer rehber olabilir. Son asli faktör ise, tercih edilecek sosyal medya platformudur. Bütün bu üç taş birbiriyle natural bağlı olarak oluşturulmalıdır. Sadece bir influencer'ın kitleye erişiminin kuvvetli olması, bu kampanyada size başarıyı getirmez. Doğru reklam içeriği ve doğru mecra seçimi pazarlanacak ürün yönünden kritik bir ehemmiyet arz etmektedir. ​ Doğru Influencer Markteting Stratejisini Nasıl Belirleriz ? Türkiye'nin Influencer Marketing Ajansı Influencer MAN ekibi doğrulusunda amaç kitlenize erişebileceğiniz tesirli pazarlama kampanyası doğrulanmış ve brief evveli analiz edilmiş influencer'lar beraber tarafınıza sunulmaktadır. Kampanya stratejisi ve maksimum iletişim elde edebilmek amacıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz. influencer-marketing-instagram-influence influencer-marketing-turkiye-influencerm influencer-marketing-şirketleri Influencer Marketing Ne Değildir ? Bu güç gerçek mi ? Influencer’lar, kendi markalarını meydana getirmek ve izleyicilerini ilerletmek amacıyla vakit harcayan insanlardır; natural hamile kıyafetleri tesettür olarak itibarlarını ve onlara itimaten insanları koruyacaklar. Sabırlı olan ve her seferinde bir organik takipçisi olan sosyal medyada başarılı olmaya yoğunlaşan influencer’lar başarılı olmaktadır. Sosyal Medya ve İçerik Pazarlama yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım gerektirir. Sektörünüzdeki otoritenizi, itimatilirliğinizi ve düşünce liderliğinizi viral bir şekilde gösterebilirsiniz. Bu, sunduğunuz rastgele bir şeyle eşanlamlı duruma gelmekle ilgili, tıpkı insanların kağıt mendil yerine selpak istediklerini söylemeleri gibi. Sosyal Medya Pazarlama, sadık ve tesirn takipçileri elde etmek amacıyla yavaş bir oyundur. Influencer marketing, takipçilerinin

  4. kalplerine ve zihinlerine girmek amacıyla en tesirli yoldur Tüketicilerin% 92'si , ağızdan ağza tavsiyeye başka reklam çeşitlerine göre daha çok itimatdiklerini söylüyor. Ve milenyum kuşağa gelince, % 40'ı en sevdikleri YouTube kişiliğinin “onları dostlarından daha iyi anladığını” söylüyor . Bu, ağızdan ağıza bilgi verisini ücretli televizyon, dergi ve gazete reklamlarına göre evvelcelik sırasına koymamızın genel bir değişiminin parçası ve bu gayri resmi marka elçilerinin gücünü göz ardı etmek zor. Influencer marketing, şirketlere sosyal kanıtların gücünden yararlanma fırsatı verirken, büyük bir takipçi kitlesi sahip olan markalara itimatiyor. Neden InfluencerMAN ile çalışmalıyız ? Bütün kampanyalar veri merkezli ve teknoloji altyapısı üstünden hazırlanmaktadır. Geleneksel analiz yöntemleri yerine suni zeka tabanlı fraud analize sahip dahili influencer analiz yazılımı üstünden teklifler hazırlanmakta. Marka ve kampanya ahengi denetim edilerek en ideal influencerlar ile iletişime geçilerek, süratli ve tesirn bir brief raporu oluşturulmaktadır. Nasıl Influencer Marketing Teklifi Alabilrim ? Türkiye'nin Influencer Marketing Ajansı Influencer MAN, markanıza ideal öneriyi en süratli şekilde tarafınıza ulaştırıp elastik ve anlık kampanyalar başlatabilirsiniz.