slide1 l.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Fizik Tedavi de Yeni Bir Devir Başlıyor… PowerPoint Presentation
Download Presentation
Fizik Tedavi de Yeni Bir Devir Başlıyor…

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 20

Fizik Tedavi de Yeni Bir Devir Başlıyor… - PowerPoint PPT Presentation


 • 811 Views
 • Uploaded on

Fizik Tedavi de Yeni Bir Devir Başlıyor…. Tek seans kadar hızlı Masaj kadar risksiz…. Bir çok endikasyon , tek bir tedavi. GT Stimulator nedir ?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Fizik Tedavi de Yeni Bir Devir Başlıyor…' - audra


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Fizik Tedavi de

Yeni Bir Devir Başlıyor…

Tek seans kadar hızlı

Masaj kadar risksiz…

Bir çok endikasyon, tek bir tedavi

gt stimulator nedir
GT Stimulator nedir ?
 • Basit bir ağrıdan, bel – boyun fıtıklarına, osteoartirid vb. Romatizmal hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan özel bir cihaz ve yöntem (software) sistemidir.
 • Tıpta başta fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR) A.B.D olmak üzere romatizmal hastalıklarla ve ağrı ile uğraşan tüm branşlarca kullanılabilir.
 • Gelişmiş bir mekano-terapi cihaz ve yöntemidir.
 • GT Stimulator tamamen non-invasive (deri altına girmeden) bir cihazdır. Ciddi bir kontraindikasyonu yoktur.
terapatik ama
Terapatik Amaç ?
 • Tüm konservatif tedavilerde olduğu gibi romatizmal hastalıklarda görülen klinik semptomları kaldırmak ve hastayı eğiterek sonuçların kalıcı olmasını sağlamaktır.
 • Hedef,
 • Akut ve/veya kronik süreçte,
 • Ağrı, hareket kısıtlaması, his ve güç kaybı gibi klinik semptomları,
 • Bunlara neden olduğu bilinen yumuşak dokularda oluşan Ağrı- Spazm- Ağrı (ASA) dejeneratif kısırdöngüsünü milimetrik bularak, şiddetini ölçerek ve anında, kalıcı olarak kaldırmak ve bunu raporlayarak teşhis ve tedavi etmektir.
 • Bu amaca ulaşırken,
 • Kalıcı hiçbir yan etki bırakmamak, her koşulda, en hafifinden en ağırına tüm vakalara uygulanabilmek,
 • 1-3 saat süren tek bir seans kadar hızlı, kalıcı ve ekonomik olmaktır..
neden g stimulator
Neden G Stimulator ?

Tek seans kadar hızlı, masaj kadar risksiz…

 • Pek çok indikasyona tek, hızlı, etkin, risksiz ve düşük maliyetli teşhis ve tedavi ;
 • Hızlı, etkin yeni bir tedavi cihazı ve yöntemle artan başarı farkı ile , daha geniş bir hasta kitlesine, fiziki kapasiteyi artırmadan(aynı m2 de) ulaşım imkanı.
 • Geniş bir hastalık yelpazesinde, her yaş grubunda, hastanın süren diğer tedavilerine minimum etki ile, risksiz çalışma olanağı.
 • Etkin raporlama ve hasta kayıtlama desteği.
 • GTOS (GT Tedavi Ortaklığı Sistemi) franchise sistemi ile minimum kuruluş maliyeti, gider, tanıtım, hasta yönlendirme avantajları;

Hasta için

Hekim için

 • Uzun teşhis ve tedavi için aylarca sağlık merkezine gitmeden , hastanede yatmadan hızlı ve ekonomik bir çözüm.
 • Anestezi gerektirmeden, ilaç, iğne, ışın vb. kullanılmadan yapılan tamamen Non-invasive (deri altına girmeden) bir tedavidir. Bu nedenle ciddi, kalıcı bir kontraindikasyonu olmadığı için masaj dan bile risksiz bir tedavidir.
 • Geçici bir ağrı kesme değildir, kalıcı sonuçlar alır. Yaşam kalitesini artırır.
nelere g stimulator
Nelere G Stimulator ?

Birçok endikasyon, tek tedavi

Ağrı, hareket kısıtlaması, his ve güç kaybı gibi klinik semptomların görüldüğü tüm romatizmal hastalıkların teşhis ve tedavisinde etkin olarak kullanılır.

 • Bel ve boyun ağrıları- Disk herniler;
 • Osteoartrozlar;
 • Miyofasyal Ağrı Sendromları;
 • Fibromiyalji Sendromları;
 • Sportif sakatlanmalar, menisküs, tenisçi dirseği, tendinitler vb.
 • Baş ağrıları (gerilim tipi, migren);
 • Tuzak nöropatiler (sinir sıkışmaları); karpal tünel, tetik parmak vb.
 • Diğer yansıyan ağrılar (böbrek taşı vb.)
 • Ağrı, hareket kısıtlaması, his ve güç kaybı yaratan diğer yumuşak doku rahatsızlıkları;
neyi tedavi eder
Neyi tedavi eder ?

Basit bir ağrıdan, kalıcı fonksiyon kayıplarına … Ağrı-Spazm-Ağrı (ASA) dejeneratif kısırdöngüsü

Hasar

İnflamasyon

Ve ağrı

Ağrı- Spazm

Koruyucu Refleks

Mekanizması

Risk Faktörleri

Kazalar (travmalar), aşırı zorlamalar, yanlış taşıma, duruş, yürüme mekanikleri , direk soğukla temas (klima) , yaş, çok doğum, psikolojik stresler enfeksiyonlar…

Yumuşak dokuda (kas , tendon, ligament vb.) oluşan irritasyonların yarattığı hasar malzemeleri (iyonize kalsiyum vb.) ilgili ağrı reseptörlerini (nociceptors) uyararak acı/ağrı sinyalleri olarak beyne ulaştırılırlar.

Ağrı sinyali, kaslarda koruyucu ve sürekli bir nörolojik refleks kasılma mekanizmasını çalıştırır. (ağrı refleksi) Lokal doku iskemilere ve hareket kısıtlamalarına yol açan bu akut dönem AĞRI-SPAZM (spontan aktivite) sürecidir.

Akut/Kronik Ağrılar Artar

Hareket

Kısıtlamaları

(İmmobilizasyon)

Ağrı

Reseptörlerinde

Artan Hassasiyet

Fonksiyon Kayıpları

ASA

ASA kısırdöngüsü kaslarda 3 günde %3 kemiklerde ise 15 günde %6 hacim kayıplarına yol açabilir. Bu sürecin uzaması eklemler, vertebral diskler üzerinde yıkıcı etkilere neden olarak kalıcı hasarlar doğuran romatizmal hastalıklara yol açar. Şikayetler kronikleşir ve ilaç bağımlılığı artar. Depresyon olasılığı artar.

İskemi ve anoksia ile dokular beslenemez enerji üretemez duruma gelir , hücre içi artık malzemelerinde atılamaması dokularda dejerenasyon yaratarak toksitleşmeyi artırır. Bu sürecnosisetif sistemi sürekli uyararak AĞRI ların kronikleşmesine neden olur. (nociceptorsensitation)

Ağrı refleksi ile kaslarda oluşan sürekli refleks kasılmalar , fasya ve tendonlarda kısalmalara, gerginliğe yol açarak eklem hareket açılarını (ROM kayıpları) düşürür. ( fibrousreaction ) Ağrıyla hareketler kısıtlanır.

Ağrı-Spazm-Ağrı

(ASA) Kısırdöngüsü

DegenerativeCycle

İskemi, anoxia ile toksit dokularda biriken zararlı uyaranlar, sensoryal nöronlar (ağrı reseptörleri) yoluyla nosiseptif sistemce kortekse iletilerek tekrar ağrı sinyaline neden olurlar.

Dolaşım Bozukluğu

Dokularda

Dejenerasyon

His ve Güç Kayıpları Oluşur

Beslenemeyen nöronlar ise kas vb. dokularda sinirsel aktivitelerde yavaşlamaya neden olur. his (uyuşma) ve güç kayıplarına neden olurlar. (decreasedproprioception)

Ağrı , refleks kasılma ve immobilizasyon dolaşım bozukluğuna neden olur. İskemi (kan dolaşımının azalması) ve anoxia (oksijensizlik) nın artması ile dokular beslenemez, enerji üretemez. Dokular toksit olmaya başlar.

nas l tedavi eder
Nasıl tedavi eder ?

Ani spinal refleks inhibisyon devresinin stimülasyonu

Hedef

Her türlü yumuşak dokuda oluşan, akut veya kronik süreçteki

Ağrı-Spazm-Ağrı kısırdöngüsünün, belli mekano-reseptörlere, özel cihazla ve özel eğitim almış uzmanıyla uygulanan mekanik stimulasyonla

1- Milimetrik yerini bulmak,

2- Şiddetini ölçmek,

3- Ani spinal refleks inhibisyon yaratarak ASA kısırdöngüsünü kasın sürekli kontraksiyonunu (ağrı-spazm devresini) kaldırarak çözmek,

4- ASA nın çözüldüğünü ve klinik semptomların ( Ağrı, ROM kaybı vb.) kalkma başarısını raporlamak,

nas l tedavi eder8
Nasıl tedavi eder ?

Ani spinal refleks inhibisyon devresinin stimülasyonu

Ağrı- Spazm

Koruyucu Refleks

Mekanizması

ÇÖZÜLÜR

Hareket

Kısıtlamaları KALKAR

(İmmobilizasyon)

GT uzmanı, GT Stimulator ile özel noktalara yaptığı kalibreli basılarla yumuşak dokudaki sürekli refleks kasılmayı bulur , ölçer ve kaldırır.

GT Stimulatorle belli mekano reseptörler uyarılarak (stimulasyon) ani spinal refleks inhibisyon devresi oluşturulur ve kastaki sürekli kontraksiyon kaldırılır.

Refleks kasılmanın kalkması , fasya ve tendonları da gevşetir ve eklem hareket açıları (ROM kayıpları) normale döner.

Hızlı Normale Dönüş Süreci

Akut/Kronik Ağrılar KALKAR

ASA

Ağrı-Spazm-Ağrı

(ASA) Kısırdöngüsü

DegenerativeCycle

ÇÖZÜLÜR

 • Sürekli refleks kasılmanın kalkması, artan mobilizasyon ve sirkülasyonun normale dönmesi ağrı reseptörlerinin zararlı uyaran bulamaması nosiseptif sistemi rahatlatır ve ağrı sinyalleri kalkar.

Böylelikle romatizmal hastalıkların doğması ve/veya ağırlaşması önlenir. Fonksiyon kayıpları, sakatlıklar, ilaç bağımlılığı, depresyonlar önlenir.

Bel ve boyun fıtıkları gibi hastalıklarda ASA nın kalkması ile vertebral diskler artan dolaşımla beslenir .Sıvı tutumu artar ve şişerek sinir köklerine yapılan bası azalır (REZORBSİYON) ameliyat gibi riskli operasyonlara gerek kalmaz.

Ağrı Reseptörlerinde Hassasiyet KALKAR

Dolaşım DÜZELİR

Dokularda Hızlı Rejenerasyon

His ve Güç Kayıpları KALKAR

Spazmın çözülmesi kan dolaşımının normale dönmesinine dokularda anoksia ve iskeminin kalkması ise hızlı onarım sürecini başlatır. Dokuların hızla normale dönmesi sağlanır.

İskemi, anoxia nın kalkışı ile dokular artık normale döner. Zararlı uyaranlar kalktığı için artık sensoryal nöronlar (ağrı reseptörleri) nosiseptif sisteme ve kortekste tekrar ağrı sinyali yollamazlar. Ağrı kalkar.

Kan dolaşımının düzelmesi ile nöronlar beslenir. Dokularda sinirsel aktiviteler normale döner.. His (uyuşma) ve güç kayıpları kalkar. (Normal proprioception)

n rofizyolojik esaslar
Nörofizyolojik Esasları?

Ani spinal refleks inhibisyon devresinin Stimülasyonu

GolgiTendon Organını mekanik basıçlastimule ederek, kaslardaki kontraksiyonu kaldıran ani spinal refleks inhibisyon nörolojik devresini harekete geçirmek.

1906 nobel ödülü sahibi İtalyan fizyolog EmilloGolgi (1844-1926) ce açıklanan tıp da, GolgiTendon (GT) Organı adı verilen 20-25 kas lifine tendon bağlantı noktalarında bağlı birkaç milimetre uzunluğunda olan mekano reseptörlerin, inhibitör ara nöronları stimule etmek, kas lifleri üzerindeki kasılmayı durdurmak (inhibisyon) ve böylelikle de onlara bağlı kas liflerine yansıyan yüksek yükten oluşan zararları önleme amacıyla aktiviteleri arttırdıkları bilinmektedir.

GT Stimulatörün fizyolojik

temeli bu doğal nörölojik mekanizmaya dayanmaktadır.

Golgi tendon organda yüklemelerin yarattığı postisometrik gevşeme nörolojik efektini anlatan şema

nas l te his eder
Nasıl Teşhis Eder?

GT Algometer ünitesi ile ASA ların yer ve şiddetinin belirlenmesi

1. AŞAMA : Özel Yazılım Desteği ile Semptomatik Kaslar Belirlenir.

Modifiye edilmiş MANUAL MUSCLE TESTİNG (LOVETT ,DANİELS VE WORTHINGHAM METODU) tekniği kullanılarak, eklem açı kayıpları (ROM) ve güç kayıpları eşanlı ve hızlı test edilerek semptomatik kas grupları belirlenir. Yazılım kadavra görüntüsünden, tek bir kasa kadar tüm anatomik bilgi desteğini (sinerjist, antigonist, insertion, origin noktaları vb.)verir.

2. AŞAMA : GT Algometer Ünitesi ile Ağrı Yer ve Şiddetleri Bulunur.

Tensiyometrik özel uçlu GT Algometer ünitesi ile golgi tendon organı üzerine kontrollü bir bası uygulanır. Bu bası sırasında hasta deriye yansıyan, noktasal, keskin bir acı hisseder. Bu bası arttıkça yayılan ve şiddelenen acının hasta tarafından ilk hissedildiği eşik “GT AĞRI BASI EŞİĞİ”-(GT PAIN PRESSURE THRESHOLD ) olarak belirlenmiştir. Cihaz, baskı kg yükü ile hastanın acı reaksiyonu arasında bir korealasyon kurarak ASA nın şiddetini GT uzmanına raporlar. Düşük kg basıda hissedilen yüksek acı 5, yüksek kg basıda hissedilen az acı 2-3 skala değerleri ile raporlanır. Bu aşamada ağrı (ASA), bir kas lifi kadar küçük bir alanda, hiç hissedilmeyenden en şiddetlisine , geniş bir yelpazade saptanır.

Teşhiste ve tedavinin her safhasında GT Stimulator GT uzmanını gereğinden fazla bası uygulamaması için ışıklı ve sesli alarmlar la uyarır. Böylelikle tek yan tesir olan cilt üzerinde oluşabilecek ekimozlar (morarmalar vb.) ve irritasyonlar önlenmeye çalışılır.

GT Algometer Farklıdır.

MAS, FS vb. hastalıkların teşhisinde, tetik nokta ve gergin bantların bulunmasında kullanılan algometrelerden farklıdır. GT algometer diğerlerine benzer yapıda görünse de tıbbi amacı tetik noktaları (triggerpointları) bulmak değil Golgitendon organlarını uyararak ASA ları bulmaktır. Bu yüzden raporlama ve derecelendirme kriterleri de farklıdır.

Bilinen algometer ürünleri

nas l tedavi eder11
Nasıl Tedavi eder?

Ani spinal refleks inhibisyon devresinin stimülasyonu

GTS Vibro Ünitesi

GT Stimulator teşhis sürecinde GT Algometer ünitesi ile tek bir kas lifine kadar detaylı bulduğu ve şiddetini ölçtüğü ASA kısırdöngülerini GTS vibro ünitesi ile çözer.

GTS vibro ünitesi , nörofizyolojik esaslarına dayanarak ASA dejeneratif kısırdöngüsü içinde olduğu teşhis aşamasında (GT ağrı bası eşiği)belirlenmiş yumuşak dokunun golgi tendon organına yapılan kontrollü bir bası - GT inhibisyon bası eşiğinde stimule edilerek, onun ani, nörolojik refleks inhibisyon sürecini başlatmasını sağlar. Bazen 1/100 sn kadar hızlı bir inhibisyonla kaslardaki sürekli kontraksiyon kaldırılır. Böylelikle hareket kısıtlaması ve lokal iskemi, anoksiya ve buna bağlı ağrı sinyali kaldırılır. ASA kısırdöngülerinin yaratığı dejenarasyonların kalkması ile bölgede hızlı onarım süreci başlar.

GTS vibro ünitesi GT inhibisyon bası eşiğinde olmak üzere dakikada max. 4000 devirlik bir darbe titreşimi üreterek hastanın tedavi sürecinde hissettiği deri üzerinde doğan keskin acının da hissedilmemesini sağlar.

Kısaca hızlı ve acısız bir tedavi rahatlığı sunar.

ne kadar ba ar l 87 6
Ne Kadar Başarılı ? %87,6

En zor vakalarda, tek seans sonunda yüksek mutluluk

“GT Hasta Profili ve Memnuniyeti 2007” Araştırması

Bu araştırmalardaki değerli katkıları içinıBarem/RI’ dan Doç. Dr. Pervin Olgun Demirhindiye teşekürlerimizi borç biliriz.

 • 1991 – 2007 arası kendisine GT stimulatorun değişik prototipleri ile uygulama yapılan8,651vaka üzerinde yapılan bu araştırma sonuçlarına göre ,
 • Tıbben tedavisi güç (yaşlı, kronik vb.) ağır vakalardan oluşan hasta profilinde;
 • Ağırlıklı yaşlı ( %73 ), MR la belirlenmiş bel ve boyun fıtığı (%74) vakalarında uygulanmıştır. Çoğu kronik (% 79 ) süreçte olan bu vakalar, son 6 ay içinde fizik tedavi (%68) ve alternatif tedavilerden (%12 si) sonuç alamamış ve ameliyat kararı verilmiş (%62) ağır vakalardan oluşmaktadır.
 • GT Tedavisi sonrası bu vakaların sadece %4 ü ameliyat olmuşlardır.
 • Tek seans sonunda hastaya sorulan “Tedavi den memnun musun ?” gibi en zor soruda;
 • 1-3 saat süren “Tek Seanslık” tedavisi sonucunda, Bu ağır vakalarda
 • 10 üzerinden 8,76 gibi yüksek bir hasta memnuniyeti notu almaktadır.
 • Bu oran 1 ay içindeki kontrol seansında 8,90 a kadar çıkmaktadır.
ne kadar ba ar l 87 613
Ne Kadar Başarılı ? %87,6

En zor vakalarda,tek seans sonunda yüksek mutluluk

ne kadar ba ar l 87 614
Ne Kadar Başarılı ? %87,6

En zor vakalarda,tek seans sonunda yüksek mutluluk

SONRASI

t bben ne kadar ba ar l
Tıbben Ne Kadar Başarılı ?

Etkinlik araştırmalarında gelişmiş test cihazları kullanılmıştır.

Ağrı , tetik nokta, taugh band analizileri için:

J Tech medical in geliştirdiği bilgisayar destekli tracker plus sistemi ve commander digital algometre ve tracker 5.0 softwear i kullanılarak ağrı çizimi metodunun gösterdiği alanlarda tetik nokta (trigger point) ve taugh band analizi yapılmıştır.

Paraspinal yüzey dinamik ve statik elektromyografi (SMEG) analizi için:

Bu analizde Myovision – SEMG cihazı ve bilgisayarlı analiz programı kullanılmıştır. Lumbar bölge kaslarının bilateral karşılaştırması ile akut dönemde yüksek elektriksel değerler kronik dönemde yerini düşük elektriksel ölçümlere bırakmıştır. Statik SEMG testlerinde ağrılarla bozulan postürün etkilerinin daha iyi gözlenebilmesi için hasta ayakta dururken analiz edilmiştir.

Paraspinal kas grupları termografik analizler için

Myovision – Thermoglide cihazı ve bilgisayarlı analiz programı kullanılmıştır.

İnflamasyon ve/veya periferik sinir stimülasyonlarının sempatik lifler üzerindeki etkileri ve\veya spazm altındaki kas gruplarının sınırlayıcı etkisiyle kan dolaşımında görülecek değişimlerin bölgede yaratacağı ısı farklılıklarına dayanan non invazif bir işlemdir.

Hareket kısıtlılığı ve eklem açıları (ROM) testleri:

Bu testler bilgisayar analizi imkanı veren ve AMA impairment 5.0 protokülüne uygun digital inklometri ve goniometri (J TECH digital inclometery, ganiometer, TRACKER modulü) cihazları kullanılarak yapılmıştır.

Güç kayıpları testleri için:

Bu testler bilgisayar analizi imkanı veren ve AMA impairment 5.0 protokülüne uygun J Tech medical ‘ e ait power track ve Tracker cihaz ve programı kullanılarak yapılmıştır.

t bben ne kadar ba ar l16
Tıbben Ne Kadar Başarılı ?

Etkinlik araştırmalarında gelişmiş test cihazları kullanılmıştır.

“Ekstrudelomber disk hernilerinde teşhis ve tedavi etkinliği” 2008 Araştırması

ÖZET

Bu araştırmada amaç, ileri derecede ekstrude lomber disk hernisi (ELDH) olan hastalar üzerinde noninvasive, konservatif yeni bir mekano terapi cihazı olarak GT Stimulator un teşhis ve tedavi etkinliğinin saptanmasıdır.

Bu prospektif çalışma, klinik (fiziki) muayene sonuçları, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) ve diğer teşhis teknikleri (EMG vb.) ile onaylanarak ELDH teşhisi konulmuş, son üç ay içinde bilinen konservatif tedaviler (ağırlıklı olarak medikal tedavi, fizik tedavi ve diğer tamamlayıcı tıp tedavileri -akupunktur vb.) uygulandığı halde tedaviye cevap vermeyen ve semptomları artan ve cerrahi operasyon önerilmiş ( 14 hasta (%10) u 3 ay içinde cerrahi operasyon görmüş) geçmiş, ağırlığı kronik ve kronik süreçte akut tekrar karakterli, toplam 140 hasta üzerinde (73 kadın (%52), 67 erkek (%48) üzerinde yapılmıştır. Bu 140 vaka daha önce G Therapy uygulanmış lomber disk herni teşhisli 6,420 hasta içinden belli kriterlerle seçilmiştir.

Tüm hastalara, bilgisayar destekli gelişmiş tıbbi teşhis cihazları (digital ganiometre, inklonometre, algometre, digital güç analizleri, termografi SEMG vb.) ve standart klinik muayene (pre-test), GT Stimulator prototipi ile G1 mekano tedavi ve ardından gelen post test ve G2 mekanik düzeltmeler, bel ağrısı okulunu içeren ve aynı gün içinde 1-3 saat süren tek bir seanstan oluşan uygulama yapılmıştır. Hastaların aynı gün içinde tedavi öncesi ve sonrası ile 2 ay içinde aylık bazda yapılan sonraki 2 kontrollerindeki klinik başarı parametreleri, fonsiyonel durumları ve tedaviden memnuniyetleri analiz edilmiştir.

Bu süreçte hastaların ağrı, hareket kısıtlamaları, his ve güç kaybı gibi semptomlarının kaldırılmasında ileri derecede anlamlı düzelme görülmüştür. Bu tek seanslık tedavi sonrası klinik test, fonksiyonel durumları (oswestry lbp skalası)ve hasta memnuniyeti açısından hastaların 89’u çok iyi (%64 ), 20’si iyi(%14), 26’sı orta (%19), 5’i kötü (%4) sonuç verdi.

Sonuç olarak, çok ağır ekstrude lumbar herni hastalarında bile aldığı iyi sonuçlarla GT Stimulator un, hızlı, risksiz ve ekonomik bir teşhis ve tedavi metodu olarak, konservatif tedavilerin başarısını daha da artırabileceği kanısındayız.

teknik donan m
Teknik Donanım

Robot Kol Ünitesi

4 yöne hareketlidir. Pönomatik dengeleyicili modelleri de mevcuttur.

17” Dokunmatik Monitor,

ABD menşeli ELO markalıdır. Sanayi tipi olup darbelere dayanıklıdır.

Bilgisayar ve Eloktronik Devreler Paneli

Metal koruyucu kasa darbelere dayanıklı olarak üretilmiştir.

CE MEDİKAL CİHAZ

(SINIF 1 ) UYGUNLUK BELGESİNE SAHİPTİR.

EU VE TÜRK PATENT TR2005 04610T4—

EP 1482K3481 ) BELGELERİNE SAHİPTİR.

GT Algometre Bası Şiddet Alarmı

Teşhis ve tedavi bası şiddetlerini kalibre eder sesli ve ışıklı uyarı verir.

CE MEDİKAL CİHAZ

(SINIF 1 ) UYGUNLUK BELGESİNE SAHİPTİR.

Komuta Tuşları

GTS vibro ünitesinin devir hızlarını, LED aydınlatmaları kontrol ederler. İçten renkli aydınlatmalı, dayanaklı metal butonlardır.

GT ALGOMETRE Modülü

1-20 kg arası hassas ölçüm yapan basınç transducer a sahip ergonomik, metal teşhis ünitesidir. GTS programına data yollar.

GT VİBRO Modülü

Vertical darbe hızı ayarlanabilir. Dak. 4000 darbe hızına sahip elektrik motorlu, üzerinde cilt üzerinde kaydırma mekanizması olan metal, dayanıklı tedavi ünitesidir.

TS-EN-ISO 13485:2003 ULUSLARASI TİBBİ CİHAZLAR KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ STANDARTLARI BELGESİNE (34.19.213.08/B )

yaz l m
Yazılım

GT Stimulator ün bilgisayar yazılımı, modifiye edilmiş MANUAL MUSCLE TESTİNG (LOVETT ,DANİELS VE WORTHINGHAM METODU) yoluyla klinik semptomların bulunmasında GT uzmanına yardımcı olur. Ağırlıklı olarak eklem hareket açıları (ROM) ve güç kaybı bu testlerle hızla değerlendirilip, semptomatik yumuşak dokular belirlenir.

GTS yazılımı aynı zamanda anatomik görselleri ( kadavra görüntüsünden, tek bir kas çizimine , özgün öğrenilmiş ağrı sendromları kaldırma teknikleri (G2 ), özel GT ağrı okulu videolarına kadar ) ile kasların insertion, origin, sinerjist, antigonist, ROM vb. ) tıbbi bilgi desteğini de vermektedir.

HASTA RAPORU

PEK YAKINDA

GTS VER2.0 İLE

AĞRI SPAZM HARİTASI GÖRSEL OLARAK HASTAYA VERİLEBİLECEK.

HASTA RAPORU TÜM TEŞHİS VE TEDAVİ BULGULARINI UZMANA RAPOR LAYACAK VE HASTA ARŞİVİ TUTULACAKTIR.

2

5

2

4

3

2

ANATOMİK DESTEK

2

5

AĞRI SPAZM HARİTASI

geli im 1991 2010
Gelişim 1991-2010

1991— G Therapy’nin nörofizyolojik temelleri İ.Ü Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr.Çetin Gürses (Msc.Dr.- Tıp Bilimleri Doktoru) tarafından bulunarak, metod ve cihazlar geliştirilmeye başlandı. Dr. Gürses ‘ in Boston (A.B.D), Virge (Belçika) üniversiteleri, Tübitak ca onaylanan 4 buluşunun sonuncusu olan G Therapy metod ve onun GT Stimulator cihazı günümüze dek 14,000 nin üzerinde ağır vaka da başarı ile uygulandı.

1999—Boston Üniversitesi Neuroscience bölüm başkanı ve Amerikan Ağrı Yönetimi Akademisi diplomatı Prof. W. Powers verdiği raporda “milenyumun tedavisi olmaya aday “ ifadesini kullandı.

2000— Boston Üniversitesi Neuromuscular Research Center da Prof. C. DeLuca’ nın katkılarıyla teşhis teknikleri (özellikle SEMG ile ağrı görüntüleme vb.) geliştirildi. Bu alanda ki en son tıbbi cihazlar GT araştırmalarına destek için Türkiye ye getirildi.

2005- Uluslar arası patent hakları için PCT sistemine başvuruldu.(2002) AB ve Türk patent ofislerinden 20 yıllık incelemeli patent belgeleri alındı. ABD patent başvurusu yapıldı.

2006–07 “G Therapy hasta profili ve hasta memnuniyeti” araştırması, 8650 vaka üzerinde, Barem/RI dan Doç. Dr. Pervin Olgun Demirhindi nin katkılarıyla sonuçlandırıldı.

2005–2010 GT Stimulator üretimi için ciddi ARGE çalışmalarına başlandı. ts-en-ıso 13485:2003 uluslarası tibbi cihazlar kalite yönetim sistemleri standartları (34.19.213.08/b ) ve CE belgeleri alındı. Günümüzde TÜBİTAK ar-ge fonları desteği alınarak daha ileri teknoloji kullanan GT Stimulatorler üretilmesi planlanmakta.

slide20

GT Tedavi Ortaklığı Sistemi (GTOS)

ÖZEL BİR FRANCHISING Maksimum Getiri, Minimum Maliyet…

“GTOS” Sizlere Ne Sunuyor?

 • 1- Etkin ve Yeni Bir Tedavi ile Farklılaşma fırsatı;
 • Teşhis ve tedavi gücünüz, Yeni hasta portföyünüzle artacak.
 • 2- Maliyetsiz, yüksek gelir fırsatı ;
 • Pahalı cihaz yatırımı yok, amortisman yok.
 • Sarf malzemesi maliyeti yok. Hasta önlüğünden, çarşafa hasta raporuna, broşürlere kadar herşey bedava.
 • 3- Eğitim masrafı olmadan yada istenirse eleman maliyetine katlanmadan çalışma fırsatı;
 • Kendi ekibinizle çalışmak istendiğinde minimum maliyetlerle hızlı eğitim programı. İstenirse uzman bizden , maaş, sigorta gibi eleman maliyetlerine katlanmayacaksınız.
 • 4- “GTOS Tanıtım Sistemi” ile etkin tanıtım imkanı;
 • Global tanıtım (web marketing, halkla ilişkiler, mailling, broşür vb.) sistemimizin üyesi olacaksınız. Tanıtım maliyetlerine katılmadan, mevzuatlarla sınırlanmadan.
 • 5- “GTOS Hasta Yönlendirme Sistemi” ile yeni hasta kazanma fırsatı,
 • Başvuran hastaları bulundukları adrese en yakın katılımcımıza yönlendiriyor. Size yeni hasta yolluyor.
 • 6- İlk günden başlayarak ciddi bir ek kazanç fırsatı;
 • Ek bir fiziki yatırım yapmadan, mevcut tesiste, mevcut elemanlarınızla ekstra bir kazanç fırsatı kazanıyorsunuz.
 • GTOS sistemi tek bir cihazlık sözleşmeyle yıllık 600,00 tl. lik bir ciro fırsatı sunuyor.