m j div sveta n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Môj div sveta

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

Môj div sveta - PowerPoint PPT Presentation


  • 156 Views
  • Uploaded on

Môj div sveta. Niagarské vodopády. - sú to druhé najväčšie vodopády na Zemi, po Viktóriiných vodopádoch na juhu Afriky ležia na rieke Niagara, ktorá je dlhá 56 km

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Môj div sveta' - arion


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
niagarsk vodop dy
Niagarské vodopády

- sú to druhé najväčšie vodopády na Zemi, po Viktóriiných vodopádoch na juhu Afriky

  • ležia na rieke Niagara, ktorá je dlhá 56 km
  • Niagarské vodopády majú tri navzájom oddelené časti: HorseshoeFalls (Konská podkova) a AmericanFalls(Americké vodopády) a priľahlé BridalVeilFalls (Svadobný závoj)
slide3

 nie sú významné svojou výškou, ale mohutnosťou

  • sú najmohutnejšími vodopádmi v Severnej Amerike
  • nádherné sú aj v noci
  • večer ich osvetľujú intenzívne spodné svetlá rôznych farieb
  • Krása týchto vodopádov priláka ročne zhruba 12 mil. turistov
slide4

Vodopády poznali už dávni Indiáni, ktorí túto prírodnú "pamätihodnosť" ovenčili množstvom mýtov. Prisúdili im dokonca posvätný význam. Najznámejšia legenda je o duchovi indiánskej dievčiny s menom Deva oparu. Vraj sa dodnes zjavuje na týchto miestach, ktoré sú spomienkou na minulú tragédiu. Podľa legendy dievča zvolilo radšej smrť ako vydaj bez lásky, a tak sa na kanoe vrhlo rovno pod masy padajúcej vody. V tom sa jej telo premenilo na opar z vodnej triešte a vidieť ho za slnečného počasia. Krása hlučných vôd a rozprávky o nich lákajú davy zvedavcov, ale i šialencov. 

slide5

Atrakcie: Vyhliadková veža ponúka nádherný výhľad, ale i občerstvenie v reštaurácii Skylon, ležiacej 250 metrov nad Niagarskými vodopádmi, kam zabezpečuje dovoz výťah s presklenými stenami. Loďou pod vodopády: polhodinová prehliadka parníčkom, počas ktorej sú návštevníci kompletne premočení, ale plní nezabudnuteľných dojmov. Lanovka Niagara SpanishAeroCar (postavená v roku 1913): vstup na ňu umožňuje pohľad z výšky na zúrivo víriace pyreje. Prechádzka za vodopády: 50-metrový koridor vedie spoza vodopády, kde je možné pozorovať padajúcu vodu a pritom cítiť, ako sa chvejú steny tunela.

slide13

Vybrala som si tieto vodopády pretože ma veľmi zaujali, nielen svojou krásou ale aj mohutnosťou a preto by som ich raz chcela vidieť aj v skutočnosti

  • Najviac sa mi páčia keď sú v noci podsvietené dúhovými farbami
  • Myslím si, že by mali patriť medzi divy sveta