zestaw komputerowy urz dzenia wej cia i wyj cia n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Zestaw komputerowy urządzenia wejścia i wyjścia PowerPoint Presentation
Download Presentation
Zestaw komputerowy urządzenia wejścia i wyjścia

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 20

Zestaw komputerowy urządzenia wejścia i wyjścia - PowerPoint PPT Presentation


 • 399 Views
 • Uploaded on

Zestaw komputerowy urządzenia wejścia i wyjścia. Natalia Tylka kl. 6F. Streczszczenie. Zapraszam do oglądnięcia mojej prezentacji pod tytułem „Zestaw komputerowy-urządzenia wejścia i wyjścia” Prezentacja mówi o zestawie komputerowym oraz o urządzeniach wejścia i urządzeniach wyjścia.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Zestaw komputerowy urządzenia wejścia i wyjścia' - amir-burgess


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
streczszczenie
Streczszczenie

Zapraszam do oglądnięcia mojej prezentacji pod tytułem „Zestaw komputerowy-urządzenia wejścia i wyjścia” Prezentacja mówi o zestawie komputerowym oraz o urządzeniach wejścia i urządzeniach wyjścia.

spis tre ci
Spis treści
 • Urządzenia wejścia
 • Klawiatura
 • Mysz komputerowa
 • Skaner
 • Mikrofon
 • Urządzenia wyjścia
 • Monitor
 • Drukarka
 • Głośniki
 • Słuchawki
 • Urządzenia wejścia i wyjścia
 • Karta sieciowa
 • Modem
 • Ekran dotykowy
wst p
Wstęp
 • Urządzenie wejścia-wyjścia służy często do zamiany wielkości fizycznych na dane przetwarzane przez system lub odwrotnie. Np. mysz komputerowa przetwarza ruch ręki, odbiornik GPS aktualne położenie geograficzne, a monitor komputera przetwarza dane komputerowe na obraz. Dane wejściowe to te, które są przekazywane do systemu, a dane wyjściowe to te, które z systemu są wysyłane.
urz dzenia wej cia
Urządzenia wejścia

Urządzenia wejścia to np.: klawiatura, mysz komputerowa, skaner, dżojstik, mikrofon, odbiornik GPS, czytnik linii papilarnych, kamera internetowa. Urządzenia wejścia to urządzenia za pomocą których wysyłamy informację do komputera.

klawiatura
Klawiatura

Klawiatura komputerowa – uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura zawiera różnego rodzaju klawisze – alfabetyczne, cyfrowe, znaków specjalnych, funkcji specjalnych, o znaczeniu definiowanym przez użytkownika.

mysz komputerowa
Mysz komputerowa

Mysz – urządzenie wskazujące używane podczas pracy z interfejsem graficznym system komputerowego. Mysz umożliwia poruszanie kursorem po ekranie monitora poprzez przesuwanie jej po powierzchni płaskiej. Mysz odczytuje zmianę swojego położenia względem podłoża i wysyła ją w formie danych cyfrowych do komputera, który dokonuje odpowiedniej zmiany położenia kursora na ekranie.

skaner
Skaner

Skaner – urządzenie służące do przebiegowego odczytywania: obrazu, kodu paskowego lub magnetycznego, fal radiowych itp. do formy elektronicznej (najczęściej cyfrowej). Skaner przeszukuje kolejne pasma informacji odczytując je lub rejestrując. Nie jest to więc zwykły czytnik, a czytnik krokowy (np. skaner obrazu nie rejestruje całego obrazu w jednej chwili jak aparat fotograficzny, a zamiast tego rejestruje kolejne linie obrazu

mikrofon
Mikrofon

Mikrofon komputerowy-urzadzenie służące do przekazywania głosu z jednego komputera (nadawcy) do drugiego komputera(odbiorcy) u którego to ten głos jest odtwarzany przez głośniki lub słuchawki.

urz dzenia wyj cia
Urządzenia wyjścia
 • Urządzenia wyjścia to np.:monitor,drukarka,głośniki,słuchawki,brz-ęczyk,ploter. Urządzenia wyjścia to urządzenia za pomocą których odbieramy informacje z komputera.
monitor
Monitor

Monitor komputerowy-ogólna nazwa jednego z urządzeń komputerowych do bezpośredniej komunikacji operatora z komputerem. Obecnie używane monitory to ekrany komputerowe obsługiwane przez komputer zwykle za pośrednictwem karty graficznej.

drukarka
Drukarka

Drukarka – urządzenie współpracujące z komputerem, służące do przenoszenia danego tekstu, obrazu na różne nośniki druku. Niektóre drukarki potrafią również pracować bez komputera, np. drukować zdjęcia wykonane cyfrowym aparatem fotograficznym.

g o niki
Głośniki

Głośnik – przetwornikelektroakustyczny (odbiornik energii elektrycznej) przekształcający prąd elektryczny w falę akustyczną. Idealny głośnik przekształca zmienny prąd elektryczny o odpowiedniej częstotliwości na falę akustyczną proporcjonalnie i liniowo.

s uchawki
Słuchawki

Słuchawka –przetwornik elektroakustyczny, mający za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową, jak czyni to głośnik. Od głośnika jednak odróżnia słuchawkę sposób, w jaki jest wykorzystywana: słuchawka służy do indywidualnego odbioru dźwięku.

urz dzenia wej cia i wyj cia
Urządzenia wejścia i wyjścia
 • Urządzenia wejścia i wyjścia to: modem, karta sieciowa, ekran dotykowy, Bluetooth oraz wszelkie inne nośniki danych z możliwością zapisu i odczytu.
modem
Modem

Modem – urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest zamiana danych cyfrowych na analogowe sygnały elektryczne (modulacja) i na odwrót (demodulacja) tak, aby mogły być przesyłane i odbierane poprzez linię telefoniczną (a także łącze telewizji kablowej lub fale radiowe).

karta sieciowa
Karta sieciowa

Karta sieciowa  – karta rozszerzenia, która służy do przekształcania pakietów danych w sygnały, które są przesyłane w sieci komputerowej.

ekran dotykowy
Ekran dotykowy

Ekran dotykowy – wyświetlacz reagujący na dotyk, obsługiwany rysikiem lub palcem. Jego rozmiary sięgają rozmiarów zwykłych wyświetlaczy. Stosowany jest w palmtopach, palmofonach, telefonach komórkowych, smartfonach, komputerach przenośnych oraz tabletach.

interface
INTERFACE

Interfejs- spolszczenie angielskiego słowa interface, które w języku polskim jest tłumaczone jako przejściówka lub sprzęg.

podzi kowanie
Podziękowanie

Dziękuje za oglądnięcie mojej prezentacji i zapraszam,do oglądnięcia innych.