Klimahaus bremerhaven 8 ost
Sponsored Links
This presentation is the property of its rightful owner.
1 / 19

Klimahaus Bremerhaven 8° Ost PowerPoint PPT Presentation


 • 101 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

Klimahaus Bremerhaven 8° Ost. Wielostronny Partnerski Projekt Szkół Comenius Ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń poprzez edukację, etykę, ekonomię i politykę  2011-2013 Spotkanie w Niemczech, 3 - 8.10.2011. Klimahaus, Bremerhaven 8° Ost Podstawowe informacje:.

Download Presentation

Klimahaus Bremerhaven 8° Ost

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Klimahaus Bremerhaven 8° Ost

Wielostronny Partnerski Projekt Szkół Comenius

Ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń poprzez edukację, etykę, ekonomię i politykę 

2011-2013

Spotkanie w Niemczech, 3 - 8.10.2011


Klimahaus, Bremerhaven 8° Ost Podstawowe informacje:

Interaktywne centrum naukowo-edukacyjne w Bremerhaven w północnych Niemczech, otwarte w 2009 roku, co roku odwiedzane przez ponad 600 000 gości. Muzeum zostało zaprojektowane w kształcie łodzi i ulokowane obok portu w Bremerhaven, przy ujściu rzeki Wezery do Morza Północnego.


Ciekawostki:

 • budynek Klimahaus zajmuje powierzchnię ok. 18 000m²

 • do jego budowy zużyto ok. 2700t stali

 • w akwariach stanowiących elementy ekspozycji znajduje się łącznie ok. 1000000 litrów wody

 • w budynku znajduje się 57 różnych poziomów

 • budynek posiada 143 sale wystawowe

 • w budynku znajduje się 4700 szyb o różnym kształcie, z których największa waży ok. 4,5t


Klimahaus - wygląd zewnętrzny


Oferta muzealna obejmuje cztery różne ekspozycje:

 • ekspozycja w formie symulacji podróży dookoła globu wzdłuż południka 8° 34' długości wschodniej. Zwiedzający wyruszają z Bremerhaven i przemierzają wszystkie strefy klimatyczne występujące wzdłuż południka. W ciągu zaledwie paru godzin wędrówki można przekonać się czym jest 30-stopniowy tropikalny upał i wyjątkowo wysoka wilgotność powietrza w Kamerunie, a czym arktyczny mróz i wiatr panujące na Antarktydzie. Zwiedzający nie tylko oglądają eksponaty (wśród nich olbrzymie akwaria i stawy z tropikalnymi rybami), oglądają filmy, słuchają odgłosów natury i dowiadują się wielu ciekawych informacji, ale na własnej skórze odczuwają zmiany klimatyczne.


Tropikalna karaibska plaża z prawdziwym piaskiem, palmami, olbrzymim akwarium z falami i egzotycznymi rybami


Wioska na Karaibach


Dżungla w Kamerunie, gdzie temperatura i wilgotność powietrza utrudniają przedzieranie się przez gęstwinę tropikalnej roślinności


Przeprawa przez most wiszący ponad prawdziwym jeziorem pełnym żywych ryb


Lodowiec na Alasce – można odczuć przenikliwy, lodowaty wiatr i dotknąć prawdziwego śniegu


Oferta Klimahaus:

 • 2. ekspozycja „Żywioły” (Elements)

  Ekspozycja poświęcona czterem żywiołom Ziemi zajmuje 4 piętra w Muzeum Klimahaus. Znajduje się tam ponad 100 interaktywnych stanowisk, które pokazują jakie czynniki powodują zmiany i wpływają na pogodę i klimat na naszej planecie. Wszystkiego można dotknąć, spróbować i wykonując proste eksperymenty przekonać się jak wygląda wybuch wulkanu, jak powstają fala tsunami czy tornado, albo skąd bierze się grad. Nie tylko można się bardzo wiele nauczyć, ale także świetnie się bawić.


Fragment ekspozycji poświęconej żywiołowi ognia


Oferta Klimahaus:

 • 3. ekspozycja „Szanse”

  w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy sklep zwiedzający wykonują proste eksperymenty, dzięki którym mogą bezpośrednio przekonać się, że niekorzystne zmiany klimatyczne zachodzące na naszej planecie zależą w pewnym stopniu od nich samych i że zmieniając swoje codzienne nawyki i przyzwyczajenia mogą także pomóc naturze, poprzez oszczędne używanie wody, racjonalne zużywanie energii, korzystanie z odnawialnych „zielonych” źródeł energii, wybór takich a nie innych produktów czy wreszcie segregację śmieci.


Interaktywna ekspozycja na temat różnych sposobów pozyskiwania energii


Oferta Klimahaus:

 • 4. ekspozycja „Perspektywy”

  Na tej wystawie można prześledzić całą historię Ziemi. Dodatkowo można zobaczyć jak nasza planeta prawdopodobnie będzie wyglądać w przyszłości. Można sprawdzić jak klimat się zmienił na przestrzeni wieków i jak (zgodnie z przewidywaniami naukowców) może się zmienić w mniej lub bardziej odległej przyszłości. W specjalnych kapsułach wyświetlane są symulacje potencjalnych zmian.


Kapsuły, w których można oglądać zmiany klimatyczne na naszej planecie


Oferta Klimahaus:

 • interaktywne studio meteorologiczne,

  profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne, w którym podawane są informacje na temat aktualnych warunków pogodowych w Środkowej Europie i prognoza na najbliższe dni. Meteorolodzy wyjaśniają jak powstają ekstremalne zjawiska meteorologiczne takie jak cyklony i tornada. Zwiedzający mogą zadebiutować w roli prezenterów telewizyjnych i zaprezentować przygotowaną przez siebie prognozę pogody oraz pokazać niezwykłe zjawiska pogodowe.


Autorska prognoza pogody - w roli prezentera telewizyjnego


 • wszystkie fotografie włączone do tej prezentacji pochodzą ze strony Muzeum Klimahaus:

  http://klimahaus-bremerhaven.eu/exhibition-gallery

 • autorzy prezentacji: Konrad Skalski i Maciej Rzońca

  kl. IIId


 • Login