Download
1 / 42

RATEM – RADYO TELEVİZYON YAYINCILARI MESLEK BİRLİĞİ - PowerPoint PPT Presentation


  • 190 Views
  • Uploaded on

RATEM – RADYO TELEVİZYON YAYINCILARI MESLEK BİRLİĞİ. RATEM , radyo televizyon yayıncılığının sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan kaynaklanan hakların takibi ve korunması amacıyla 2001 yılında kuruldu. .

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' RATEM – RADYO TELEVİZYON YAYINCILARI MESLEK BİRLİĞİ' - lucky


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

RATEM – RADYO TELEVİZYON YAYINCILARI MESLEK BİRLİĞİ

RATEM, radyo televizyon yayıncılığının sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan kaynaklanan hakların takibi ve korunması amacıyla 2001 yılında kuruldu.


RATEM – RADYO TELEVİZYON YAYINCILARI MESLEK BİRLİĞİ

RATEM bugün radyo ve televizyon dünyasının ihtiyacı olan tüm konularda faaliyet göstermekte, yasal düzenlemeler, yeni teknolojiler, ekonomik gelişim ve büyüme, çalışma hayatına ilişkin temel sorunların çözümü ile sektörün araştırma ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yürütmekte, çözümler üretmektedir.


TÜRKİYE’DE GÖRSEL İŞİTSEL MEDYA

RADYO6 Mayıs1927

TELEVİZYON31 Ocak 1968


18 Milyon HaneAvrupa’nın En Büyük Pazarlarından Biri

Hane Sayısı : 18 milyon

Medya Hizmet Sağlayıcı Sayısı:

Uydu, Kablo, Karasal : 1311

Kablo Platformu

2 Platform, toplam 1,243,985 analog,

497,030 sayısal abone

Uydu Platformu

2 platform Digiturk: 2,490,000

Dsmart: 1,490,000 abone

IPTV 51.000 abone


TV YAYINCISI KURULUŞ SAYISI

KARASAL

25 Ulusal

15 Bölgesel

207 Yerel

UYDU

186

KABLO

90

TRT 15 TV Kanalı2005 -2011 - 76 ülke - 35,675saat dizi ve program


70 İletişim Fakültesi…


Her yıl üniversitelerin radyo, televizyon, görsel iletişim, tasarım bölümü mezunları yaklaşık 6 bin…


25 Bin Çalışan Sayısı iletişim, tasarım bölümü mezunları yaklaşık 6 bin…


Yan - destek sektörler, yapım firmaları, iletişim, tasarım bölümü mezunları yaklaşık 6 bin…film, dizi film - altyapı çalışanları yaklaşık 50 bin kişi


Radyo televizyon yayıncılığında yayınların iletimini sağlayan teknolojiler ve alıcılar açısından çok hızlı ve büyük bir dönüşüm yaşanıyor.


Sayısal Karasal Televizyon Yayıncılığı sağlayan teknolojiler ve alıcılar açısından çok hızlı ve büyük bir dönüşüm yaşanıyor.

Sıralama İhalesi >>> 2013

Analog Yayınların Son Bulması >>> 2015


  • Uzaktan eğitim sistemi sağlayan teknolojiler ve alıcılar açısından çok hızlı ve büyük bir dönüşüm yaşanıyor.

  • Araştırma merkezi ve E-kütüphane

  • Yerinde eğitimlerin gerçekleştirileceği akıllı sınıflar


RATEM AKADEMİ AÇILIŞ TOPLANTISI - 13 sağlayan teknolojiler ve alıcılar açısından çok hızlı ve büyük bir dönüşüm yaşanıyor.Şubat 2013

TVYD BaşkanıAdem GÜRSES, RATEM AkademiBaşkanı Yusuf GÜRSOY, BBC AkademiTeknolojiveMühendislikDepartmanıBaşkanı Andy WILSON, BBC AkademiDirektörüAnne MORRISON, BBC AkademiİşGeliştirmeMüdürü Andrew CARMICHAEL, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut DURSUN, RATEM BaşkanıDursun GÜLERYÜZ


MEYESER sağlayan teknolojiler ve alıcılar açısından çok hızlı ve büyük bir dönüşüm yaşanıyor.


MEYESER sağlayan teknolojiler ve alıcılar açısından çok hızlı ve büyük bir dönüşüm yaşanıyor.


Radyo ve televizyon yayıncılığıyla ilgili kurum ve kuruluşları her yıl bir araya getirerek, yayıncılık endüstrisinin uluslararası buluşma platformu olmak vizyonuyla, işbirliği ve iletişim kanallarını geliştirecek olan İstanbul Televizyon Festivali, (ITVF) 20-22 Haziran tarihleri arasında, fuar ve kongre turizminin yükselen yıldızı İstanbul’ da düzenlenecektir.

Televizyon yapım endüstrisini geliştirmek ve desteklemek amacıyla projelendirilen İstanbul Televizyon Festivali; Uluslararası Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Forumu, TV Yapım ve Dizi Market, Radyo ve TV Yayıncılık Teknolojileri Fuarı ve Dizi Film Ödülleri olmak üzere dört ana etkinlik altında konumlandırılmıştır

Sizleri de televizyon sektörünün en önemli oyuncularının ortak görüş ve desteği ile hazırlanmış en kapsamlı proje olan İstanbul Televizyon Festivali içerisinde yer alarak; televizyon dünyamızın canlı renkleriyle geleceği aydınlatmaya davet ediyoruz.

Organizasyon Komitesi


Teşekkürler kuruluşları her yıl bir araya getirerek, yayıncılık endüstrisinin uluslararası buluşma platformu olmak vizyonuyla, işbirliği ve iletişim kanallarını geliştirecek olan


ad